16 Aralık 2017 Cumartesi 17:49
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

BARAN ONURSAL BAŞKANLIKTAN İSTİFA ETTİ

Baran Onursal başkanlıktan İSTİFA ETTİ
  • 2
  • 14503

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, düzenlediği basın toplantısında hem yapacağı çalışmaları anlattı, hem de gerekçesiyle birlikte devam ettiği bir kulübün onursal başkanlığından istifasını açıkladı. Baran konuşmasında, öğrencilere verilen bursun kendisi için önemli olduğunu da, kendisinin maddi sıkıntılar nedeniyle güçlükler çektiğini belirterek dile getirdi.

Körfez Tütünçiftlik sahilde yer alan Kasr-ı Çakır Restoran’da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına çok sayıda gazeteci katıldı. Kahvaltı sonrasında açıklama yapan İsmail Baran, ‘’5 yılda 500 milyon liralık yatırım planladık ve 3 yılda 300 milyon liralık yatırımı gerçekleştirdik. Öncelikle halktan gelen talepleri göz önüne alarak çalışmaları planladık ve yapıyoruz. Körfez’i bir sanayi ve eğitim merkezi haline getirmeyi planladık. Yarımca’da ki üniversite binasının kabası bitmek üzere ve önümüzdeki eğitim dönemine yetişecek.

 

Daha sonra İlimtepe’de de bir üniversite binasının temelini atacağız. Tarihi Taşköprü köprüsünü tamamladık, yakında açılışını yapacağız. Kuşçalı telgrafhanesi yok olmak üzereydi ve biz bunu yeniden tarihe kazandıracağız. 20 milyon lira bedelle Hereke Kalesi’ni onarıyoruz ve yüzde 70’i tamamlandı. 2018 yılında tamamen bitecek ve bu onarım nedeniyle üçüncü ödülü aldık’’ dedi.

 

Bütçe rekoru kırdık

İsmail Baran, 2108 yılı bütçesinin245 milyon lira olduğunu ifade ederek, ‘’Bu bütçe ile rekor kırdık ve 2018 yılında bu oranı gerçekleştireceğiz. Yatırımlara doymayan bir belediye olacağız. Sürekli olarak halk günleri, esnaf, vatandaş, hasta ve yaşlı ziyaretleri ile halkın içinde oluyoruz. Halkın görüşleri bizim için çok önemli, sürekli olarak proje, kültür, sanat ve sporla öne çıkıyoruz. Körfez Devlet Hastanesi’ne ek olarak yapacağımız 7 dönüm üzerindeki hastane projesinin onayını bekliyoruz.

 

Onay çıktıktan sonra hemen uygulamaya başlayacağız. Sporla içi içeyiz ve Körfez’de spor yapmayan bir çocuk kalmaması için çalışıyoruz. 2 bin bayan spor okullarında çalışma yapıyor. 60 okulun spor malzemelerini temin ve teslim ettik. 2018 yılında sağlıklı yaşam yürüyüşlerini her hafta yapacak şekilde sürekli hale getireceğiz’’ dedi.

 

Onursal başkanlıktan istifa

İsmail Baran, açıklamasının bu bölümünde bir süredir devam ettirdiği Kocaeli Birlikspor Onursal Başkanlığı’ndan istifa ettiğini açıklayarak, ‘’Bizim öneri ve tavsiyelerimizi dinlemediler. Bu nedenle de başarı çizgisini yakalayamadılar. Tavsiyelerimizin dikkate alınmadığı bir kulüpte onursal başkan olarak kalmak anlamsız olurdu bu nedenle de istifa ettim’’ dedi.

 

Burslar ödenecek

İsmail Baran, 4 yıllık üniversitelerde okuyan öğrencilere verilen bursların ödeneceğini belirterek, ‘’3100 öğrenciye bu sene Ocak ayından itibaren burs ödemeleri başlayacak ve 6 ay süreyle verilecek. Bunu yapan tek belediye olmaya devam ediyoruz. Ben çiftçi bir ailenin çocuğuyum ve maddi imkansızlıklar yaşayarak okumaya çalıştım. Bu nedenle bursun öğrenci için anlamını çok iyi biliyorum. Çocuklara bırakılacak en büyük miras eğitimdir’’ dedi.

 

Baran, İlimtepe’de Toki tarafından 310 dönümlük alan üzerinde yatırım yapacağını ve üniversite ile birlikte bu bölgenin daha da hareketlilik kazanacağını sözlerine ekledi.

 

14503 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlı Kocaeli’ye GELİYOR

Kılıçdaroğlı Kocaeli’ye GELİYOR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilimize geliyor.

Kocaelispor 3-1 MAĞLUP OLDU

Kocaelispor 3-1 MAĞLUP OLDU

Kocaelispor, rakibi Ankara Adliyespor karşısında 3-1 yenilince taraftarlar yeşil sporlu futbolculara tepki gösterdi.

Kuloğlu Restoran AÇILDI

Kuloğlu Restoran AÇILDI

Kuloğlu Restoran, kalabalık bir törenle açıldı

CHP’li gençlerde 2 ADAYLI KONGRE

CHP’li gençlerde 2 ADAYLI KONGRE

Yarın yapılacak CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları kongresinde Mehdi Kaan Günan ve Ahmet Sefa Aşkın başkanlık için yarışacak.

Bu Yolda Siz Yürüyün

Bu Yolda Siz Yürüyün

Yürüyüş Yolu’nda  bir türlü onarılamayan kırık parkeler yüzünden vatandaşlar her gün düşme tehlikesi yaşıyor.

Vatandaş NEREDEN YÜRÜYECEK?

Vatandaş NEREDEN YÜRÜYECEK?

İzmit’te otomobillerini kaldırımlara park eden sürücüler yüzünden yayalar yoldan yürümek zorunda kalmaktan dert yanıyor

ANKET

KÖŞE YAZARLARI