24 Şubat 2018 Cumartesi 20:28
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

BULUT KONGREYİ TERK ETTİ

Bigman Çakman
  • 4
  • 2668

Belsa Plaza’nın 23’ncü olağan genel kurulunda yaşanan tartışmaların ardından mevcut başkan İbrahim Bulut, “Kongre sabote ediliyor” dedi ve kongre salonunu terk etti. Bir diğer başkan adayı Ömer Özkan, divanın oluşturulduğu için seçimin devam ettiğini söyleyerek ‘seçime devam’ dedi

Mülkiyeti İzmit Belediyesine ait olan, aynı zamanda İzmit Belediyesi Hizmet Binası olarak kullanılan Belsa Plaza, bugün Wes Otel’de 23’ncü olağan kongresini gerçekleştiriyor. 21 Ocak 2017’deki seçimlere tek aday olarak giren, kendisi kadar yönetimi de yapılan kat malikleri tarafından oldukça eleştiri alan Belsa Plaza Site Yönetimi Başkanı İbrahim Bulut’un, olağan kongreye yeniden tek aday olarak girmesi bekleniyordu. Fakat, muhalif üyeler, Ömer Özkan’ı sürpriz şekilde aday gösterdi ve seçime soktu.

 

Ortam yine gerildi

Ömer Özkan’in başkanlığa aday olduğunu açıklamasının ardından ortam bir anda gerildi. Mevcut başkan İbrahim Bulut, İzmit Belediyesi oylarının tamamına vekalet etme yetkisi olduğunu öner sürdü. Belsa Esnaflar Dernek Başkanı Ömer Güler de böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, oyların sadece yüzde 5’ine vekalet edebileceğini İbrahim Bulut’a söyledi. Yaşanan bu tartışmanın ardından divan kongreye ara verdi.

 

Karşılıklı atışmalar yaşandı

Divanın kongreye ara vermesinden önce İbrahim Bulut ile Ömer Güner arasında bir süreliğine ağız dalaşı yaşandı. İbrahim Bulut,” Bu toplantıyı sabote etmenize izin vermeyeceğim. İsterse saat 17.00’a kadar uzasın. Genel kurulu yapmak zorundayız. İsterseniz sonra gidip dava açarsınız” dedi.

 

Ben kanunu okudum!

Ömer Güner’de Bulut’un sözleri üzerine “Bu güne kadar hep suç işlenmiş. 2007’den beri bizi usulsüz olarak yönetmişsiniz. Ben senin 7 yıldır görevden gitmeni istiyorum" dedi. Bulut ise Ömer Güner’e karşılık vererek, “Ben baktım, okudum dediklerini ve ben kendi fikrimde ısrarlıyım. Bir kanun iki madde arasında kendisiyle çelişemez” dedi.

 

Bulut salonu terk etti

Verilen aranın ardından tekrar salona dönen kat malikleri ve başkan adayları, yeniden tartışmaya başladı. Gerginliğin daha da artması üzerine mevcut başkan İbrahim Bulut, “Kongre sabote ediliyor. Bu şartlarda seçim yapılamaz” diyerek salonu beraberindekilerle birlikte salonu terk etti. Bulut ve yönetiminin salondan çıkması üzerine ise Ömer Özkan taraftarları alkışlarla sevinç gösterisi gösterdi.

 

Seçim devam ediyor

İbrahim Bulut’un kongre salonunu terk etmesinin ardından üyelere seslenen Ömer Güner, “Arkadaşları divan oluşturuldu ve yönetim adaylıktan çekildi. Divan oluştuğu için biz kendi adayımızı çıkarıyoruz. Onlar bizi isterlerse dava edebilirler. Yeni divan gündemle seçim devam ediyor” dedi.

 

257 kat malikinin oy kullanma hakkı var

Bugün saat 11.00’da start alan olağan genel kurulda 634 bağımsız bölümden toplam 257 kat malikinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Genel kurul sonucuna göre; 3 kişilik yönetim ve 3 denetim kurul üyesi seçilecek. Halen İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Meclis üyesi İbrahim Elgin ile esnaflardan Vacit Kelez, Belsa Plaza yönetiminde bulunuyor. Denetim Kurulu’nda ise Selçuk Çoruh, Ersin Biçer ve Kemal Bayramoğlu yer alıyor.

 

Ömer Özkan’in LİSTESİ:

 

Yönetim Kurulu Asil

 

Ömer Güner, Ömer Özkan, Orhan Demirtaş.

 

Yönetim Kurulu Yedek

 

Hüseyin Beyazas, Ahmet Öztürk, Tamer Günel.

 

Denetim Kurulu Asil

 

Ersin Biçer, Mustafa Anayurtlu, Orhan Başusta.

 

Denetim Kurulu Yedek

 

Oral Altun, Kemal Doğan, Rıza Çetin.

 

 

 

2668 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI