20 Şubat 2018 Salı 12:01
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

DİLOVASI’NA YARI OLİMPİK HAVUZ

Bigman Çakman
  • 0
  • 2392

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın seçim beyannamesinde yer alan ilçeye kapalı yüzme havuzu sözü hayata geçiyor. Mimar Sinan Mahallesi Kapalı Spor salonunun alt tarafına yapılacak olan Olimpik Yüzme Havuzu Çayırova'ya yapılan olimpik yüzme havuzunun birebir aynısı olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yakında ihaleye çıkacak olan olimpik havuzun temeli ise mart, nisan aylarında atılması bekleniyor.

 

YAKINDA İHALEYE ÇIKACAK

Yapılacak olan Olimpik Yüzme havuzu hakkında açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Seçim beyannamemizde yer alan kapalı yüzme havuzumuz yarı olimpik yüzme havuzu şeklinde olacak ve yakında ihalesi yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşecek olan yarı olimpik yüzme havuzu ile ilçemizdeki çocuklarımız, gençlerimiz ve yüzmek isteyen her vatandaşımızın hizmetine sunulacak.

 

2 BİN ÇOCUK FAYDALANACAK

İlçemizde kış aylarında sadece hafta sonları olmak üzere ortalama 150 öğrenci, yaz ayında ise yaklaşık 500 öğrenci taşıma sistemi ile Gebze'de bulunan havuzlara gidip gelmek zorunda kalıyor. Taşıma sistemi ile ve kısıtlı saatler nedeniyle yüzme sporundan tam anlamıyla faydalanamayan çocuklarımız ilçemize yapılacak olan olimpik yüzme havuzu ile bu sıkıntıları yaşamadan yüzme sporundan çok daha iyi şekilde faydalanacaklar. İlçemize yapılacak olimpik havuzla yüzme sporuna ilginin daha da artacağını yaklaşık aylık 2 bin çocuğumuzun bu spordan faydalanacağını düşünüyorum.

 

STANDARTLARA UYGUN

Dilovası ve Kocaeli'de yüzme sporunun gelişmesi ve yüzme sporu aktivitelerinin yapılabilmesi için inşa edilecek yüzme havuzu pek çok sporcunu yetişmesine katkı sağlayacak ve uluslararası müsabakalara, ulusal yarışmalara uygun şekilde uluslararası standartlara uygun şekilde inşa edilecek. Yeni sporcuların yetişeceği geometrik hatlarıyla da dikkat çeken modern yarı olimpik havuzu Çayırova'da yapımı bitme aşamasına gelen havuz ile birebir aynısı olacak. Binada 12,5X 25 metre ebadında Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yer alıyor. Tesiste ayrıca 6X9 metre ebadında bir de çocuk havuzu bulunuyor.

 

İLÇE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNE DEVREDİLECEK

Tesiste antrenör, can güvenlik, sağlık, personel odaları ve soyunma odaları, kafeterya, 100 kişilik seyirci oturma alanı, fitness salonu, plates ve aerobik salonu bulunacak.” dedi. Başkan Toltar ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanacak yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun, yapım işi tamamlandıktan sonra Spor İl Müdürlüğüne bila bedel ile devredileceğini ve havuzu İlçe Spor Müdürlüğünün çalıştıracağını belirtti.

2392 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

Bektaş İnşaat yeni ofisini açıyor!

Bektaş İnşaat yeni ofisini açıyor!

İlimizde yapmış olduğu ‘Vadi İzmit’ projesiyle adından söz ettirmeyi başaran Bektaş İnşaat, yarın Yahya Kaptan, Yeni Şehir Mahallesi’nde ofis açılışını gerçekleştirecek

ANKET

KÖŞE YAZARLARI