24 Şubat 2018 Cumartesi 19:05
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

AZERBAYCAN FEDERASYON DERNEKLERİ SALDIRIYI KINADI

Bigman Çakman
  • 0
  • 658

Azerbaycan Türk Kültür Derneği’ne dün gece yüzü maskeli 4 kişi tarafından saldırılmış ve derneğin ön ile yan cephesindeki camlar zarar görmüştü.  Türkiye Azerbaycan Federasyonu Dernekleri Federasyonu, saldırı üzerine bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. 

Korkakça taşlanıyor

Türkiye Azerbaycan Federasyonu Dernekleri Federasyonu  Genel Başkanı Bilal Dündar, dernek camlarının korkakça taşlandığını belirterek, “Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği Başkanımız Sayın İlhan Aşkın ve Derneği birilerinin gözüne ve kalbine ok gibi batıyor. Defalarca mahkemelerde uğraştırdılar.Şimdi ise İlhan Bey Türkiye de ailesinin hastalığı ile uğraşırken derneğinin camları korkaklarca taşlanıyor” dedi.

 

Şiddet ve nefretle kınıyoruz

Dündar, provokatörleri şiddet ve nefretle kınadıklarını belirterek şöyle dedi: “Bunlar gölgeden bile korkan adi korkaklardır. Ama bilmeleri gerekir ki korkunun ecele faydası yoktur. Bu cins provokatörleri şiddet ve nefretle kınıyoruz. Değerli kardeşimiz İlhan Aşkın ve Derneğinin yanında olduğumuzu dünyaya ilan ediyoruz. Yarasalar aydınlıktan korkarlar. Bir Millet İki Devlet birlikteliği dosta kuvvet ezeli düşmanlara korku veriyor”

658 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI