24 Kasım 2017 Cuma 05:08
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 14°

 KEYF-İ İKRAM’DA YAŞANANLAR..!

 KEYF-İ İKRAM’DA yaşananlar..!
  • 25
  • 12009

İlimizde pek çok yerde şubesi bulunan Keyf-i İkram kafe ve restaurantında bir vatandaşımız kırılan telefonunun zararının kendisine ödenmediğini dile getirerek ‘ Bu ne rezillik’ başlığı ile gazetemize bir e mail göndermiş

İşte gelen o e mail;

Arkadaşımla birlikte 13 Ekim Cuma günü 19.00 sularında, her zaman gittiğimiz Keyf-i  İkram adındaki restauranta gittik.

Bizi tanıyan garson bize bir masa ayarladı ve oturduk. Yemeklerimiz gelmeden önce servis açmak isteyerek yanımıza gelen garson, masa küçük olduğu için demir kül tablasını peçeteliğin üzerine koydu.

Daha sonra  peçeteliğin üzerinden kayarak masaya düşen kül tablası telefonumun üzerine düşerek telefonumun ekranı parçaladı.

Peçeteliğin üzeri düz bir zemine sahip olmadığı yani bombeli olduğu için kaydığını gördük. Kül tablasını oraya koyan servis elemanına telefonum bu şekilde kırıldı bu kül tablası buraya konur mu diye bir soru yönelttim.

Neden ekran koruyucunuz yok diye bir cevap aldım. Hep suçlu hem güçlü adımlarla bana yaklaşan servis elemanı ben mi kırdım napayım diyerek üstüne tuz biber ekledi. İşin komik tarafı o gün doğum günümdü.

Daha sonra kasada duran arkadaşlara durumu bildirdim. Müdürümüz şuan yok yarın gelin dediler. Diğer gün oldu, müdürleriyle görüştüm.

Bana telefonunuzu yedekleyip hazır edin ben sizi mal sahibiyle görüştükten sonra arayacağım dedi.

Yanlarından ayrılmadan da daha öncede böyle bir olay yaşadık önceden kırılmış telefonları burada gibi gösterdiler diyerek benim de öyle yaptığımı ve suçu o adamın üzerine attığımı kastetti.

Aradan geçen 3 gün sonrasında aranmadığım için ben aradım.

Kamera kayıtlarını incelediklerini ama telefon direkt olarak çalışanın elinden düşüp kırılmadığı için yani kaza olduğu için telefonu yaptıramayacaklarını söylediler. Ben de böyle bir şeyi kabul etmediğimi kül tablasının orada yeri olmadığını söyledim.

Adamla tartışmaya başladık.

Ben yine tatlı bir dille öğrenci olduğumu ve karşılayamayacağımı söyledim. Oda yapacak bir şeyim yok dedi.

Özür bile dilenmedi. Bir işletme nasıl olur da böyle bir şey yapabilir diye düşünür ve söylenirken telefonu suratıma kapattılar. İyice şoka girdim ve tekrardan arayarak benim suratıma nasıl telefon kapatırsınız dedim.

Benim söyleyeceklerim bu kadardı dedi. Beni dinlemeyecek misiniz bende konuşuyorum dedim. Daha sonra benim zararım karşılanmadığı takdirde onları şikayet edeceğimi hatta bloglara yazacağımı söyledim.

Boşuna uğraşmayın diye bir cevap aldım.

Özürleri kabahatlerinden beterdi. Ben böyle bir muamele asla görmedim. Ne kadar yerel bir işletme olsa da bu kadar rezil olacaklarını düşünemedim.

Daha sonra whatsapptan yazılı olarak kendimi anlattım ve zararımı karşılamayacaksanız şikayetçi olacağım, kamera kayıtlarını lütfen saklayın diye de ekledim.

Beni oradan engellediler. Ben hala şoktayım, böyle bir hizmet kalitesi olamaz. Müşteriye değil insana saygı yok bu müessese de.

Yemeği güzel olsa, garsonu güler yüzlü olsa ne olur bu saatten sonra? Ruhunuzu boğar böyle işletmeler, sinirlerinizi bozar, telefonu yüzüne kapatarak size söz hakkı tanımaz üstüne özür dilemez. Artık bu dava telefondan çıkarak saygısızlığa ve iğrençliğe dönüştü. Herkes duysun ve herkes bilsin ki böyle olaylar yaşanmasın. 

12009 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 25 Yorum

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI