23 Kasım 2017 Perşembe 17:55
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 13°

BENİ DOLANDIRDILAR..!

Beni dolandırdılar..!
  • 0
  • 10380

Ünlü yiyecek markalarından olan Metin Korkmaz Köftecisi’nin sahibi Metin Korkmaz ortakları tarafından dolandırıldığını söyleyerek yargıya başvurdu.

Ortağı olduğu Salim Turan ve Abidin Sunar’la yaşanan tartışmaların ardından muhasebe servisinde bulunan tüm evrakları bir koliye doldurarak soluğu şirketin mali müşavirinin yanında alan ve şirkete ait evraklarının incelenmesini isteyen Metin Korkmaz çıkan sonuçlar karşısında şok oldu.

 

Ölümle tehdit edilmiş

Köfteci Metin Korkmaz’ın iddiasına göre ortaklarından Salim Turan, çalışanlar arasında sürekli huzursuzluğa neden oluyordu. Bu davranışları nedeniyle de Köfteci Metin Korkmaz, ortağı Salim Turan’la bir tartışma yaşadı. Metin Korkmaz ortağı Salim Turan’ın “Parayla adam tuttum, seni öldürteceğim, bürokraside çok güçlüğüm, devletin üst kademelerinde tanıdıklarım var, sana Türkiye’de ekmek yedirmeyeceğim, buradan defolup gideceksin” şeklinde tehdit ettiğini iddia ederek emniyette ifade verdi.

 

Önce küfür sonra silahlı tehdit

Günaydın Kocaeli’ne önemli açıklamalarda bulunan Köfteci Metin Korkmaz “Bir gün iş yerimde çalışma ofisime geldiğimde Salim Turan ve diğer ortağımız Abidin Sunar da odama geldi. Salim Turan’ın ve Abidin Sunar’ın, İşletme müdürümüz Ömer beye talimat verdiklerini ve bazı çalışanlarımızı işten çıkaracaklarını öğrendim. Bunun üzerine duruma itiraz edince Salim Turan bana “Sen kimsin lan i…ne, hissen kadar konuş” dedi. Ben de kendisine “Sen kime i…ne diyorsun” deyince “Sana söylüyorum lan o….ç… , senin ananı s…..” dedi ve belinden silah çıkartmaya çalışırken odada bulunan Abidin Sunar ve işletme Müdürü Ömer bey Salim Turan’a mani oldu.” dedi.

 

Şirket evraklarını mali müşavire inceletti

Ortağı olduğu Salim Turan ve Abidin Sunar’la yaşanan bu tartışmaların ardından muhasebe servisinde bulunan tüm evrakları bir koliye doldurarak soluğu şirketin mali müşavirinin yanında alan ve şirkete ait evraklarının incelenmesini isteyen Metin Korkmaz çıkan sonuçlar karşısında şok oldu. Şirkete ait 5 hesaptan sadece 1 tanesini mali müşavire inceletebilen Köfteci Metin Korkmaz, banka hesabında birçok usulsüzlüğün yapıldığını tespit etti. Korkmaz, şirket bünyesinde yapılan usulsüzlükler karşısında hemen mahkemeye başvurarak gerekli adli işlemleri başlattı.

 

Ortaokula giden çocuklarını maaşa bağlamış

Metin Korkmaz, Salim Turan ve Abidin Sunar’ın ortağı olduğu Köfteci Metin Korkmaz (TUKOR Gıda İnşaat ve Ticaret A.Ş.) isimli iş yerinin Garanti Bankası hesabından Salim Turan’ın ortaokula giden çocuklarını maaşa bağladığı ve SSK girişlerinin de bulunmadığı tespit edilmiş. Ayrıca şirkete ait 5 banka hesabından sadece 1 tanesini inceleyebilen mali müşavir yaptığı incelemeler neticesinde 3 ay içerisinde toplam 139.741 TL belgesi olmayan asılsız ödemeler de tespit etmiş.

 

Başiskele Belediyesi’ne rüşvet mi verildi?

Tüm bunların yanında şirket hesabından Nuray Keskin Özpınar isimli bir şahısa 50 bin TL gönderildiği tespit edilmiş. Metin Korkmaz, bu paranın Nuray Keskin Özpınar’a ne için ödendiğini sorunca Salim Turan “Başiskele belediyesine rüşvet olarak ödedik” demiş. Bu cevabın üzerine Metin Korkmaz Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a giderek işin aslını öğrenmek istemiş. Metin Korkmaz’ın iddiasına göre Hüseyin Ayaz’ın “Biz rüşvet almadık, bu arkadaşlar Ramazan ayında Başiskele Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu iftar programına gönüllü olarak sponsor oldu” dedi.

 

Önce tabelayı indirdiler, sonra şirketi sattılar

İddialara göre Köfteci Metin Korkmaz’ın diğer ortakları Salim Turan ve Abidin Sunar, Metin Korkmaz’dan habersiz olarak önce iş yerinde asılı bulunan Köfteci Metin Korkmaz tabelasını indirmiş, daha sonra da birçok usulsüzlük yapıldığı tespit edilen TUKOR Gıda İnşaat ve Ticaret A.Ş. isimli şirketi bir başkasına satmış. Köfteci Metin Korkmaz’ın inşaatında bile çalıştığını belirten Metin Korkmaz, “Hakkımı sonuna kadar arayacağım, tüm adli makamlara başvurumu yaptım.” dedi.

 

10380 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI