24 Şubat 2018 Cumartesi 20:53
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 25 YAŞINI KUTLADI

Bigman Çakman
  • 0
  • 572

Büyük Birlik Partisi kuruluşunun 25’inci yıldönümünü Genel Başkan Mustafa Destici’nin de katılımı ile kutlandı.

Büyük Birlik Partisi 25’inci Kuruluş yıldönümü çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Bu anlamda Kocaeli Teşkilatı ev sahipliğinde Kadıköy Düğün Salonu’nda Genel Başkan Mustafa Destici’nin de katılımı ile program düzenlendi. Programa BBP İl Başkanı Serhat Duyar ve yönetiminin yanı sıra,  Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, Muhittin Açıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Alperen Ocakları Şube Başkanı Baran Aslan, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak,  Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yunus Coşkun, Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz ve çok sayıda partili katıldı.

 

Türk milletine havale ediyorum

Programda ilk olarak söz alan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “Partimizin kurulmuş olduğu günden bu yana herkesten Allah razı olsun. Bugün terörle mücadelenin yanındayız. Bu milletin ekmeğini yiyen, suyunu içenler silahlar sussun diye imza attılar. İsimlerini okumak dahi bana zor geliyor. PKK terör örgütü askerimizi polisimizi şehit ederken gıkları çıkmıyordu.  Şimdi terörle mücadele yaparken silahlar sussun diye itiraz ettiler. Yediğiniz ekmekler haram olsun. Terör örgütlerinin taşeronlarını yapanları yüce Türk milletine havale ediyorum”

 

Kadına en fazla yer veren partiyiz

Daha sonra söz alan BBP İl Kadın Kolları Başkanı Hilal Çevrim “Alnı açık olan bir partiyiz. Ülkemiz ve Kocaeli için çözüm noktaları yapmak için uğraşıyoruz. Kadına en fazla yer veren parti olduk. Kadının siyasette daha fazla yer alması için çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

Terörün kökünü kazıyacağız

Alperen Ocakları olarak çalışmalarını hızla devam ettiklerini söyleyen Kocaeli Alperen Ocakları Başkanı Baran Aslan, “Biz alperenler olarak var gücümüz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Alperenlerin en önemli silahı iman olmuştur. Suriye’nin Afrin bölgesinden sonra kahraman ordumuz terör örgütlerinin kökünü kazıyacak ve yurdumuza dönecektir ”dedi.

 

25 yılımızı tamamladık

Son olarak söz alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Vatanımız için ileri atılarak şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Gazilerimize acil şifalar niyaz etsin. Zeytin Dalı harekatında olmak üzere terör örgütlerine karşı mücadele eden Mehmetçiğimizi rabbim korusun.  BBP olarak Türk milletine ve Türk İslam coğrafyasına her anı acı bir koşulda 25 yılı tamamlamış bulunuyoruz. 25 yıl içerisinde bizimle birlikte olan ve partimizin içerisinde görev yapan her arkadaşıma şükranlarımı sunuyorum. Heyecanımızı ve mücadelemizi hiçbir zaman kaybetmedik. Çeyrek asırlık mücadelemiz sonucunda edindiğimiz tecrübeler ile geleceğe doğru yürümeye devam ediyoruz. Çeyrek asırlık siyasette vatanımızın bölünmez bütünlüğü için siyaset yaptık. Aynı amaçla siyaset yapmaya devam edeceğiz. Doğru kimden gelirse gelsin onun yanında olduk. Yanlış kimin yanında gelirse gelsin onun karşısında durduk. Aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Birliğimizi sağlayacağız

Birlik olduğumuzda pek çok şeyi başarabildiğimizi görebiliyoruz. Huzur ve mutluluğa kavuştuğunu görüyoruz. Ayrışmayı milli güvenlik meselesi olarak görüyoruz. BBP o yüzden kurulduğu günden bu yana birlik dedi. Hep birlikte Büyük Birliği oluşturduğumuzda işte Afrin operasyonunda teröre karşı mücadelede olduğu gibi başaramayacağımız hiçbir şey yok. Birliğimizi sağlayacağız. Milli kültürümüzün, milli birliğimizin teminatı olduğunu da unutmayacağız” dedi.

 

Cesaret edemiyorlar

TSK başlatmış olduğu Afrin harekatı hakkında değerlendirmelerde bulunan Destici, “İki tane önemli gündem maddesi var. Ordumuzun gerçekleştirmiş olduğu Zeytin Dalı harekatı, diğeri ise 16 nisan referandum sonrasında uyum yasaları sürecidir. Zeytin Dalı harekatı doğru atılmış bir adımdır. Suriye sınırında ne kadar hain varsa hepsine karşı kahraman ordumuz harekat yapacaktır. O topraklarda asıl sahibi olan Türkmenler, Araplar ve Kürtler barış içerisinde kardeşçe yaşamaya devam edecektir. Bu harekat öncesinde Suriye’nin kuzeyindeki terör yapılanmasını anlatmış olması da olumlu tepkilerin oluşmasında öncülük etmiştir. Doğru yönetilmemiş olsaydık daha farklı tepkiler alırdık. Dünya yanında olmasa da Türkiye’nin karşısında olmaya cesaret edemiyor” dedi.

 

Azınlık buna boyun eğmesin

Türk Tabipler Birliği’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlara sert tepki gösteren Destici, “Türk Tabipler Birliğine ne oluyor? Sizin derdiniz ne kardeşim? Sizler PKK’nın yanında mısınız yoksa Türkiye’nin yanında mısınız? Çıkıp açıkça ifade edin. Barış yok savaşa karşıyız tarzında ucuz söylemler kullanmayın.  Bunları PKK’lıları tedavi edip, Mehmetçiği ölüme terk ederken biliyorduk.  Hepsi mi böyle bilmiyoruz. Hepsi böyle ise kapatılsın gitsin. Eğer böyle değilse azınlık buna boyun eğmesin” ifadelerini kullandı.

 

Dışarıdan destek veriyoruz

Desteci sözlerini, “BBP olarak sistemin alternatifi olarak kurulmuş bir partiyiz. Uyum yasaları ile tam uygulanmaya başlanacak. Türkiye kasım ayı sonrasında artık yönetim değişecek. Barajı kaldırıp atmamız gerekiyor. İttifakları yasal hale getirilmesi gerekiyor. AK Parti ve MHP çok güzel ve olumlu bir adım attı. Bizler de bu adımın yanındayız. BBP olarak dışarıdan destek veriyoruz” ifadelerini kullanarak tamamladı.

572 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI