23 Ocak 2018 Salı 18:41
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

BELEDİYE ÇOCUKLARDAN ÖZÜR DİLEMELİ.. !

Bigman Çakman
  • 3
  • 1977

Körfez Belediyesi’nin buram buram reklam kokan organizasyonlarından birisi olan spor aktivitelerinde küçücük çocuklar perişan edilmiş

Bu duruma tepki gösteren velilerden bir tanesi gazetemize gönderdiği yazıda da yaşadıkları rezaleti en ince ayrıntısına kadar anlatarak belediyenin çocuklardan özür dilemesi gerektiğini dile getirmiş.

 

İşte o yazı:

Bugün yaşadığım ve çok üzüldüğüm olayı bir baba olarak sizinle paylaşmak istiyorum.

8 Yaşında ki kızım Ecrin Naz İşcen dün akşam eve geldiğimde heyecanla ‘’Baba yarın basketbol okuluma saat 10 da gidecekmişiz, Bize basketbol topu ve madalya dağıtacaklarmış, Beni sen götürür müsün ‘’ dedi.

Bir Baba olarak sabah erkenden kalkıp kızımın heyecanına ortak olmak için kahvaltı sonrası Körfez Belediyesinin Spor Akademi aktivitelerini gerçekleştirdiği Petkim İlköğretim Okulu spor salonuna saat 10 da kızımla gittim.

Amacım Kızımın mutluluğuna ve heyecanına ortak olmaktı.

Salon tıklım tıklım doluydu.

İlk dikkatimi çeken sahada bulunan ödüllendirilecek ve iç motivasyonuna katkıda bulunulacak çocukların sayısının 300 civarında olmasıydı.

Çocuklar sıraya geçirilmiş ve 11:20 ye kadar üzerlerindeki sahada bekletildiler. Bir baba olarak almam gereken karar kızımın soğuk salonda hasta olmasını düşünerek alıp eve dönmekti. Bu kararı almış olsam kızımın üzüleceğini düşünerek vazgeçtim.

11:20 gelen Halk Eğitim müdürü ve Körfez Belediye Başkanı bu küçük organizasyonda salonda ayrılmış resmi yerlerine geçerek konuşmalarını yapmaya başladı 12:00 civarı konuşmalar yapıldı ve altı çocuk ön tarafa alınarak sembolik madalya takılarak çocuklarla poz verildi.

Medyaya servis edecekleri resim için belediye başkanı yanında ki heyetle çocuklara anonsla kümeleşmesi istenerek resim alındı. Başkan görüntüsünü verdi ve hızla salondan çıktı. Salondan Başkan çıkar çıkmaz olanlar oldu.

Sunumu yapan görevli mikrofondan şu anonsu yaptı. ‘’ Çocuklar cüce olun cüce ‘’ Salonda dikilmekten yorulan çocukların yere çökmesi istendi nedeni ise ‘’ Hepiniz top alacaksınız, Madalyalarınız haftaya verilecek ‘’ Bir iki dakika içinde törenle madalya alması gereken onurlandırılması gereken çocuklar sıradan mahallede hayrına ramazan erzağı dağıtmak için gelen kamyona akın eden ihtiyaç sahiplerine görüntülerine dönüştüler.

Beş görevli top dağıtmaya çalışır iken bir kısım top alan çocuklar madalyalarını sandalye üstünden almaya başladılar. Manzara izler iken şoka girdim. Çocuklar birbirini iterken güçlü olanlar top ve madalyalarına ulaşıyor. Ulaşamayan bir kısım çocuk ağlıyordu.

Kızım Ecrin’in bu grubun içinde madalya ya da top alması imkansızdı. Zira herkese saygılı olmayı, arkadaşlarına zarar vermemeyi öğrendiği için ellerini havaya açmış bir görevlinin top atmasını bekliyordu.

Olay o kadar hızlı gelişti ki beş dakikada toplar ve madalyalar tükendi. Sorumlu belediye görevlisinin yanına giderek organizasyonun insancıl olmadığını, sporcunun önce ahlaklı olması gerektiğini, ahlak öğrenmesi gereken çocukların ez-geç felsefesini sayelerinde öğrendiğini ilettim. Bir görevli ‘’ Beyefendi kızınız top alamadıysa bir tane buldum dediğinde’’ O gürültülü ve karmaşa arasında ‘’ O basketbolcu valeybolcu değil siz alamayan başka bir çocuğa o topu verin biz çıkınca kırtasiyede var alırız’’ deme gereği hissettim.

Körfez Belediyesi tarafından yapılan bu iyi niyetli Sporcu çocuklara yönelik otonomi güçlendirmesi ne yazık ki var olan otonomisinin zedelenmesine ve üzgün ayrılmasına neden oldu.

Fırsatım olsaydı kamera ile bu görüntüyü çekip Körfez Belediye başkanına bu organizasyonun nasıl bir psikolojik yıkım yaratığını teknik detayı ile anlatırdım.

Bu organizasyonda beklediğim şey ise her çocuğa tek tek madalyasının takılması ve ödül olarak sırtlarının sıvazlanarak hediyelerinin verilmesiydi.

Körfez Belediyesi’nin kızım ve benzeri çocuklardan özür dilemesini bekliyorum.

1977 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI