24 Kasım 2017 Cuma 05:02
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 14°

BU İŞİN ASLI NEDİR?

Bu işin aslı nedir?
  • 1
  • 3790

Körfez’de son günlerde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı, belediyenin resmi sitesinden haber dağıtılarak, ‘’Körfez Belediyesi’nden dolandırıcılık uyarısı’’ başlığıyla verilen haberde yazılan telefon numarası Yozgat’ta olduğunu söyleyen İ.Ç. adlı 65 yaşındaki bir vatandaşa ait çıktı.

İddialara göre, Körfez Belediyesi’nden aradığını söyleyen bir şahıs, verilen telefonla vatandaşlara ulaşarak belediye adına para talep etmişti.

Aranan şahsın bunu belediyeye bildirmesi üzerine de belediye uyarı niteliğinde bunu haber yapıp duyurdu.

Buraya kadar yapılanlar normalken, yazılan telefon numarasına ilk etapta kimse ulaşamadı ama sonrasında görüşme sağlandı.

Bu numaraya biz de ulaştık ve karşımıza çıkan şahıs 65 yaşında çiftçi olduğunu adının İ.Ç olduğunu ve Yozgat’ta çiftçilik yaptığını söyledi.

Telefonu açan vatandaş, bir yanlışlık olduğunu düşündüğünü ve tek amacının buğdayı zamanında ekmek olduğunu söyleyerek,hiçbir şeyden haberi olmadığını ve konu hakkında da bilgisi olmadığını, yanlışlık yapıldığını düşündüğünü söyledi.

Numarayı açan vatandaşdaha önce de arandığını ve halen daha da konuyu çözemediğini söyledi.

Şimdi şu sorular sorulmaya başladı; verilen numara dolandırıcıya aitse ve adli işlemler yapıldıysa neden bu şahsı bugüne kadar polis aramadı ve işlem yapmadı?

Eğer bu numaradan aranma yoksa neden belediyeye bu numara ve kim tarafından verildi?

 

3790 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI