23 Ocak 2018 Salı 18:39
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

‘TEKLİF CİDDİYETSİZ, GREV KAPIDA’

Bigman Çakman
  • 0
  • 3533

DİSK/Birleşik Metal-İş Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın, “MESS’in bugünkü teklifi göstermektedir ki, MESS metal işçilerinin son aylarda verdiği mücadeleden yeterli mesajı almamış. Oysa artık grev kapıda.” dedi.

MESS’in çağrısı ile dün yapılan grup toplu sözleşme görüşmelerinden de sonuç çıkmadı. DİSK/Birleşik Metal-İş Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “MESS, metal işçilerinin kabul etmeyeceği belli olan, ciddiyetsiz teklifler vermeye devam ediyor. MESS’in bugünkü teklifi göstermektedir ki, MESS metal işçilerinin son aylarda verdiği mücadeleden yeterli mesajı almamış. Oysa artık grev kapıda.

 

GREV KARARLARI ALMAYA BAŞLAYACAKĞIZ

MESS’in bu günkü teklifi şöyledir: Sözleşme yürürlük süresi 3 yıl. Ücret zammı yüzde 6,4. Diğer 6’şar aylarda enflasyon oranında artış. Zam, işyeri ortalamasına göre verilecek. Sosyal haklarda ise 1. Yıl yüzde 12,80. Diğer yıllarda yıllık enflasyon oranında artış. MESS’in bugünkü teklifi metal işçilerinin verdiği mücadeleyi yükseltmesi gerektiğine işaret etmektedir. MESS’in bugün verdiği teklif greve çıkmayı gerektiren tekliftir. Gün greve hazırlık günüdür.

 

Metal işçileri, büyük bir kararlılık içinde, çok geç olmadan grev kararları almaya başlayacaktır.

 

GREV YAPMAKTAN BAŞKA ÇARE KALMADI

MESS, sorunları masada çözmeye yanaşmamakta, metal işçilerini kavgaya davet etmektedir. Dün bu kavgadan kaçmadık, bugün de kaçmayacağız, haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Artık grev yapmaktan başka çare kalmamıştır. İşverenler, içinden geçtiğimiz olağanüstü koşullara güvenmesinler. Metal işçileri, fiili ve meşru haklarını her koşul ve şartta kullanacaklardır. Sendikamız, bugün Genişletilmiş Başkanlar Kurulunu, önümüzdeki günlerde de Merkez Toplu Sözleşme Komisyonunu toplayacak ve süreci bir üst aşamaya taşıyacaktır.” dedi.

3533 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI