18 Şubat 2018 Pazar 05:40
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

ÖĞRENCİLER DOYASIYA GEZDİ

Bigman Çakman
  • 0
  • 1593

Çayırova Belediyesi, Bilgievleri ve Gençlik Merkezi öğrencilerine İzmit gezi programı düzenledi.

Çayırova Belediyesi’nin ilçe genelinde hizmet veren eğitim kurumlarında yarıyıl tatili dolu dolu geçiyor. Her gün farklı bir etkinlik ile tatili daha renkli hale getiren öğrenciler devam eden kulüp çalışmalarının yanı sıra, bilgi yarışmaları, münazaralar, tiyatro gösterileri, bilgisayar, kütüphane ve film bölümü saatleri, satranç turnuvaları gibi birçok etkinliğin yer aldığı yarıyıl tatili programına katılarak, keyifli ve kaliteli zaman geçiriyorlar. Bir hafta süren gezi programı çerçevesinde 6 Bilgievi ve Gençlik Merkezinden yaklaşık 500 öğrenci katıldı.

 

YAŞADIKLARI YERLERİ GÖRME İMKÂNI

Nitelikli ve eğlence dolu bir gezi programı geçiren öğrenciler Deprem Simülasyon Merkezi, İzmit Bilim Merkezi, Gayret Savaş Gemisi ve Piri Reis Denizaltısını ziyaret etti. Öğretmenler eşliğinde gerçekleşen gezi programına rehberler refakat ederek, ziyaret edilen merkezlerin kuruluş amaçları, işleyişi ve tarihi dokusu hakkında bilgi verdi. Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen programa başlayan öğrencilerin ilk durağı Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitimi Merkezi oldu. 

 

DEPREM EĞİTİM MERKEZİ

Merkezdeki görevliler, depremden korunma yolları ile deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiğini anlatan sunumlarla öğrencileri bilgilendirdi. Deprem simülasyon bölümüne de giren öğrenciler, yer sarsıntılarının nasıl olduğunu görüp, bu konuda öğrendikleri bilgileri ile deprem sırasında neler yapmaları gerektiğini uygulayarak öğrendi. Öğrenciler, simülasyon çıkışında ‘Deprem öldürmez, depreme dayanaksız binalar öldürür’ şeklindeki düşüncelerin ne kadar gerçekçi olduğunu gördüklerini ifade etti.

 

ÖĞRENCİLER GEZEREK ÖĞRENİYOR

Ziyaretin ikinci durağı İzmit Bilim Merkezi oldu. Merkezi ziyaret eden çocuklar bilimsel deney ve uygulamaları yerinde deneme ve keşfetme imkânı buldu. Bilim insanlarıyla bir araya gelen çocuklar, merkez çalışanlarını soru yağmuruna tuttu. Çocukların bilim ve yeniliklere bu kadar ilgili olmasından ötürü memnuniyetlerini dile getiren merkez çalışanları günün anısına çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi. Bilim Merkezinde eğlenceli dakikalar geçiren ve gönüllerince eğlenen öğrenciler gezi programını Piri Reis Denizaltı ve Gayret Savaş Gemi Müzesi ziyaretiyle sonlandırdı.

1593 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Sinema ve Tiyatro İle Eğlenerek ÖĞRENDİLER

Kaliteli kültür ve sanat etkinlikleriyle adından söz ettiren Körfez Belediyesi, 2017 yılında da çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam etti. Çocuklar ayrıca 4K sinema keyfi de yaşadı.

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayan Körfez Belediyesi’nin bünyesindeki yüzme havuzu, 15 tatilin keyfini çıkarmak isteyen çocuklarla dolup taşıyor.

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kartepe Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, 22 Şubat’ta genel kurul toplantısını yapacak.

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

Kaliteli yönetim anlayışı içinde hareket eden GTÜ Türkiye'de ilk kez ISO 9001:2015 ve ISO 10002 kalite belgelerini alan üniversite oldu.

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

Kocaeli Üniversitesi’nde Vedat Erbaş tarafından yazılan ‘Türk Siyasetinde Meral Akşener’ konulu tezin Rektör Saadettin Hülagü tarafından Tarihçi İbrahim Şirin danışmanlığında yazdırıldığı şeklindeki haberlere üniversiteden ve İbrahim Şirin’den açıklama geldi.

 “Renkli Fırçalar Renkli HAYALLER”

 “Renkli Fırçalar Renkli HAYALLER”

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü(KOÜEMK), “Renkli Fırçalar Renkli Hayaller” projesiyle kitap okumaya teşvik etmek ve kitap sevgisi aşılamak için sınıf boyayarak okuma salonu oluşturuyor.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI