20 Şubat 2018 Salı 12:21
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

 “PERAKENDE YASASININ TAKİPÇİSİYİZ”

Bigman Çakman
  • 0
  • 1058

İkinci dönemi için yeniden başkan seçilen Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük, bugün mazbatasını aldı. Kütük,perakende yasasının bir an evvel çıkmasını ve esnafı rahatlatması için takipçi olacaklarını söyledi.

Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayiler Esnaf Odası geçtiğimiz Pazar günü yapılan Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Bayram Kütük yeniden başkan seçilmişti. İkinci dönemine başlayan Başkan Bayram Kütük, bugün Kocaeli Adliyesi’nde mazbatasını aldı. Kütük mazbatasını, İzmit Birinci İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hüseyin Öksüz’ün elinden aldı.

 

Takipçisiyiz

Adliye çıkınca açıklma yapan Kütük, perakende yasasının bir an evvel çıkması ve esnafı rahatlatması için takipçi olacaklarını belirterek şöyle dedi: “ikinci dönem için bugün mazbatamızı aldık. Göreve başladık. Bu görevimizin ülkemize, milletimize esnaf camiasına, hayırlı olmasını diler odamızın tüm üyelerine teşekkür ederim. Bizler emeğiyle yaşam savaşı veren, vergi veren, istihdam sağlayan, ekonomiye katkıda bulunan, mütevazi, çalışkan dürüst esnaflarız. Tüm bu saydıklarımı rağmen zor günler geçiriyoruz. Ulusal marketlerin mahalle aralarına girmeleri esnaflarımızı zorluyor. Bununla ilgili yeni bir çalışma var perakende yasasıyla ilgili. İnşallah bu yasanın bir ana evvel çıkıp tüm yerel esnafımızı rahatlatması için takipçisiyiz” dedi.

1058 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI