23 Kasım 2017 Perşembe 18:01
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 13°

DÜNYA BİRİNCİSİNDEN DEMİRCİ’YE ZİYARET

Dünya birincisinden DEMİRCİ’YE ZİYARET
  • 0
  • 48438

Su Kâşifleri Programının Uluslararası finalinde birinci olan Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencileri başarılarını Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ile paylaştı.

3 yıldır düzenlenen ve finalinde her yıl 11 ülkenin mücadele ettiği Su Kâşifleri Programının bu yılki birincisi Ahmet Yesevi İlkokulu oldu. Suyun toplumsal alandaki önemi, evde, okullarda, kurumlarda ne gibi tasarrufların yapılabileceği ve suya erişimin nasıl sağlanabileceği alanında düzenlenen yarışmada Dünya 1.’si olarak Çayırova’ya değer katan öğrenciler başkan Demirci’ye proje hakkında bilgiler verdi.

 

Aralarında Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerinde bulunduğu 11 ülkenin katılımıyla düzenlenen yarışmada “Su Tasarrufu” ve “Suya Erişim” konularındaki çalışmalarını anlattıklarını ve fikirlerinin icraata dönüştüğünü aktaran minik kâşifler, öncelikle kendi okullarında, aile içerisinde ve çevrelerinde su bilinci oluşturma adına çalışmalarını sürdüreceklerini belirttiler.

 

 

BAŞARINIZ GURUR VERİCİ

Minik su kaşiflerinin başarısının gurur verici olduğunu ve bu anlamda tebriklerini sunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, çocuklara kitap hediye etti. Başkanlık makamındaki ziyarette çocuklarla yakından ilgilenerek belediye olarak desteklerinin artarak devam edeceğini açıklayan Demirci, “Dünyadaki en temel enerji kaynaklarından birisi sudur.

 

Doğanın biz insanlara sunduğu en etkili, en basit ve en yan etkisiz ilaç olan su canlılık ve hayattır. Bu bilinçle suyun tasarrufu ve suya erişim konuları bizim içinde önemli etkenlerdir. Sizler küçük yaşlarda bunun bilincini oluşturma adına anlamlı bir adım attınız. Sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

48438 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI