23 Ocak 2018 Salı 18:44
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

BAŞHEKİM GÜNEŞ’TEN FARABİ’DE BİR İLK

Bigman Çakman
  • 1
  • 1217

Darıca Farabi Hastanesine yeni atanan başhekim Doç. Dr. Mustafa Güneş’in Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenli olarak yaptığı hasta ve hasta yakınlarıyla görüşme toplantılarını Farabi’de de devam edeceğini açıkladı.

Darıca Farabi Hastanesine yeni atanan başhekim Doç. Dr. Mustafa Güneş’in Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenli olarak yaptığı ve son olarak ayrılırken 51’cisini yaptığı hasta ve hasta yakınlarıyla görüşme toplantılarına Farabi’de de devam ettirdi. Bu hafta ilki yapılan toplantı KBB- Göz-Nöroloji-Ürolji Kliniğindeki hasta ve hasta yakınlarıyla başhekimlik makamında yaptı. Toplantıda Sağlım Bakım Hizmetleri Müdürü Sayın Leyla Büyük de hazır bulundu.

 

KALİTEYİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ

Konuyla ilgili olarak başhekim Doç. Dr. Mustafa Güneş yaptığı açıklamada Derince’de yaptı 51 toplantının sonucunda pozitif manada fayda sağladığını gözlemlediğini ve Darıca Farabi Hastanesi’nde de haftalık rutin hale getirmeye gayret edeceğini belirtti. Güneş, “Bu toplantıların karşılıklı empati yapmayı, hasta ve hasta yakınlarının şikayetlerini, sıkıntılarını, gözlemlerini ve önerilerini dikkate alarak sağlık hizmetlerinin sunumunda kaliteyi artırmayı amaçlıyoruz.

 

YANLIŞ ALGIYI DA YIKMIŞ OLACAĞIZ

Bu toplantılarda hasta ve hasta yakınlarının penceresinden kendimize bakmayı, izlemeyi ve aynı zamanda onlarından bizim penceremizden kendilerine bakmayı ve izlemeyi de sağlayacak. Böylece bir birimimizi daha iyi anlayacağız. Bunun yanında vatandaşlarımıza başhekimlik kapısını açık tutarak oluşan yanlış algıyı da yıkmış olacağız.” dedi. Güneş devamında bu toplantıların benzerini daha geniş aralıklarla çalışan personelle de yapmayı planladığını açıkladı. Hasta ve hasta yakınları böyle toplantıların örnek olmasını temennilerini ve teşekkürlerini ilettiler.

1217 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI