15 Aralık 2017 Cuma 16:48
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

ASKER ARKADAŞLIĞINI İŞ ORTAKLIĞINA TAŞIDILAR

Asker arkadaşlığını İŞ ORTAKLIĞINA TAŞIDILAR
  • 5
  • 5836

Körfez Tütünçiftlik Güney Mahallesi’nde yer alan ekmek fırının devir alan iki arkadaş, askerde başlayan dostluklarını devam ettirerek, en sonunda iş ortaklığına çevirdiler

Tütünçiftlik Güney Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde, Hava Lojmanları karşısında yer alan ekmek fırınını devir alarak işletmeye başlayan Ekrem Gültekin ve Kenan Uzun’un imrendiren bir dostlukları bulunuyor.

 

İki arkadaşın tanışması Kütahya’da acemi birliğinde Jandarma olarak başladı. Daha sonra Bursa’ya Askeri Cezaevi’ne gardiyan olarak atanan iki arkadaş, vatani görevlerini tamamladıktan sonra bağlarını kopartmadılar.

Sürekli görüşen Ekrem Gültekin İstanbul’da mobilyacılık, Kenan Uzun’da Körfez’de fırıncılık yapmaya başladı. Her iki, arkadaşın da biri kız biri erkek iki çocuğu oldu.

 

Bu kadar tesadüfle arkadaşlıkları hiç bozulmadan devam eden Ekrem Gültekin ve Kenan Uzun, en sonunda fırın işine girmeye karar verdiler ve sahile inen yoldaki ekmek fırınını devir aldılar.

 

Fırının adını da aralarındaki dostluğun başlangıcına dayandıran iki arkadaş, Devrem Fırını olarak koydular. İmrenilen dostluklarını sürdüren iki arkadaş, tüm insanlara örnek olacak bir dayanışma içinde, mutlu hayatlarını sürdürüyorlar.

 

5836 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Aydınlık Yarınlara Gençlerle OMUZ OMUZA

Aydınlık Yarınlara Gençlerle OMUZ OMUZA

“Temiz Siyaset Genç Nesillere Emanet” sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkan adayı Ahmet Sefa Aşkın, siyasetin kirlenmeyen tarafının temsilcisi olmak için yola çıktığını dedi.

Boykot için IPHONE’nunu KIRDI

Boykot için IPHONE’nunu KIRDI

MHP Körfez İlçe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gümüş, Kudüs’le ilgili açıklamasından dolayı Amerika ve İsrail’i protesto etmek için mallarına yönelik boykot kararını başlattı

Tarhan: Sanayi DOLULUK ORANI % 60

Tarhan: Sanayi DOLULUK ORANI % 60

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Plan Bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında Sanayi’nin ve Tübitak’ta çalışan bilim insanlarının durumu ile ilgili sorduğu sorulara Bakanlıktan cevap geldi.

SAFİPORT Derince’de PDI HİZMETİ BAŞLIYOR!

SAFİPORT Derince’de PDI HİZMETİ BAŞLIYOR!

Liman işletmeciliği sektörüne hızlı bir giriş yapan ve de art arda yeniliklere imza atan Safiport Derince, özelleştirme sonrası yaptığı teknolojik yatırımlar ile mevcut hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Coşkun:Doğu Kudüs’ün ayrılmasını KABUL ETMİYORUZ

Coşkun:Doğu Kudüs’ün ayrılmasını KABUL ETMİYORUZ

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Kudüs ile ilgili olarak yapılan İİT toplantısı sonrasında yapılan sonuç bildirgesine tepki göstererek, ‘’Kudüs’ün yönlere ayrılmasını kabul etmiyoruz’’ dedi.

Emek Gençliği, ERDAL EREN'İ ANDI

Emek Gençliği, ERDAL EREN'İ ANDI

17 yaşında yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren, Kocaeli’de Emek Gençliği tarafından anıldı. Sağlık Emekçileri Sendikası’nda (SES) Emek Partisi (EMEP) MYK Üyesi Tarık Erkan’ın katılımıyla gerçekleşen anmaya çok sayıda genç katıldı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI