15 Aralık 2017 Cuma 16:55
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

HASTALARA SKANDAL SMS!

Hastalara SKANDAL SMS!
  • 0
  • 12092

Özel bir hastanenin SMS sisteminden hastalara atılan ahlak dışı mesajlar, hastaları şoka soktu

Olayın ardından sistemin ele geçirildiğini açıklayan hastane yetkilileri ise, gerekli adli sürecin başlatıldığını duyurdu.

 

İstanbul'un Anadolu yakasında hizmet veren özel bir hastanenin SMS sisteminden atılan küfürlü mesajlar, hastaları şaşkına çevirdi. Dün akşam saat 21.20 sıralarında atıldığı tespit edilen SMS mesajlarının 18 bin kişiye ulaştığı ve hemen olayın duyulması ile sisteme müdahale edildiği öğrenildi.

 

Yönetimi: Adli süreç başlatıldı

Polise konu ile ilgili bilgi veren ve suç duyurusunda bulunan hastane yönetimi, konu ile ilgili bir de açıklama yaptı. Hastanenin Başhekimi Dr. Abidin Özçelik, “Bütün yurttaşlarımızdan, halkımızdan özür dileyerek başlamak istiyorum. Gerçekten tabi bizim bilgimiz olmadan, nasıl olduğunu da bilmediğimiz bir şekilde şuana kadar SMS sisteminden sadece SMS ama diğer hiçbir bilgide kayıp yok, oradan aşağı yukarı 18 bin kişiye dün akşam kısa, terbiyesizce, ağza alınmayacak bir şekilde mesaj gitti. Anında haberimiz oldu. Zaten bana da geldi. Hemen ardından telefonlarımız kilitlendi ve biz hemen sisteme müdahale ettik. Akabinde biz o 18 bin kişiye dönüş yaptık. Özür diledik. Durumu izah ettik. Yapılan bir saldırı sonucu size böyle bir mesaj geldi şeklinde müşterilerimize açıklama mesajı attık” şeklinde konuştu.

 

12092 defa okundu.

DİĞER HABERLER

AKP’li Belediye Başkanı İSTİFA ETTİ

AKP’li Belediye Başkanı İSTİFA ETTİ

Esenyurt Belediye Başkanı AKP’li Necmi Kadıoğlu istifa etti

İşsizlik rakamları AÇIKLANDI

İşsizlik rakamları AÇIKLANDI

Türkiye'de işsizlik oranı, eylülde geçen yılın aynı dönemine göre 0,7 puanlık azalışla yüzde 10,6 seviyesinde gerçekleşti. Bu dönemde işsiz sayısı 104 bin kişi azalarak 3 milyon 419 bin kişi oldu

OHAL komisyonu

OHAL komisyonu

OHAL inceleme komisyonu tarafından ilk kararların çıkması beklenirken yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi

İTO Başkanı Çağlar HAYATINI KAYBETTİ

İTO Başkanı Çağlar HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti

Çıkan olaylarda 108 kişi YARALANDI

Çıkan olaylarda 108 kişi YARALANDI

Batı Şeria'da Trump'ın Kudüs kararını protesto etmek için toplanan Filistinlilere, İsrail güvenlik güçleri göz yaşartıcı bomba, gerçek ve plastik mermi kullanarak müdahale etti. Olaylarda 108 Filistinli yaralandı.

Trump Kudüs kararını AÇIKLADI

Trump Kudüs kararını AÇIKLADI

ABD Başkanı Trump, ABD'nin Kudüs'le ilgili yeni yaklaşımını açıklayarak, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı gelmiştir. Tel Aviv'deki büyükelçiliğimizin Kudüs'e taşınması talimatını verdim." dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI