25 Kasım 2017 Cumartesi 03:12
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 15°

EŞİ VE ÇOCUKLARINI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARDI

Eşi ve çocuklarını vatandaşlıktan çıkardı
  • 29
  • 46284

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun akıl almaz bir olaya imza atarak eşi ve iki çocuğunu Türk Vatandaşlığından çıkarıp ABD vatandaşı yaptığı ortaya çıktı.

Kendisi de çifte vatandaş

2009 yılında yapılan oda seçimlerinde Vefa Küçük ile yarışıp Kocaeli Sanayi Odası Başkanlığını yapan ve 3 dönemdir de başkan olarak görev yapan Ayhan Zeytinoğlu’nun 5.12.2003 tarihinde de çifte vatandaşlık başvurusu yaparak ABD vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

 

17/25 Aralıktan sonra

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun eşi Gülüm Rüya Zeytinoğlu ile çocukları İsmail Kaan Zeytinoğlu ve Ayberk Zeytinoğlu’nun 17/25 Aralık operasyonlarının hemen sonrasında Türk vatandaşlığından çıkmak için harekete geçtikleri ve İçişleri Bakanlığının 2014/8 tarihli kararı ile 2 Mayıs 2014 tarihinde Türk vatandaşlığından çıktıkları ortaya çıktı.

 

İstifa etmeli

Kocaeli Sanayi Odası gibi çok önemli bir kurumun başında olan Ayhan Zeytinoğlu’nun eşi ve çocuklarının İçişleri Bakanlığı’na başvurarak Türk Vatandaşlığından çıkıp ABD vatandaşı olması çok ama çok önemli bir olay.

KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun bu durum karşısında derhal KSO başkanlığından istifa etmesi gerekiyor.

Zeytinoğlu’nun da Türk vatandaşlığından çıkmayı düşündüğü ama KSO başkanı olamayacağı için sadece çocuklarını ve eşini Türk vatandaşlığından çıkardığı öğrenildi.

Bakalım bu olay karşısında Ayhan Zeytinoğlu hala görevinin başında kalacak mı?

46284 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 27 Yorum

DİĞER HABERLER

AKP Milletvekili yaralandı

AKP Milletvekili yaralandı

Konya’ya parti çalışmaları için giden ve içinde AKP Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Ali Okur’un da yer aldığı minibüs kaza yaptı. Kazada, Mehmet Ali Okur’da hafif şekilde yaralandı.

Yeni camiye DURDURMA KARARI!

Yeni camiye DURDURMA KARARI!

Geçtiğimiz günlerde oldukça sansasyonel bir şekilde yapımına başlanan ve ruhsatı var mı yok mu tartışma konusu olan caminin yapımı durduruldu.

3. KRİZDE KURTULAMADI

3. KRİZDE KURTULAMADI

Körfez Hacı Osman Mahallesi’nde ikamet eden 47 yaşındaki Salim Yıldırım adlı fırın işçisi, 3. Kez geçirdiği kalp krizinden sonra kurtarılamadı.

Şimdi de İSU’nun taşeronları…

Şimdi de İSU’nun taşeronları…

İSU’nun Kullar’da bulunan arıtma tesisinde çalışan personel maaşlarını alamadan işten çıkarıldığı iddia edildi.

2 bin öğretmene BİSİKLET VERİLDİ

2 bin öğretmene BİSİKLET VERİLDİ

Körfez’de, sabah salon kutlamasıyla başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü, öylenleyin de ilçede görev yapan öğretmenlere bisiklet dağıtımı ile devam etti.

Pazarcı esnafında DEVE KRİZİ..!

Pazarcı esnafında DEVE KRİZİ..!

9 Aralık’ta temeli atılacak olan Doğu Kışla’daki kapalı Pazar yeri ile ilgili oda başkanı Ahmet Serim’in pazarcı esnafından açılışta keseceği deve ile ilgili para toplaması tepkilere yol açtı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI