24 Şubat 2018 Cumartesi 13:11
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

 “RENKLİ FIRÇALAR RENKLİ HAYALLER”

Bigman Çakman
  • 0
  • 917

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü(KOÜEMK), “Renkli Fırçalar Renkli Hayaller” projesiyle kitap okumaya teşvik etmek ve kitap sevgisi aşılamak için sınıf boyayarak okuma salonu oluşturuyor.

Yaptığı eğitimler, söyleşiler ve teknik geziler ile adını duyuran KOÜEMK, 2016-2017 eğitim yılında başladığı sosyal sorumluluk projesi "Gülümseten Düşler Kitaplardan Geçer” ile desteğe ihtiyacı olan okullar için kütüphane oluşturdu. Bu proje kapsamında ilk olarak  Tokat Necmi Muammer Ortaokulu’nda daha sonra ise Muğla Pınar Kulfat Ortaokulu ve Ordu Gölköy’de kütüphane oluşturuldu.

 

KOÜEMK, devam etmekte olan bu başarılı projesinin yanına “Renkli Fırçalar Renkli Hayaller” adında ikinci bir proje daha ekledi. Bu proje kapsamında ihtiyacı olan, okuma salonu oluşturmak isteyen ya da kitap okumaya teşvik edecek, kitap sevgisini aşılayabilecek sınıf oluşturmak isteyen okulların hedef sınıfını boyayan öğrenciler ilk projelerini İzmit Özel Mürrüvet Evyap Özel Eğitim Okulu’nda gerçekleştirdi. Hedef sınıfın boyası, tasarımı ve çizimine kadar her aşamasını kendileri yapan yardımsever öğrenciler özel öğrencilerin ve kitap sevdalıların yüzünde tebessüm oluşturdu.

 

917 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Kaliteli kültür ve sanat etkinlikleriyle adından söz ettiren Körfez Belediyesi, 2017 yılında da çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam etti. Çocuklar ayrıca 4K sinema keyfi de yaşadı.

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayan Körfez Belediyesi’nin bünyesindeki yüzme havuzu, 15 tatilin keyfini çıkarmak isteyen çocuklarla dolup taşıyor.

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kartepe Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, 22 Şubat’ta genel kurul toplantısını yapacak.

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

Kaliteli yönetim anlayışı içinde hareket eden GTÜ Türkiye'de ilk kez ISO 9001:2015 ve ISO 10002 kalite belgelerini alan üniversite oldu.

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

Kocaeli Üniversitesi’nde Vedat Erbaş tarafından yazılan ‘Türk Siyasetinde Meral Akşener’ konulu tezin Rektör Saadettin Hülagü tarafından Tarihçi İbrahim Şirin danışmanlığında yazdırıldığı şeklindeki haberlere üniversiteden ve İbrahim Şirin’den açıklama geldi.

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Çayırova Belediyesi, Bilgievleri ve Gençlik Merkezi öğrencilerine İzmit gezi programı düzenledi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI