24 Şubat 2018 Cumartesi 20:33
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

3 BİN 331 IŞ BAŞVURUSU

Bigman Çakman
  • 0
  • 1702

Körfez Belediyesi’nde oluşturulan İŞKUR Temsilciliğine, 2017 yılında 3 bin 331 kişi iş için başvuru yaparken, bunlardan 858’i çeşitli iş kollarına yerleştirildiler.

Alınan bilgilere göre, Körfez Belediyesi bina içinde kurulan İŞKUR Temsilcilik noktasında 2015 yılında başvuru masası oluşturuldu.
Kurulan temsilciliğe, 2017 yılında toplam 3 bin 331 kişi iş başvurusu yaptı ve yüz yüze görüşme sağlandı.
Bu başvuruların 1020 kişilik bölümünü bayanlar oluşturdu. Kayıtları alınan 858 kişi çeşitli iş kollarında işe yerleştirilirken, 375 kişinin de işsizlik maaşı bağlanma işlemleri yapıldı. Merkezde, İŞKUR’a kayıt işlemleri, kayıt güncelleme, işsizlik ödeneği başvurusu, kayıtlı olduğuna dair belge, işsizlik maaşı bağlanma bilgileri aktarma, işçi ve iş veren başvuruları ile kurs başvuru işlemleri yapılıyor.

1702 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI