23 Şubat 2018 Cuma 23:15
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

BELSA'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ: ÖMER ÖZKAN YENİ BAŞKAN

Bigman Çakman
  • 2
  • 3125

Belsa Plaza’nın olaylı geçen ve mevcut başkan İbrahim Bulut’un terk ettiği 23’ncü olağan kongresi sona erdi. Seçimi terk eden Bulut’un ardından çoğunluğu sağlayarak divan oluşturan kat malikleri, Ömer Özkan’ı başkan seçti

23’ncü olağan kongresini bugün Wes Otel’de gerçekleştiren Belsa Plaza’da başkan değişti. Geçen seçim gibi oldukça gergin başlayıp, olaylı devam eden kongrede yeni başkan Ömer Özkan oldu.

 

Bulut salonu terk etti

 

Saat 11.00’da olağan kongrenin start almasıyla başlayan gerginlikler, tıpkı geçen yıl yapılan seçimlerdeki gibi tartışmalar eşliğinde devam etti. Belsa Esnaflar Dernek Başkanı Ömer Güner ile polemik yaşayan Belsa’nın mevcut başkanı İbrahim Bulut, tepkilerin artması üzerine, “Bu kongre sabote ediliyor” diyerek yönetimiyle birlikte kongre salonunu terk etti.

 

Kongre devam etti

 

İbrahim Bulut’un salonu terk etme kararı üzerine muhalif kat malikleri alkışlarla tepkilerini sergiledi. Çoğunluğun olağan kongreye katıldığını ifade ederek, mevcut başkanın salonu terk etmesinin seçimin durdurulacağı anlamına gelmediğini söyleyen Belsa Esnaflar Dernek Başkanı Ömer Güner, yeni divan oluşturarak yasal yollardan seçime devam ettiklerini ifade etti. Ömer Özkan’ı başkan adayı olarak gösteren kat malikleri, tek listeli kongrede Özkan’ı seçilmiş başkan ilan etti.

 

Ömer Özkan yeni başkan

 

Seçilmiş başkan olmasının ardından kısa bir konuşma yapan Ömer Özkan, “Kolay bir iş devralmadığımızı biliyoruz. Bundan sonra Belsa Plaza daha iyi olacak. Biz bir mücadele verdik. Toplantıdan önce bu mücadelemizi görenler var. Kanunun el verdiği şekilde toplantı yaptığımıza eminiz" dedi.

 

Ömer Özkan’ın Listesi

 

Yönetim Kurulu Asil

 

Ömer Güner, Ömer Özkan, Orhan Demirtaş.

 

Yönetim Kurulu Yedek

 

Hüseyin Beyazas, Ahmet Öztürk, Tamer Günel.

 

Denetim Kurulu Asil

 

Ersin Biçer, Mustafa Anayurtlu, Orhan Başusta.

 

Denetim Kurulu Yedek

 

Oral Altun, Kemal Doğan, Rıza Çetin.

 

 

3125 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI