20 Şubat 2018 Salı 12:10
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

AFRİN HAREKATININ ARKASINDAYIZ!

Bigman Çakman
  • 0
  • 1475

Körfez Ticaret Odası’nın 2018 yılı ilk toplantısında, Afrin’e yapılan Zeytin Dalı hareketi konuşuldu. Başkan Sibel Moralı tarafından yapılan açıklamada oda yönetimi ve üyeleri olarak hareketi destekledikleri belirtildi.

KTO Ocak ayı toplantısı her zaman olduğu gibi İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bir önceki aya ait hesap ve faaliyet raporlarının okunup, oylanmasından sonra Oda Başkanı Sibel Moralı gerçekleşen etkinlikler hakkında bilgi verdi.

 

Sibel Moralı, Afrin Zeytin Dalı hareketine katılan askerlerimizin başarı ve sağlığı için dua ettiklerini belirterek, ‘’Bizler Zeytin Dalı hareketinin sonuna kadar arkasında ve destekçisiyiz. Türkiye sınırlarında gerçekleştirilmek istenen terör  örgütlerinin yapılanması ve ve tehdidine karşı yasal olarak yapması gereken harekete başlamıştır. Hareket sonrasında bölgeye barış ve huzur gelmesini, Suriyeli ailelerin geri dönüşlerini hızlanmasını umuyoruz. Bu noktada siyasi parti liderlerinin de ortak görüşte olduğunu görmek bizi sevindirmiştir’’ dedi.

 

Sibel Moralı yaptığı açıklamalarda, bir süre önce Katar’a yapılan ziyaretin olumlu yansımalarından da bahsederek, ‘’Önümüzde ki ay içinde yapacağımız görüşmeler sonrasında bir Katar-Türkiye zirvesi gerçekleşmesi için hazırlıklar yapacağız. Odamız aracılığıyla ve TOBB çatısında yapılması düşünülen bu zirve ülkemiz ve ticaretimiz açısından çok önemli olacaktır’’ dedi.

 

A sınıfı oda olduk

Sibel Moralı, 2017’de gerçekleşen akraditasyon denetlemelerinin sonuçlanmasıyla KTO’nın B’den A sınıfına yükseldiğini söyleyerek, ‘’Bu yükselme şifayen söylenmişti. Şimdi resmi olarak onaylandı artık odamız A sınıfı olma ünvanına kavuştu. Bu konuda resmi yazımız geldi ve Ankara’da bir törenle tarafımıza belge ve plaket verilecektir’’ dedi.

Toplantıda, 2017 yılına ait gelir –gider bilanço tablosu da okundu ve oylandı.

1475 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI