22 Şubat 2018 Perşembe 13:45
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

BİLGİ KÖPRÜSÜ, AİLELERİ BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Bigman Çakman
  • 0
  • 2213

Eğitim camiasında 16. Yılını dolduran Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, günümüzde anne babaların en çok ihtiyacı olduğunu tespit ettiği bir konuyu seçerek, onları eğitimlerine davet ediyor.

“ÇOCUĞUNUZA SINIR KOYABİLMEK “

Bu yılın ilk seminer konusu, birçok ailenin karşılaştığı ve çözümünde zorlandığı sınır koyabilmek. Yaş gruplarına göre çocuğa koyulacak sınırların neler olabileceğinin paylaşılacağı seminerde, velilerin soruları da cevap bulacak.

 

SEMİNERİ KURUM PSİKOLOKLARI VERECEK

Kendi velilerinin yanı sıra İzmit’te yaşayan tüm velilerin çocuklarının da, bağımsız yetişen, sorumluluk sahibi, duyarlı, lider çocuklar olabilmeleri için kendi uzman psikologlarına seminer hazırlattı.

Konuşmacılardan, Uzman gelişim psikoloğu Aysu Sille, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olup, Maltepe Üniversitesinde Gelişim Psikolojisi alanında Yüksek lisansını tamamlamıştır. Mesleğe başladığı yıldan beri çocuk ve ergen ile ilgili klinik alanda çalışabileceği Oyun Terapisi, Çocuk Değerlendirme testleri, zeka testleri, bilişsel davranışçı terapi eğitimlerini alarak bu alanda çocuklar, ergenler ve aileleri ile çalışmaktadır. Aysu Sille 3 yıldır Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda çalışmaktadır. 

 

Konuşmacılardan diğeri ise Melis ÖZTOPÇU ‘dur. Kendisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü mezunudur. Aynı üniversitede Aile Danışmanlığı eğitimi de almıştır. Konya Selçuk Üniversitesinde oyun Terapisi Uygulayıcı eğitimi almıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Eskişehir Eğitim Merkezi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri, çocuk hematolojisi, onkoloji ve çocuk cerrahi bölümünde psikolojik danışmanlık yapmıştır. Şu an Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulunda Kurum Psikolojik danışmanı olarak görev yapmaktadır.

 

VELİLERİN SORULARI CEVAP BULACAK

Seminer, Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak. Seminer girişinde velilere dağıtılan dosyalardaki kağıtlara, soracakları soruların kendilerine ulaşmasıyla Aysu hanım ve Melis hanım velilerden gelen soruları cevaplayacaktır.  

Katılımcılara KATILIM BELGESİ verilecektir. 17 KASIM  CUMA günü saat :18.30 da 2-16 yaş velileri seminere DAVETLİDİR.

2213 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Kaliteli kültür ve sanat etkinlikleriyle adından söz ettiren Körfez Belediyesi, 2017 yılında da çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam etti. Çocuklar ayrıca 4K sinema keyfi de yaşadı.

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayan Körfez Belediyesi’nin bünyesindeki yüzme havuzu, 15 tatilin keyfini çıkarmak isteyen çocuklarla dolup taşıyor.

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kartepe Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, 22 Şubat’ta genel kurul toplantısını yapacak.

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

Kaliteli yönetim anlayışı içinde hareket eden GTÜ Türkiye'de ilk kez ISO 9001:2015 ve ISO 10002 kalite belgelerini alan üniversite oldu.

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

Kocaeli Üniversitesi’nde Vedat Erbaş tarafından yazılan ‘Türk Siyasetinde Meral Akşener’ konulu tezin Rektör Saadettin Hülagü tarafından Tarihçi İbrahim Şirin danışmanlığında yazdırıldığı şeklindeki haberlere üniversiteden ve İbrahim Şirin’den açıklama geldi.

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Çayırova Belediyesi, Bilgievleri ve Gençlik Merkezi öğrencilerine İzmit gezi programı düzenledi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI