24 Eylül 2017 Pazar 18:54
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 25°

EŞİ VE ÇOCUKLARINI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARDI

Eşi ve çocuklarını vatandaşlıktan çıkardı
  • 29
  • 43339

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun akıl almaz bir olaya imza atarak eşi ve iki çocuğunu Türk Vatandaşlığından çıkarıp ABD vatandaşı yaptığı ortaya çıktı.

Kendisi de çifte vatandaş

2009 yılında yapılan oda seçimlerinde Vefa Küçük ile yarışıp Kocaeli Sanayi Odası Başkanlığını yapan ve 3 dönemdir de başkan olarak görev yapan Ayhan Zeytinoğlu’nun 5.12.2003 tarihinde de çifte vatandaşlık başvurusu yaparak ABD vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

 

17/25 Aralıktan sonra

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun eşi Gülüm Rüya Zeytinoğlu ile çocukları İsmail Kaan Zeytinoğlu ve Ayberk Zeytinoğlu’nun 17/25 Aralık operasyonlarının hemen sonrasında Türk vatandaşlığından çıkmak için harekete geçtikleri ve İçişleri Bakanlığının 2014/8 tarihli kararı ile 2 Mayıs 2014 tarihinde Türk vatandaşlığından çıktıkları ortaya çıktı.

 

İstifa etmeli

Kocaeli Sanayi Odası gibi çok önemli bir kurumun başında olan Ayhan Zeytinoğlu’nun eşi ve çocuklarının İçişleri Bakanlığı’na başvurarak Türk Vatandaşlığından çıkıp ABD vatandaşı olması çok ama çok önemli bir olay.

KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun bu durum karşısında derhal KSO başkanlığından istifa etmesi gerekiyor.

Zeytinoğlu’nun da Türk vatandaşlığından çıkmayı düşündüğü ama KSO başkanı olamayacağı için sadece çocuklarını ve eşini Türk vatandaşlığından çıkardığı öğrenildi.

Bakalım bu olay karşısında Ayhan Zeytinoğlu hala görevinin başında kalacak mı?

43339 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 27 Yorum

DİĞER HABERLER

Öztürk ve Ayyıldız ailelerinin mutlu günü

Öztürk ve Ayyıldız ailelerinin mutlu günü

İzmit'in tanınan ailelerinden Öztürk ve Ayyıldız aileleri iki gencin nikah törenleri için dün (22.09.2017) bir araya geldiler.

Böyle hırsızlığa PES DOĞRUSU!

Böyle hırsızlığa PES DOĞRUSU!

İlimizin tanınan ve sevilen simalarından Bülent Özdil’in sahibi olduğu Özmar Market’te yaşanan hırsızlık olayı pes dedirtti.

Posoflular’da Başkan MUAMMER EREN

Posoflular’da Başkan MUAMMER EREN

İlimizin önemli derneklerinden olan ve faaliyetlerini Körfez ilçede sürdüren Körfez Posoflular derneği 9. Olağan genel kurulunu yaptı

Yeni Teknik Direktör BELLİ OLDU

Yeni Teknik Direktör BELLİ OLDU

Kocaelispor Ümit Metin Yıldız’dan boşalan teknik direktörlüğü Fatih Kavlak’ı getirdi

Seçimler NİSAN’DA

Seçimler NİSAN’DA

Türkiye genelinde TOBB’a bağlı tüm oda ve borsalarda seçimlerin ertelenmesiyle birlikte ilimizde de yapılacak olan oda seçimleri 2018 yılı Nisan ayına ertelendi.

Son ÖZSAR’da KAPANDI..!

Son ÖZSAR’da KAPANDI..!

17/25 Aralık operasyonlarından sonra yapılan sonra zor duruma düşen  daha sonra da FETÖ/PDY suçlamasıyla gözaltına alınan ve serbest bırakıldıktan sonra yurt dışına kaçan Mehmet Sarı’nın sahibi olduğu Özsar Restaurantlarının sonuncusu da kapandı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI