24 Şubat 2018 Cumartesi 19:04
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

BELSALI ESNAFLAR: HUKUKEN MESNETSİZDİR

Bigman Çakman
  • 0
  • 1138

Tartışmalı geçen Belsa Plaza Olağan Kurul Toplantısı’nın ardından İbrahim Bulut’un, kongrenin 3 Mart’ta yeniden yapılacağını söylemesiyle ilgili Belsalı Esnaflardan açıklama geldi

Belsa Plaza Kat Malikleri’nin 2017 yılı Kat Malikleri Olağan Kurul toplantısı 27 Ocak Cumartesi günü Wes Hotel’de yapılmıştı. Toplantıda mevcut Başkan İbrahim Bulut ve Belsa Esnafları Derneği Başkanı Ömer Güner arasında gerginlik çıkmıştı. Divan içinde yer alan bir esnafın divandan çekilmesi ve 176 oyu bulunan SGK temsilcisinin kongreyi terk etmişti.

 

3 Mart’ta tekrar yapılacağını söylemişti

Belsa Esnafları Derneği’nin avukatı Yeşim Tekçe, oylamanın yıllardır usulsüz yapıldığını ve bir kişinin oyların yüzde 5’inden fazlasını kullanmak üzere tayin edilemeyeceğini söylemesi üzerine salondaki taraflar arasında tartışmalar yaşanmış ve İbrahim Bulut salonu terk etmişti. Ardından Belsalı esnaflar, kongreyi yapacak yeterli çoğunluğun sağlandığını söyleyerek kongreye devam etmişti. İbrahim Bulut, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kongrenin iptal edildiğini belirterek yeni kongrenin 3 Mart tarihinde yeniden yapılacağını söylemişti.

 

Avukat açıklama yaptı

Belsa Plaza Yönetim Kurulu adına bugün avukat Yeşim Tekçe açıklama yaptı. Açıklamda şu ifadelere yer verildi:“Belsa Palza Kat Malikleri’nin 2017 Yılı Kat Malikleri Olağan Kurul Toplantısı 27.01.2018 tarihinde saat 11.00’da Kozluk Mahallesi Dut SokakNo:2 İzmit/KOCAELİ adresinde bulunan Wes Hotel’de 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu 30. Maddesi uyarınca kat maliklerinin sayı ve arsa payı bakımından yarısından fazlasıyla toplanmıştır. Olağan Kurul Toplantısı’nın açılış saati 11.25’tir.

 

Hukuka uygun

Olağan Kurul Toplantısı gündeminin 8. Maddesi gereğince oy çokluğuyla Yönetim Kurulu’na sayın Ömer Özkan, sayın Ömer Güner ve sayın Orhan Demirtaş seçilmiştir. Denetim Kurulu’na oy çokluğuyla ise sayın Orhan Başusta, sayın Ersin Biçer ve sayın Mustafa Anayurtlu seçilmiştir. Gündemin 10. maddesi gereği Kat Maliklerinin Olağan Kurul Toplantısı 13.15’te sona ermiştir. 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu gereğince yapılan Olağan Kurul Toplantısı hukuka uygun olup yerel basında çıkan toplantı ile ilgili haberler asılsız iddialardan ibaret olup hukuken mesnetsizdir.

1138 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI