20 Şubat 2018 Salı 18:48
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

BENİ DOLANDIRDILAR..!

Bigman Çakman
  • 0
  • 11773

Ünlü yiyecek markalarından olan Metin Korkmaz Köftecisi’nin sahibi Metin Korkmaz ortakları tarafından dolandırıldığını söyleyerek yargıya başvurdu.

Ortağı olduğu Salim Turan ve Abidin Sunar’la yaşanan tartışmaların ardından muhasebe servisinde bulunan tüm evrakları bir koliye doldurarak soluğu şirketin mali müşavirinin yanında alan ve şirkete ait evraklarının incelenmesini isteyen Metin Korkmaz çıkan sonuçlar karşısında şok oldu.

 

Ölümle tehdit edilmiş

Köfteci Metin Korkmaz’ın iddiasına göre ortaklarından Salim Turan, çalışanlar arasında sürekli huzursuzluğa neden oluyordu. Bu davranışları nedeniyle de Köfteci Metin Korkmaz, ortağı Salim Turan’la bir tartışma yaşadı. Metin Korkmaz ortağı Salim Turan’ın “Parayla adam tuttum, seni öldürteceğim, bürokraside çok güçlüğüm, devletin üst kademelerinde tanıdıklarım var, sana Türkiye’de ekmek yedirmeyeceğim, buradan defolup gideceksin” şeklinde tehdit ettiğini iddia ederek emniyette ifade verdi.

 

Önce küfür sonra silahlı tehdit

Günaydın Kocaeli’ne önemli açıklamalarda bulunan Köfteci Metin Korkmaz “Bir gün iş yerimde çalışma ofisime geldiğimde Salim Turan ve diğer ortağımız Abidin Sunar da odama geldi. Salim Turan’ın ve Abidin Sunar’ın, İşletme müdürümüz Ömer beye talimat verdiklerini ve bazı çalışanlarımızı işten çıkaracaklarını öğrendim. Bunun üzerine duruma itiraz edince Salim Turan bana “Sen kimsin lan i…ne, hissen kadar konuş” dedi. Ben de kendisine “Sen kime i…ne diyorsun” deyince “Sana söylüyorum lan o….ç… , senin ananı s…..” dedi ve belinden silah çıkartmaya çalışırken odada bulunan Abidin Sunar ve işletme Müdürü Ömer bey Salim Turan’a mani oldu.” dedi.

 

Şirket evraklarını mali müşavire inceletti

Ortağı olduğu Salim Turan ve Abidin Sunar’la yaşanan bu tartışmaların ardından muhasebe servisinde bulunan tüm evrakları bir koliye doldurarak soluğu şirketin mali müşavirinin yanında alan ve şirkete ait evraklarının incelenmesini isteyen Metin Korkmaz çıkan sonuçlar karşısında şok oldu. Şirkete ait 5 hesaptan sadece 1 tanesini mali müşavire inceletebilen Köfteci Metin Korkmaz, banka hesabında birçok usulsüzlüğün yapıldığını tespit etti. Korkmaz, şirket bünyesinde yapılan usulsüzlükler karşısında hemen mahkemeye başvurarak gerekli adli işlemleri başlattı.

 

Ortaokula giden çocuklarını maaşa bağlamış

Metin Korkmaz, Salim Turan ve Abidin Sunar’ın ortağı olduğu Köfteci Metin Korkmaz (TUKOR Gıda İnşaat ve Ticaret A.Ş.) isimli iş yerinin Garanti Bankası hesabından Salim Turan’ın ortaokula giden çocuklarını maaşa bağladığı ve SSK girişlerinin de bulunmadığı tespit edilmiş. Ayrıca şirkete ait 5 banka hesabından sadece 1 tanesini inceleyebilen mali müşavir yaptığı incelemeler neticesinde 3 ay içerisinde toplam 139.741 TL belgesi olmayan asılsız ödemeler de tespit etmiş.

 

Başiskele Belediyesi’ne rüşvet mi verildi?

Tüm bunların yanında şirket hesabından Nuray Keskin Özpınar isimli bir şahısa 50 bin TL gönderildiği tespit edilmiş. Metin Korkmaz, bu paranın Nuray Keskin Özpınar’a ne için ödendiğini sorunca Salim Turan “Başiskele belediyesine rüşvet olarak ödedik” demiş. Bu cevabın üzerine Metin Korkmaz Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a giderek işin aslını öğrenmek istemiş. Metin Korkmaz’ın iddiasına göre Hüseyin Ayaz’ın “Biz rüşvet almadık, bu arkadaşlar Ramazan ayında Başiskele Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu iftar programına gönüllü olarak sponsor oldu” dedi.

 

Önce tabelayı indirdiler, sonra şirketi sattılar

İddialara göre Köfteci Metin Korkmaz’ın diğer ortakları Salim Turan ve Abidin Sunar, Metin Korkmaz’dan habersiz olarak önce iş yerinde asılı bulunan Köfteci Metin Korkmaz tabelasını indirmiş, daha sonra da birçok usulsüzlük yapıldığı tespit edilen TUKOR Gıda İnşaat ve Ticaret A.Ş. isimli şirketi bir başkasına satmış. Köfteci Metin Korkmaz’ın inşaatında bile çalıştığını belirten Metin Korkmaz, “Hakkımı sonuna kadar arayacağım, tüm adli makamlara başvurumu yaptım.” dedi.

 

11773 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI