22 Şubat 2018 Perşembe 03:52
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

EŞİ VE ÇOCUKLARINI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARDI

Bigman Çakman
  • 29
  • 47088

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun akıl almaz bir olaya imza atarak eşi ve iki çocuğunu Türk Vatandaşlığından çıkarıp ABD vatandaşı yaptığı ortaya çıktı.

Kendisi de çifte vatandaş

2009 yılında yapılan oda seçimlerinde Vefa Küçük ile yarışıp Kocaeli Sanayi Odası Başkanlığını yapan ve 3 dönemdir de başkan olarak görev yapan Ayhan Zeytinoğlu’nun 5.12.2003 tarihinde de çifte vatandaşlık başvurusu yaparak ABD vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

 

17/25 Aralıktan sonra

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun eşi Gülüm Rüya Zeytinoğlu ile çocukları İsmail Kaan Zeytinoğlu ve Ayberk Zeytinoğlu’nun 17/25 Aralık operasyonlarının hemen sonrasında Türk vatandaşlığından çıkmak için harekete geçtikleri ve İçişleri Bakanlığının 2014/8 tarihli kararı ile 2 Mayıs 2014 tarihinde Türk vatandaşlığından çıktıkları ortaya çıktı.

 

İstifa etmeli

Kocaeli Sanayi Odası gibi çok önemli bir kurumun başında olan Ayhan Zeytinoğlu’nun eşi ve çocuklarının İçişleri Bakanlığı’na başvurarak Türk Vatandaşlığından çıkıp ABD vatandaşı olması çok ama çok önemli bir olay.

KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun bu durum karşısında derhal KSO başkanlığından istifa etmesi gerekiyor.

Zeytinoğlu’nun da Türk vatandaşlığından çıkmayı düşündüğü ama KSO başkanı olamayacağı için sadece çocuklarını ve eşini Türk vatandaşlığından çıkardığı öğrenildi.

Bakalım bu olay karşısında Ayhan Zeytinoğlu hala görevinin başında kalacak mı?

47088 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 27 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI