24 Şubat 2018 Cumartesi 12:53
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

BULUT HANGİ YETKİYLE 3 MART’A TARİH VERİYOR?

Bigman Çakman
  • 0
  • 1737

Belsa Plaza’nın yeni yöentim kurulu başkanı ve Belsa Esnafları Derneği Başkanı Ömer Özkan, “İbrahim bulut tarih vererek kuru sıkıyor. Neye dayandırarak hangi yetkiyle 3 Mart’a tarih veriyor? Bir an önce hazirun cetveli ve karar defterinin tarafımıza verilmesini bekliyoruz” dedi

27 Ocak tarihinde Wes Hotel’de yapılan Belsa Plaza Kat Maliklerinin 2017 Genel Kurul toplantısında tartışma çıkmış ve önceki Başkan İbrahim Bulut kongre salonunu terk etmişti. Ardından Belsa Esnafları Derneği Başkanı Ömer Özkan ve yönetimi kongrenin yapılması için yeterli çoğunluğun salonda bulunduğunu belirterek kongreye devam etmiş ve oy çokluğuyla yönetim olarak seçilmişlerdi. İbrahim Bulut ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla kongrenin iptal edildiğini ve 3 Mart tarihinde yeniden yapılacağını söylemişti.

 

Ezici üstünlüğü görünce terk etti

Belsa Esnafları Derneği Başkanı Ömer Özkan, bugün Günaydın Kocaeli haber sitemize İbrahim Bulut’un ifadeleri üzerine açıklama yaptı. Ömer Özkan, Sosyal güvenlik Kurumu temsilcisinin kongrede taraf olmamak için çıktıktan sonra İbrahim Bulut’un kongrede kendilerine ezici üstünlük sağlanacağını görüp çıktığını belirterek, “Sosyal Güvenlik Kurumu adına gelen temsilci, genel kuruldaki esnafların, belediyenin konuşmalarını duyduktan sonra taraf olmamak için oyunu kullanmayıp salondan çıktı. Çıkarken de bütün kat malikleri için tarafsız olmak adına çıktı. Kat malikleri de buna karşılık kendisini alkışlarla uğurladı. Ona ayrıca teşekkür ediyoruz taraf olmadığı için. SGK’nın oyunu kendi oyu gibi zannedip toplantıya katılan eski yönetim kurulu başkanı İbrahim Bulut, vekili İbrahim Ergin SGK’nın oyu bırakınca, kat maliklerinin oy oranının kendilerine göre ezici üstünlük olduğunu görünce salonu kongrenin sabote edildiği şeklindeki laflarla gibi terk etti.  Zaten yönetim kurulu başkan vekili İbrahim Ergin, olmayacağını söyleyeceği halde divan başkanlığına oturmuştu. Bulut’un gittiğini görünce arkasından o da çıktı salondan. Bizim divan listemiz hazırdı. Tekrar oylandı, bizim divanımız oluştu. İbrahim Bulut ‘Burada ne olursa olsun, bu divan geceye kadar da sürse bu divan sonuçlanacak’ diyordu. SGK’nın oyunu belediyeden yana oy kullanmadığını görünce ezici bir farkla kaybedeceğini gören Bulut salonu terk etti” dedi.

 

Bir şeylerin üstünü mü kapatmaya çalışıyorlar?

Özkan, kongre sonrası yönetim odasında olan hazirun cetveli ve karar defterinin kasada olduğunu ve kasanın anahtarının da İbrahim Bulu tarafından kendilerine verilmediğini söyleyerek, “Yeni divan kuruldu. Ardından kongreye devam ettik. Oy çokluğuyla bizim listemiz kazandı. Genel  kurul çıkışında sorduğumuz ‘hazirun cetveli ve  karar defteri yönetim odasında’ dendi. Geldiğimizde bu iki evrağın kasada olduğu, kasanın anahtarlarının da İbrahim Bulut’ta olduğu işletme müdürümüz Halit Kabakoz tarafından söyledi. Biz bu güne kadar elde edemediğiz evraklar yüzünden yasal süreçler başlattık. Biz ihtarname çektik evraklar tarafımıza verilsin diye. Tarafımıza verilmesini bekliyoruz. Bu sayede süreci uzatıyorlar. Bu ahlaki olarak verilmesi gerekiyor. Bir şeylerin üstünü mü kapatmaya çalışıyor? Tarafımza vermez ise yeni bir karar defteri açıp Belsa Plaza yönetimi yoluna devam edecek” dedi.

 

Hangi yetkiyle 3 Mart’a tarih veriyor?

Özkan, 3 Mart tarihine yeni kongre tarihi açıklayan İbrahim Bulut’un kuru sıktığını söyleyerek şöyle dedi: “İbrahim bulut tarih vererek kuru sıkıyor. Neye dayandırarak hangi yetkiyle 3 Mart’a tarih veriyor? Bir an önce bu evrakların tarafımıza verilmesini bekliyoruz. Belsa’nın bir dünya sorunu var. Bu sorunlarla uğraşacağımıza İbrahim Bulut’la uğraşacağız.

 

9 yılda bir web adresini akıl edememişler

Eski yönetim 9 yıldan beri İnanılmaz şekilde tuvalet sorunumuz var. Dükkanında tek çalışan esnaf ‘yarım saat tuvalet sırası bekliyorum’ diye isyan ediyordu. Ve biz bu genel kurulda onu geçirdik. Belli bir kısım tuvaletler esnafın kullanacağı şekilde kartlı sisteme geçecek. Belli bir kısım da halkımızın kullanacağı şekilde yine ücretsiz olacak. 9 yıllık yönetim bu dijital zamanda bir web adresini bile akıl edememiş. Bir web adresi olacak. Orada bütün esnaflarımız kendi işini, telefonunu resmini paylaşabileceği bir web adresi oluşturacak. Güvenlik tedbirlerini baştan sona tekrar gözden geçireceğiz Esnafa en güzel müjdeyi bu sene aidat artımı olmayacak. Bir noktaya engelliler için rampa yapılacak. Biz resmi evrakları bir an önce İbrahim Bulut’un vermesini bekliyoruz. Karar defterine genel kurul kararı işlenip görevimize başlayacağız.”

1737 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI