24 Şubat 2018 Cumartesi 19:06
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

ÇİLER’DEN HÜNKÂR ÇAYIRI TEŞEKKÜRÜ

Bigman Çakman
  • 0
  • 999

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na tahsisi durdurulmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Tahsis kararının durdurulmasında Gebze’ye sahip çıkarak bizleri onurlandıran, desteklerini bizden esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Başbakan Yardımcımız Sn. Fikri Işık’a öncelikle şükranlarımızı sunarız.” dedi. 

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in öncülüğünde oluşturulan kamuoyu sayesinde, bir çağı kapatıp, yeni bir çağı açan Fatih Sultan Mehmet Han’ın Otağı Hünkâr Çayırı’nın, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na tahsisi durduruldu. Konuyla ilgili olarak yazılı bir basın açıklamasın Başkan Çiler, “Çağının en büyük Ar-Gecilerinden biri olarak nitelendirilen cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet’in, 1481 yılında İtalya’ya yapacağı sefer sırasında ordusuna mola verdirerek, son nefesini verdiği Gebze sınırları içindeki tarihi alanın, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na tahsis edileceğine ilişkin kararı, ilk kez 27 Aralık 2017 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz Meclis Toplantısında kamuoyu ile paylaşmıştık

 

DOSYAYI CUMHURBAŞKANINA VERDİK

Her zaman tarihi miraslarımıza, geçmişimize, kültürümüze değer veren bir kurum olarak bu konuda sorumluluk sahibi olan herkesi kamuoyu oluşturmak adına göreve çağırmıştık. Bunu yaparken eğitime verdiği önemle de örtüşür bir şekilde,  Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na eğitime vereceği tüm hizmetler için daima desteğe hazır olduğunu, ancak işbu faaliyetler için bölgemizde daha uygun bir alan tahsis edilmesinin daha uygun olacağını beyan ettik. Tahsis kararını alır almaz bütün bilgi ve belgeleri bir araya getirerek, konu hakkındaki dosyayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat teslim eden Başkanımız, Fatih Sultan Mehmet’den bizlere miras kalan ve bizleri birbirimize bağlayan her türlü değere sahip çıkmak konusunda birey olarak hepimizin sorumlu olduğunu, Ankara’da gerçekleştirdiği görüşmeler ve katıldığı her toplantıda dile getirdik.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkanımızın bu çağrısının, başta üyelerimiz, tüm halkımız, bölgemizin sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıfları ile birlikte ülke genelinde kabul görmesinin; bugün emeğimizin karşılık bulmasının haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet Han’ın aziz ve çok değerli hatırasına sahip çıkabilmek için, bahsi geçen hatadan dönülebilmesi yolunda çaba gösteren; başta tüm halkımıza, siyasi erkin çok değerli temsilcilerine, kalemleriyle yanımızda olan ulusal ve yerel basınımızın tüm mensuplarına, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve Vakıfların sağduyulu yöneticilerine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunar, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı’na tahsis edilecek yeni yerin hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

999 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI