23 Ocak 2018 Salı 18:35
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

‘ESNAFIN YANINDA OLACAĞIZ’

Bigman Çakman
  • 5
  • 2505

Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Ali Akgün, “Oda seçimlerini kazanmamız durumunda her zaman Gebze esnafının yanında olacağız.” dedi.

Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın 16 Ocak’ta olağan genel kurulu gerçekleştirilecek. Oda başkanlığı için adaylığı ilk açıklayan isim Ali Akgün oldu. Gebze ve esnafı için güzel bir şey olacak her zaman Gebze esnafının yanında olacağız. 15 tane projemiz var. Seçilirsek bu projeleri hayata geçireceğiz. Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Ali Akgün dün akşam düzenlediği bir basın toplantısı ile adaylığını açıkladı.

 

Gebze ELLADE Cafe- Restorant'da düzenlenen basın toplantısına Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Ali Akgün ve çok sayıda esnaf katıldı.

 

KREDİ ALAMIYOR

Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Ali Akgün adaylık konusunda yaptığı açıklamada, “Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın 16 Ocak Salı Günü gerçekleştireceği olağan genel kurulu için başkan adayıyım. Genel kurulda başkan seçildikten sonra arkadaşlarımla birlikte hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz var. Bu projelerimizden bazı şöyle; esnafların en büyük sıkıntısı KOSGEB’ten veya bankalardan kredi alamıyor. Bu konuda esnafa konusunda yardımcı olacağız.

 

İNDİRİMLİ HİZMETLER ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ

KOSGEB’in dışında 2 bin esnafımızla birlikte bankalarla kredi konusunda bir anlaşma yapacağız. Oda olarak kargo ve nakliye firmaları ile anlaşma yaparak hem kargolarımızı uygun gönderilmesini sağlayacağız. Özel hastanelerle anlaşma yaparak esnaflarımızın indirimli sağlık hizmeti aldırtacağız. Sigorta acenteleri anlaşarak yine esnaflarımızın indirimli hizmet almasını talep edeceğiz. Esnafın tatil sıkıntısı var. Bu konuyla ilgili olarak bir termal ve özel bir otel ile anlaşacağız.

 

ESNAFIN YANINDA OLACAĞIZ

Böylece tatil yapmayan esnaflarımızı bu otele aileleri ile birlikte giderek hem tatil yapacaklar hem indirimli hizmet alacaklar. Oda olarak tüm esnaflara ücretsiz avukatlık danışma hizmeti vereceğiz. Odamıza şikâyet hattı kurarak gerek vatandaşların gerekse esnafımızın daha dikkatli olmasını sağlayacağız. Mesleklere göre komite kuracağız. Kuracağımız bu komitelere göre ücretsiz kurslar vereceğiz. Esnaflarını dayanışma için esnaf gazetesi çıkarmayı planlıyoruz. Seçilmemiz durumunda her zaman esnafımızın yanında olacağız.” dedi.

2505 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI