24 Şubat 2018 Cumartesi 20:54
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

GTÜ’DE BAHAR DÖNEMİ SEMİNERLERİ

Bigman Çakman
  • 0
  • 1014

Gebze Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü, bahar dönemini seminerleri başladı.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Konferans Salonu’nda önceki gün düzenlenen ilk etkinlik Dr. Müge İşleten Hoşoğlu’nun konuşmacı olduğu ‘Growing Importance of Microalgae as Natural and Renewable Sources in Food, Pharmaceutical and Other Industries’ başlıklı seminer oldu. Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İşleten Hoşoğlu, gıda ve alg biyoteknoloji alanlarında yürüttüğü geçmiş ve güncel projelerini tanımlarken gıda ve diğer endüstriler için doğal bileşikler üretmede biyoteknolojik süreçler ve mikroalg sanayisi hakkında çalışmalarından örnekler sundu.

 

YAPAY ÖĞRENMEYE DEĞİNİLDİ

Düzenlenen ikinci seminerde Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Burçin Ünlü konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliğin ilk kısmında fotoakustik görüntülemenin temellerinden bahsederek geliştirdikleri fotoakustik mikroskopu ve olası uygulamaları tanıttı. Konuşmasının ikinci kısımda ise yapay öğrenmeden ve yapay öğrenmenin sağlık ve biyoteknoloji konularındaki potansiyel uygulama alanlarına değindi. Son olarak radyasyon onkolojisinde kullanılan proton terapisi ve karbon iyon terapisi gibi konulara da değinerek konuşmasını tamamladı.

1014 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Kaliteli kültür ve sanat etkinlikleriyle adından söz ettiren Körfez Belediyesi, 2017 yılında da çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam etti. Çocuklar ayrıca 4K sinema keyfi de yaşadı.

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayan Körfez Belediyesi’nin bünyesindeki yüzme havuzu, 15 tatilin keyfini çıkarmak isteyen çocuklarla dolup taşıyor.

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kartepe Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, 22 Şubat’ta genel kurul toplantısını yapacak.

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

Kaliteli yönetim anlayışı içinde hareket eden GTÜ Türkiye'de ilk kez ISO 9001:2015 ve ISO 10002 kalite belgelerini alan üniversite oldu.

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

Kocaeli Üniversitesi’nde Vedat Erbaş tarafından yazılan ‘Türk Siyasetinde Meral Akşener’ konulu tezin Rektör Saadettin Hülagü tarafından Tarihçi İbrahim Şirin danışmanlığında yazdırıldığı şeklindeki haberlere üniversiteden ve İbrahim Şirin’den açıklama geldi.

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Çayırova Belediyesi, Bilgievleri ve Gençlik Merkezi öğrencilerine İzmit gezi programı düzenledi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI