23 Kasım 2017 Perşembe 17:58
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 13°

10 KASIM’I REZİL ETTİLER

10 Kasım’ı REZİL ETTİLER
  • 7
  • 18279

Atatürk’ün edebiyete uğurlanışının 79. yıl dönemi sebebiyle Gebze’de düzenlenen anma töreninde saygı duruşu ve istiklal marşı karmaşası yaşandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. Yıldönümü vesilesiyle bugün Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.  Düzenlenen çelenk sunma törenine Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Ramazan Uydaş, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Âdem Gider, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Haluk Türkoğlu, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ilçe başkaları, STK başkanları ve değişik okullardan getirilen öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

 

TEPKİ GÖSTERDİLER

Çelenk sunma törenin yöneticiliği yapan Gebze Anibal Anadolu Lisesi Müdürü Turan Atilla olurken tören sunucusu Gebze Anibal Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Nurcan Koç yaptı.  Tüm Türkiye’de saat 09.05 geçe yapılması gereken saygı duruşu ve İstiklal Marşı saat 09.00’da yapıldı. Bunun üzerine Gebze Kaymakamı Mustafa Güler duruma müdahale ederek İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’ı yanına çağırarak saygı duruşu ve istiklal marşı törenlerinin yeniden yapılmasını istedi. Bunun üzerine saygı duruşu ve İstiklal Marşı gecikmeli olarak tekrar yapıldı. Yaşanan bu duruma törene katılan vatandaşlar tepki gösterdi.

 

 

18279 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI