24 Kasım 2017 Cuma 05:07
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 14°

BİLGİ KÖPRÜSÜ, AİLELERİ BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Bilgi Köprüsü, aileleri bilinçlendirme eğitimlerine devam ediyor
  • 0
  • 1177

Eğitim camiasında 16. Yılını dolduran Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, günümüzde anne babaların en çok ihtiyacı olduğunu tespit ettiği bir konuyu seçerek, onları eğitimlerine davet ediyor.

“ÇOCUĞUNUZA SINIR KOYABİLMEK “

Bu yılın ilk seminer konusu, birçok ailenin karşılaştığı ve çözümünde zorlandığı sınır koyabilmek. Yaş gruplarına göre çocuğa koyulacak sınırların neler olabileceğinin paylaşılacağı seminerde, velilerin soruları da cevap bulacak.

 

SEMİNERİ KURUM PSİKOLOKLARI VERECEK

Kendi velilerinin yanı sıra İzmit’te yaşayan tüm velilerin çocuklarının da, bağımsız yetişen, sorumluluk sahibi, duyarlı, lider çocuklar olabilmeleri için kendi uzman psikologlarına seminer hazırlattı.

Konuşmacılardan, Uzman gelişim psikoloğu Aysu Sille, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olup, Maltepe Üniversitesinde Gelişim Psikolojisi alanında Yüksek lisansını tamamlamıştır. Mesleğe başladığı yıldan beri çocuk ve ergen ile ilgili klinik alanda çalışabileceği Oyun Terapisi, Çocuk Değerlendirme testleri, zeka testleri, bilişsel davranışçı terapi eğitimlerini alarak bu alanda çocuklar, ergenler ve aileleri ile çalışmaktadır. Aysu Sille 3 yıldır Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda çalışmaktadır. 

 

Konuşmacılardan diğeri ise Melis ÖZTOPÇU ‘dur. Kendisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü mezunudur. Aynı üniversitede Aile Danışmanlığı eğitimi de almıştır. Konya Selçuk Üniversitesinde oyun Terapisi Uygulayıcı eğitimi almıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Eskişehir Eğitim Merkezi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri, çocuk hematolojisi, onkoloji ve çocuk cerrahi bölümünde psikolojik danışmanlık yapmıştır. Şu an Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulunda Kurum Psikolojik danışmanı olarak görev yapmaktadır.

 

VELİLERİN SORULARI CEVAP BULACAK

Seminer, Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak. Seminer girişinde velilere dağıtılan dosyalardaki kağıtlara, soracakları soruların kendilerine ulaşmasıyla Aysu hanım ve Melis hanım velilerden gelen soruları cevaplayacaktır.  

Katılımcılara KATILIM BELGESİ verilecektir. 17 KASIM  CUMA günü saat :18.30 da 2-16 yaş velileri seminere DAVETLİDİR.

1177 defa okundu.

DİĞER HABERLER

TES’ten üyelerine 1700 ADET NUTUK

TES’ten üyelerine 1700 ADET NUTUK

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle üyelerine 1700 adet Nutuk dağıtacak

Ders süreleri hakkında YENİ GELİŞME

Ders süreleri hakkında YENİ GELİŞME

Okullardaki ders süreleri hakkında Bakan Yılmaz'dan yeni açıklamalar geldi.

GTÜ’lü öğrenciler derslerini KAMPÜS DIŞINA TAŞIDI

GTÜ’lü öğrenciler derslerini KAMPÜS DIŞINA TAŞIDI

Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri Çayırova’da faaliyet gösteren Marmara Engelliler Derneği ile yürüttükleri projede engelli çocukların ve ailelerinin sorunlarına ortak oldular

En ünlü haber spikerleri GOSB’a geliyor

En ünlü haber spikerleri GOSB’a geliyor

Türkiye’nin en haber kanallarının haber spikerleri Gebze Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenecek olan kadınların iş hayatındaki yerinin tüm yönleriyle ele alınacağı panele katılacaklar

Bilgi Köprüsü’nden ÖRNEK PROJE

Bilgi Köprüsü’nden ÖRNEK PROJE

KARARAN UMUTLARI, KÜÇÜK MAVİ DÜNYA İLE AYDINLATALIM ;

TEOG’un yerine gelecek sistem AÇIKLANIYOR

TEOG’un yerine gelecek sistem AÇIKLANIYOR

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, AA Editör Masası'nda liselere geçişteki yeni sistemi açıklıyor

ANKET

KÖŞE YAZARLARI