22 Şubat 2018 Perşembe 13:54
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

BU İŞİN ASLI NEDİR?

Bigman Çakman
  • 1
  • 5012

Körfez’de son günlerde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı, belediyenin resmi sitesinden haber dağıtılarak, ‘’Körfez Belediyesi’nden dolandırıcılık uyarısı’’ başlığıyla verilen haberde yazılan telefon numarası Yozgat’ta olduğunu söyleyen İ.Ç. adlı 65 yaşındaki bir vatandaşa ait çıktı.

İddialara göre, Körfez Belediyesi’nden aradığını söyleyen bir şahıs, verilen telefonla vatandaşlara ulaşarak belediye adına para talep etmişti.

Aranan şahsın bunu belediyeye bildirmesi üzerine de belediye uyarı niteliğinde bunu haber yapıp duyurdu.

Buraya kadar yapılanlar normalken, yazılan telefon numarasına ilk etapta kimse ulaşamadı ama sonrasında görüşme sağlandı.

Bu numaraya biz de ulaştık ve karşımıza çıkan şahıs 65 yaşında çiftçi olduğunu adının İ.Ç olduğunu ve Yozgat’ta çiftçilik yaptığını söyledi.

Telefonu açan vatandaş, bir yanlışlık olduğunu düşündüğünü ve tek amacının buğdayı zamanında ekmek olduğunu söyleyerek,hiçbir şeyden haberi olmadığını ve konu hakkında da bilgisi olmadığını, yanlışlık yapıldığını düşündüğünü söyledi.

Numarayı açan vatandaşdaha önce de arandığını ve halen daha da konuyu çözemediğini söyledi.

Şimdi şu sorular sorulmaya başladı; verilen numara dolandırıcıya aitse ve adli işlemler yapıldıysa neden bu şahsı bugüne kadar polis aramadı ve işlem yapmadı?

Eğer bu numaradan aranma yoksa neden belediyeye bu numara ve kim tarafından verildi?

 

5012 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI