22 Şubat 2018 Perşembe 03:53
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

ARSLAN’DAN AKSOY’A ZİYARET

Bigman Çakman
  • 0
  • 880

Bir dizi programa katılmak üzere ilimize gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ilimizdeki ilk durağı Kocaeli Sanayi Odası’nın Eylül ayı meclis toplantısı oldu. Bakan Arslan’ın sonra ki durağı Vali Hüseyin Aksoy’un makamını ziyaret oldu. Valiliğe gelen Bakan Arslan’ı Vali Yardımcıları Dursun Balaban ve Ekrem Erdoğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan karşılarken ziyarette ise AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, İlhan Bayram, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve Bakanlık yetkilileri de yer aldı. Ziyarette Vali Hüseyin Aksoy ile bir araya gelen Bakan Arslan, öncelikle Valilik makamındaki şeref defterini imzaladı.

 

ÇOK ANLAMLI

Ziyaret esnasında öncelikli olarak söz alan Vali Hüseyin Aksoy, “Öncelikle Kocaelimize hoş geldiniz. Kocaeli Sanayi Odamızda bugün meclis üyeleriyle birlikte olmanız Kocaelimize, ülkenin gelişmesi ve kalkınmasına vermiş olduğunuz önemi vurgulamanız bakımından da çok anlamlı. Valiliğimizi de ziyaret ederek ilin farklı konularını sizlerle paylaşma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederiz’’ dedi.

 

KOCAELİ KÖPRÜNÜN MERKEZİ

Vali Hüseyin Aksoy’un ardından söz alan Bakan Arslan, “Vali beye yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Kocaeli ile ilgili Sayın Başbakan Yardımcımızla sık sık istişarelerde bulunuyoruz. Kocaeli bizim için çok önemli. Avrupa ile Asya arasında köprü konumundaki Türkiye’nin hakkını vermek adına ulaştırma ve erişim alanında yaptığımız çalışmalar çok önemli. Kocaeli bu köprünün tam da merkezi. Kocaeli’nin ulaşım anlamında altyapı yatırımlarını her zaman birinci önceliğimiz olarak tutuyoruz. Bütün ulaşım yollarını entegre etmesiyle de örnek bir şehir” şeklinde konuştu.

 

GELİŞME VE KALKINMA ADINA ÇOK ŞEY YAPACAĞIZ

Konuşmasının devamında Arslan, “Kocaeli’de çok mesafe aldık, ancak bunun yeterli olmadığını karayolları ağının çok daha geliştirilmesi, şehrin kuzeyinden de yeni koridorların tamamlanması, limanların çok daha geliştirilmesi, demiryollarının da iyileştirilmesi adına şehrin kuzeyinden de alternatif bir demiryolu koridoru oluşturmanın da Kocaeli için önemli olduğunu biliyorum. Yapmayı planladıklarımız da var. Bu tip ziyaretlerde bu çalışmaları masaya yatırıp birlikte hareket etmenin çalışmalarımız için çok önemli olduğunu da biliyoruz. Kocaeli’nin gelişmesi ve kalkınması adına çok şey yapacağız’’ açıklamalarında bulundu.  

880 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI