22 Ocak 2018 Pazartesi 07:17
  • 3.7901 TL
  • 4.6520 TL
KOCAELİ 13°

ENGELLİLERİMİZİ SEVGİYLE KUCAKLARIM

Bigman Çakman
  • 0
  • 527

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Tüm görme engellilerimizi sevgiyle kucaklarım.” dedi

7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası vesilesiyle GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler bir basın açıklaması yaptı. Başkan Çiler yaptığı açıklamada, “Londra’da geçirdiği bir trafik kazası sonucu görme yetisini kaybeden bir fotoğraf sanatçısının, dış dünyada kendisinin farkına varılması için bastonunu beyaza boyamasıyla başlayan ve 1931 yılında Fransa’da Görme Engelliler Derneği tarafından simgeleştirilen ‘Beyaz Baston’ uygulamasının yaygınlaşmasıyla, dünyada her yıl Ocak ayının ikinci haftasında kutlanmaya başlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda, tüm görme engellilerimizi sevgiyle kucaklarım.

 

TEDAVİDE GEÇ KALINMAMALI

Uzmanlar tarafından açıklanan verilere göre, dünyada görme engelli olarak tanımlanabilecek kişi sayısı yaklaşık 40 milyon olmakla beraber, Sosyal Güvenlik Kurumu istatistiklerine göre ise ülkemizde bu rakam, yaklaşık 220 bin civarındadır. Görme engellerinin yüzde 80'inin önlenebilir ya da tedavi edilebilir nitelikte olduğu hesaba katılırsa; Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nın, göz hastalıkların tedavisinde geç kalınmaması, düzenli göz kontrollerinin yapılması, iş kazalarına karşı tedbir alınması ve göz hastalıklarında erken teşhise dikkat çekilmesi açısından önemi büyüktür.

 

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMALIYIZ

Engelli vatandaşlarımızın çektikleri sıkıntıları duygusal olarak paylaşarak, onları anlamaya çalışmanın yanı sıra, başkalarına muhtaç olmadan, özgürce, engelsiz, diledikleri hayatı yaşamaları; en son eğitim sistemlerine sahip olmaları ve iş gücüne katılarak, topluma faydalı, üretken bireyler haline gelmelerini sağlama noktasında hepimizin sorumlulukları vardır. Teknolojinin son uygulamalarından yararlanarak, bilgi, görev ve sorumluluk alma yolunda ilerlemelerine yardımcı olacak tüm tedbirlerin alınmasında da hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız.

 

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda, görme yetisini kaybeden vatandaşlarımız ve tüm engelli bireylerimiz için daha kaliteli yaşam koşullarının oluşturulması için yapılan çalışmaların artmasını, engellilerimize çalışma hayatında daha fazla fırsat eşitliği tanınmasını temenni eder, hepimizin birer engelli adayı olduğu bilinciyle, tüm engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olmaktan mutluluk duyduğumu belirtirim.” dedi.

527 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kavga ettiği kişiyi BACAKLARINDAN VURDU

Kavga ettiği kişiyi BACAKLARINDAN VURDU

Başiskele’de, A.T. tartıştığı Ş.Ö.'yü tabanca ile ateş ederek bacaklarından Yaraladı

Yüksek kira mekan KAPATTIRDI..!

Yüksek kira mekan KAPATTIRDI..!

Yürüyüş Yolu’nda bulunan ünlü tatlı ve kafe markası ÖZSÜT yüksek kiraya dayanamayarak kapandı

Kıyasıya geçen seçimi Ahmet Taşçı KAZANDI

Kıyasıya geçen seçimi Ahmet Taşçı KAZANDI

Oldukça çekişmeli geçen Kocaeli Servisçiler Odası’nın 6. Olağan Kongresi sona erdi.

Göçer Güven TAZELEDİ

Göçer Güven TAZELEDİ

8’inci Olağan Kongresini bugün yapan Kocaeli Kahveciler Odası’nda başkan değişmedi. Mevcut başkan Erdoğan Göçer ile Başkan Vekili Enver Turgut’un yarıştığı seçimde 137 oy olan Göçer, yeniden başkan seçildi

Gögercin görevini  DEVRETTİ

Gögercin görevini  DEVRETTİ

Görevini yaklaşık üç hafta önce görevini bıraktığını açıklayan Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Murat Gögercin, derneğin yeni başkanı Adil Yağuzdoğan’ı tanıttı

Erbakan vakfından GÖRKEMLİ DİVAN

Erbakan vakfından GÖRKEMLİ DİVAN

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın başkanı olduğu Erbakan vakfı Kocaeli İl Divan Toplantısı görkemli bir şekilde gerçekleşti.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI