20 Şubat 2018 Salı 18:49
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

DÜNYA BİRİNCİSİNDEN DEMİRCİ’YE ZİYARET

Bigman Çakman
  • 0
  • 90802

Su Kâşifleri Programının Uluslararası finalinde birinci olan Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencileri başarılarını Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ile paylaştı.

3 yıldır düzenlenen ve finalinde her yıl 11 ülkenin mücadele ettiği Su Kâşifleri Programının bu yılki birincisi Ahmet Yesevi İlkokulu oldu. Suyun toplumsal alandaki önemi, evde, okullarda, kurumlarda ne gibi tasarrufların yapılabileceği ve suya erişimin nasıl sağlanabileceği alanında düzenlenen yarışmada Dünya 1.’si olarak Çayırova’ya değer katan öğrenciler başkan Demirci’ye proje hakkında bilgiler verdi.

 

Aralarında Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerinde bulunduğu 11 ülkenin katılımıyla düzenlenen yarışmada “Su Tasarrufu” ve “Suya Erişim” konularındaki çalışmalarını anlattıklarını ve fikirlerinin icraata dönüştüğünü aktaran minik kâşifler, öncelikle kendi okullarında, aile içerisinde ve çevrelerinde su bilinci oluşturma adına çalışmalarını sürdüreceklerini belirttiler.

 

 

BAŞARINIZ GURUR VERİCİ

Minik su kaşiflerinin başarısının gurur verici olduğunu ve bu anlamda tebriklerini sunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, çocuklara kitap hediye etti. Başkanlık makamındaki ziyarette çocuklarla yakından ilgilenerek belediye olarak desteklerinin artarak devam edeceğini açıklayan Demirci, “Dünyadaki en temel enerji kaynaklarından birisi sudur.

 

Doğanın biz insanlara sunduğu en etkili, en basit ve en yan etkisiz ilaç olan su canlılık ve hayattır. Bu bilinçle suyun tasarrufu ve suya erişim konuları bizim içinde önemli etkenlerdir. Sizler küçük yaşlarda bunun bilincini oluşturma adına anlamlı bir adım attınız. Sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

90802 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI