23 Ocak 2018 Salı 18:24
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

HALKEVİ SAVAŞ ALANI!

Bigman Çakman
  • 4
  • 17823

Belediyenin zabıta görevlileri Halkevi esnafıyla ve seyyar satıcılarıyla uğraşmaya devam ediyor

Belediye ve Halkevi esnafı arasında dur durak bitmeyen gerginlikler devam ederken, izmit’in en işlek olan kısmında bulunan kısmında seyyar satıcılar ile zabıta arasında arbede yaşandı.

 

Gerilim devam ediyor

Üç yıldır İzmit Belediyesi ve Halkevi esnafı arasında yaşanan gerilim geçtiğimiz haftalarda balıkçılar hariç diğer esnaflara gelen ‘boşaltın yıkılacak’ yazısıyla yeniden gündeme gelmişti. Esnaflar İzmit Belediyesi’yle uzlaşmaya çalışmaya çalışsa da anlaşma sağlanamamıştı.

 

Zabıta Halkevi’nden çıkmıyor

İzmit Belediyesine bağlı zabıta ekipleri alınan bilgilere göre resmen Halkevi’nden çıkmıyor. Ceza yazmak için adeta bahane arayan zabıta ekiplerinden esnaf bıkmış durumda hatta bazı esnaflar baskılara dayanamayarak kepenk kapattı.

 

Seyyarlara saldırı

Dün yaşanan son olayda ise Halkevi’nden yürüyüş yoluna çıkan yol üzerinde bulunan seyyar esnaf ile zabıta resmen birbirine girdi. Yıllardır burada tezgah açan ve bugüne kadar hiçbir sorun çıkartmayan esnaf zabıtaların ceza yazmasından bıkmış durumda. Dün ise Halkevi’ne baskın edasıyla giren zabıta ekipleri evine ekmek götürme derdinde olan kişilerin tezgahlarını dağıttı. Tatlı satanlar, kestane satanlar, midye satan esnafın tezgahlarını dağıttı. Olayın ardından Halkevinde savaşı aratmayan manzaralar yansıdı.

 

 

 

 

 

17823 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

Farkındalık Festivali ile DEĞİŞİM ZAMANI

Farkındalık Festivali ile DEĞİŞİM ZAMANI

Dünya Değişim Akademisi, düzenleyeceği Farkındalık Festivali ve “Şimdi Değişim Zamanı” konsepti ile tüm Kocaeli Halkına yaptığı organizasyon için davette bulundu.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI