18 Şubat 2018 Pazar 06:03
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

SİNEMA VE TİYATRO İLE EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

Bigman Çakman
  • 0
  • 1289

Kaliteli kültür ve sanat etkinlikleriyle adından söz ettiren Körfez Belediyesi, 2017 yılında da çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam etti. Çocuklar ayrıca 4K sinema keyfi de yaşadı.

Körfez Belediyesi’nin kentte sanatsal faaliyetleri artırma ve sinemayı sevdirme amacıyla öğrencilere yönelik düzenlediği sinema ve tiyatro günleri 2017’de büyük ilgi gördü. Her ay çocukları çizgi animasyon film ve sinema ile buluşturan Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, onlara patlamış mısır ikramında da bulundu. Sadece 4K sinema keyfini yaşayan öğrenci sayısı 2017’de 10 bin 37 oldu.

 

İlk Kez Sinema Keyfi

10 bin öğrenciden çoğu ilk kez sinema ile tanışırken, oldukça keyifli dakikalar yaşandı. İlçe genelindeki ilk okullarda eğitim gören öğrencilere eğlenerek öğrenmelerini ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla da sinema ve tiyatro gösterileri düzenlendi. Bu kapsamda da 800 öğrenciye sinema filmi ve 600 öğrenciye tiyatro gösterimi gerçekleştirildi. Çocuklara çevre bilinci aşılanmasına yönelik de çeşitli oyunlar gösterime sunuldu.

 

Başkan Amcaları Sevindirdi

Her ay belirli periyot çerçevesinde düzenlenen tiyatro ve sinema gösterileri dışında Başkan İsmail Baran da okullarda çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Başkan Baran’ın sadece ilçedeki ana okullarında yapılan ziyaretlerde bin 200 adet boyama kitabı, 800 adet satranç seti, bin adet hikaye kitabı ve bin adet kalem seti olmak üzere toplam 4 bin adet hediye verildi.

1289 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Okullar tatilde, ÇOCUKLAR HAVUZDA

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayan Körfez Belediyesi’nin bünyesindeki yüzme havuzu, 15 tatilin keyfini çıkarmak isteyen çocuklarla dolup taşıyor.

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kurs ve Okul Talebeleri Derneği, genel kurul YAPACAK

Kartepe Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, 22 Şubat’ta genel kurul toplantısını yapacak.

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

GTÜ bir ilke daha İMZA ATTI

Kaliteli yönetim anlayışı içinde hareket eden GTÜ Türkiye'de ilk kez ISO 9001:2015 ve ISO 10002 kalite belgelerini alan üniversite oldu.

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

KOÜ’den Meral Akşener teziyle ilgili açıklama

Kocaeli Üniversitesi’nde Vedat Erbaş tarafından yazılan ‘Türk Siyasetinde Meral Akşener’ konulu tezin Rektör Saadettin Hülagü tarafından Tarihçi İbrahim Şirin danışmanlığında yazdırıldığı şeklindeki haberlere üniversiteden ve İbrahim Şirin’den açıklama geldi.

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Öğrenciler doyasıya GEZDİ

Çayırova Belediyesi, Bilgievleri ve Gençlik Merkezi öğrencilerine İzmit gezi programı düzenledi.

 “Renkli Fırçalar Renkli HAYALLER”

 “Renkli Fırçalar Renkli HAYALLER”

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü(KOÜEMK), “Renkli Fırçalar Renkli Hayaller” projesiyle kitap okumaya teşvik etmek ve kitap sevgisi aşılamak için sınıf boyayarak okuma salonu oluşturuyor.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI