22 Şubat 2018 Perşembe 13:57
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

 KEYF-İ İKRAM’DA YAŞANANLAR..!

Bigman Çakman
  • 25
  • 12236

İlimizde pek çok yerde şubesi bulunan Keyf-i İkram kafe ve restaurantında bir vatandaşımız kırılan telefonunun zararının kendisine ödenmediğini dile getirerek ‘ Bu ne rezillik’ başlığı ile gazetemize bir e mail göndermiş

İşte gelen o e mail;

Arkadaşımla birlikte 13 Ekim Cuma günü 19.00 sularında, her zaman gittiğimiz Keyf-i  İkram adındaki restauranta gittik.

Bizi tanıyan garson bize bir masa ayarladı ve oturduk. Yemeklerimiz gelmeden önce servis açmak isteyerek yanımıza gelen garson, masa küçük olduğu için demir kül tablasını peçeteliğin üzerine koydu.

Daha sonra  peçeteliğin üzerinden kayarak masaya düşen kül tablası telefonumun üzerine düşerek telefonumun ekranı parçaladı.

Peçeteliğin üzeri düz bir zemine sahip olmadığı yani bombeli olduğu için kaydığını gördük. Kül tablasını oraya koyan servis elemanına telefonum bu şekilde kırıldı bu kül tablası buraya konur mu diye bir soru yönelttim.

Neden ekran koruyucunuz yok diye bir cevap aldım. Hep suçlu hem güçlü adımlarla bana yaklaşan servis elemanı ben mi kırdım napayım diyerek üstüne tuz biber ekledi. İşin komik tarafı o gün doğum günümdü.

Daha sonra kasada duran arkadaşlara durumu bildirdim. Müdürümüz şuan yok yarın gelin dediler. Diğer gün oldu, müdürleriyle görüştüm.

Bana telefonunuzu yedekleyip hazır edin ben sizi mal sahibiyle görüştükten sonra arayacağım dedi.

Yanlarından ayrılmadan da daha öncede böyle bir olay yaşadık önceden kırılmış telefonları burada gibi gösterdiler diyerek benim de öyle yaptığımı ve suçu o adamın üzerine attığımı kastetti.

Aradan geçen 3 gün sonrasında aranmadığım için ben aradım.

Kamera kayıtlarını incelediklerini ama telefon direkt olarak çalışanın elinden düşüp kırılmadığı için yani kaza olduğu için telefonu yaptıramayacaklarını söylediler. Ben de böyle bir şeyi kabul etmediğimi kül tablasının orada yeri olmadığını söyledim.

Adamla tartışmaya başladık.

Ben yine tatlı bir dille öğrenci olduğumu ve karşılayamayacağımı söyledim. Oda yapacak bir şeyim yok dedi.

Özür bile dilenmedi. Bir işletme nasıl olur da böyle bir şey yapabilir diye düşünür ve söylenirken telefonu suratıma kapattılar. İyice şoka girdim ve tekrardan arayarak benim suratıma nasıl telefon kapatırsınız dedim.

Benim söyleyeceklerim bu kadardı dedi. Beni dinlemeyecek misiniz bende konuşuyorum dedim. Daha sonra benim zararım karşılanmadığı takdirde onları şikayet edeceğimi hatta bloglara yazacağımı söyledim.

Boşuna uğraşmayın diye bir cevap aldım.

Özürleri kabahatlerinden beterdi. Ben böyle bir muamele asla görmedim. Ne kadar yerel bir işletme olsa da bu kadar rezil olacaklarını düşünemedim.

Daha sonra whatsapptan yazılı olarak kendimi anlattım ve zararımı karşılamayacaksanız şikayetçi olacağım, kamera kayıtlarını lütfen saklayın diye de ekledim.

Beni oradan engellediler. Ben hala şoktayım, böyle bir hizmet kalitesi olamaz. Müşteriye değil insana saygı yok bu müessese de.

Yemeği güzel olsa, garsonu güler yüzlü olsa ne olur bu saatten sonra? Ruhunuzu boğar böyle işletmeler, sinirlerinizi bozar, telefonu yüzüne kapatarak size söz hakkı tanımaz üstüne özür dilemez. Artık bu dava telefondan çıkarak saygısızlığa ve iğrençliğe dönüştü. Herkes duysun ve herkes bilsin ki böyle olaylar yaşanmasın. 

12236 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 25 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI