24 Şubat 2018 Cumartesi 20:40
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

AND ULUSAL KISA FİLM GÜNLERİ’NE BAŞVURULAR BAŞLADI

Bigman Çakman
  • 0
  • 1345

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği (AND) tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen "Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri"ne başvurular başladı. Etkinliğin bu seneki mottosu "Hayat Kısa Film İzle" olarak belirlendi

Film gösterimlerinin 16-17 Nisan 2018 tarihlerinde 41 Burda AVM’de gösteri alanında gerçekleştirileceği "4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri", sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir kısa film festivali geleneği oluşturmayı ve gençlerin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlanıyor. İzmit Belediyesi, 41 Burda AVM ve Ramada Plaza İzmit Otel tarafından desteklenen "4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri", sayısı gün geçtikçe artan izleyici kitlesi tarafından takip edilen kısa filmlerin sinemaseverlerle buluşmasını sağlayacak olmasının yanında, amatör ya da profesyonel kısa film yönetmeni ve yapımcılarına destek olarak kısa filmlerini tanıtacak ve kabul edilen tüm filmlerin sergilenmesini sağlayacak.

 

Uluslararası Festivallerde Gösterim Alma Fırsatı

"4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri"ne katılım için başka festivallere katılmış, başvurmuş ya da ödül almış olmak engel teşkil etmiyor. Yarışmaya kurmaca filmlerin yanı sıra belgesel, deneysel ve animasyon kategorilerinde filmler de başvurabiliyor. Başvuru için herhangi bir deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmayan yarışmaya, 01 Ocak 2015 tarihinden sonra çekilmiş ve süresi 30 dakikayı aşmayan filmler kabul edilecek. "4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri"nde gösterim hakkı kazanan tüm filmlerin yönetmenlerine plaket ve katılım belgesi verilecek, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin seçeceği kısa filmler önümüzdeki dönemde derneğin yurtiçi ve yurtdışında katılacağı kısa film festivallerinde yarışma şansı yakalayacak.

1345 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI