16 Aralık 2017 Cumartesi 17:58
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

ERGGROUP, TWINKLE LIFE İLE KONUT ANLAYIŞINIZI DEĞİŞTİRİYOR

ERGGROUP, TWINKLE LIFE İLE KONUT ANLAYIŞINIZI DEĞİŞTİRİYOR
  • 0
  • 2183

ERGGROUP’un temellerinin atıldığı Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi ile sektöre giriş yaptığı 2002 yılından itibaren inşaat sektöründe özgün ve nitelikli işler yapmaya devam ediyor.

Kadro yoğunluğunu tasarımcılardan oluşturan, 10 Mimar- İç mimar ve 3 Mühendis ile Türkiye’nin tasarım devlerinden Nurus, Eurodecor, Trimline, Tacer, Unigen gibi firmalar ile yapmış olduğu ortaklıklar ERGGROUP’un bu konuda ki hassasiyetini gösteriyor. 2014 yılında konut sektörüne girmeye karar vererek, uzun vadede devamlılık sağlayacak projelere imza atarak yoluna devam etmek isteyen ERGGROUP İngilizce ışıltı anlamına gelen ‘TWINKLE’ konut projesiyle yoluna devam ediyor.

 

MARKAMIZI TESCİLLEDİK

Gölcük’te 20 dairelik ufak bir projeyle sektöre giriş yapan ve daha sonra Başiskele’de yaptığı konutlarla tecrübesini iyice pekiştiren ERGGROUP uzun bir araştırmadan sonra Kullar bölgesinde 9.309 m2’lik bir arsa üzerine ‘TWINKLE’ konut projesini gerçekleştirmek üzere. ERGGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ergen “TWINKLE çocukluk anılarımızdaki bir çizgi filmdi ve bu film ışıldayan bir yıldızın hikayesini anlatmaktaydı. Biz de, tasarımlarımızla çocukluğumuzdaki yıldız gibi parlamayı, hangi yaşta olursak olalım çocuklar gibi mutlu ve huzurlu yaşamlar yaratmayı, istedik ve İngilizce ışıltı anlamına gelen TWINKLE’ı konut markamız olarak tescilledik.” dedi.

 

 

AVLU KÜLTÜRÜ GERİ GELİYOR

TWINKLE projesiyle ilgili düzenlediği lansmanda bir basın açıklaması yapan Yalçın Eren “Geleneksel Türk evinin giriş katında odaların açıldığı, üstü kapalı, önü avluya bakan, bir ya da birkaç yanı açık mekana "hayat" adı verilirdi. İstediğimiz Hayat’ın aslında geçmişte atalarımızın kurguladığı ve keyifle yaşadığı Hayat’tan geçtiğini farkettik ve yola koyulduk. “Hayat” denen iç avlular ile konut mekan anlayışına geleneksel bir dokunuş yapan Twinkle Life projesinde, yeşil alan ve sosyal alan olarak kullanılacak, müstakil daire girişi imkanı sağlayan toplam 225 m2 avlular tasarlanmıştır.” dedi.

 

 

YÜKSEK TAVAN ve KOMŞU DOSTLUĞU

Projenin detaylarından da bahseden Ergen, “Mekansal büyüklüğün metrekare ile ölçülmesinden öteye geçmek istedik ve yüksek tavanlar ile mekanın hacimsel büyüklüğünün yaşama katacağı zenginliği öngören bir tasarım ile minumum 3.10 metre tavan yüksekliği yaptık. Yaşadığınız yer, yapı kalitesi olarak ne kadar üst düzey olsa da bir süre sonra aranılan şeyin iyi bir komşuya sahip olma hissiyatı olduğunu bilerek, insanları sevdikleriyle, dostlarıyla, akrabalarıyla bir arada yaşamaya yönlendirmeye çalıştık. Atalarımızın söylediği üzere, “ev alma komşu al” düşüncesinden yola çıkarak, Twinkle Life projemizde konut sahibi olmak isteyen kişilerin arkadaşlarıyla komşu olmalarını teşvik edici bir fiyat politikası belirledik.” dedi.

 

 

NİTELİKLİ MALZEME VE ÖZEL BAHÇE

ERGGROUP Twinkle Life projesinde nitelikli malzemeler kullandıklarını belirten ERGGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ergen “Giriş katta yer alan dairelerimizin (16 adet 3+1, 4 adet 2+1) teraslarının önünde bulunan 35 m2 den 170 m2’ye değişen büyüklüklerdeki bahçelerinin kullanım hakkını o dairede oturan kişinin şahsi kullanımına bıraktık. Kuruluşumuzdan itibaren yapmış olduğumuz üst düzey dekorasyon işlerinin verdiği tecrübe, birikim ve bölgemizin en büyük mimar- iç mimar kadrosu ile farklılık yaratmayı hedefledik. Diğer projelerde çoklukla gördüğümüz ufak metrekareler içinde çoklu mekanlar yerine, kullanım konforu sağlayan daha geniş alanlar sunduk. Önceliğimizin nitelikli ve kaliteli malzeme kullanmak olduğu projemizde, Kocaeli yetkili bayisi olduğumuz Eurodecor mutfak ve kapılarını kullanacağız.” dedi.

 

 

SİTE VE DAİRE ÖZELLİKLERİ

Güvenlik ve sosyal alanlara fazlasıyla önem verdiklerini belirten Yalçın Ergen, “Hayalleri, sosyal yaklaşımı ve özgün mimarisi ile gerçekleştirmeyi hedefleyen Twinkle Life, Şirketimize ait Kullar/ Başiskele bölgesinde (İzmit merkeze 10 dakika uzaklıkta) 9309 m2 arazi üzerinde;  zemin kat, 1.kat ve çatı arası imar hakkı ile  4 blok, 48 adet bağımsız bölüm ve sosyal tesis alanlarından oluşmaktadır. Zemin kat daireleri (158,90 m2) 3+1 ve (118,09 m2) 2+1 olarak tasarlanmış olup, zeminde toplam 16 adet 3+1 ve 4 adet 2+1 daire bulunmaktadır. 1.Kat ve çatı arası kullanımı dublex daireler şeklinde tasarlanmış olup  (200,70 m2) 8 adet 3+1, (220,80 m2) 16 adet 4+1 ve  (231,70 m2) 4 adet 4+1 olmak üzere toplam 28 adettir. Twinkle Life projesinin sosyal alanları dışında, açık yüzme havuzu, teras alanları, çocuk oyun alanı, çocuk havuzu ve yeşil alanlar ve 24 saat kameralı sistem ile bekçi ve site güvenliği sağlanacak olup, karşılama hizmeti verilecektir.” dedi.

 

 

SATIŞ ŞEKLİ VE FİYATLANDIRMA

Projenin fiyatlandırmasına da değinen Ergen, “Henüz reklam ve tanıtım faaliyetleri başlamadan yakın çevremize sunduğumuz ve ön talepler aldığımız bu projemizde, müşterilerimize olan sorumluluk gereğince kat irtifakı tapuları oluşturulmadan satış yapmamayı kararlaştırdık. Eylül ayı içerisinde tapuların alınmasını takiben satışlarımız başlayacak olup, ön taleplere özel sınırlı sayıda dairelerimiz için yüzde 15’e varan indirimlerimiz olacaktır. Projemizde indirimli konut fiyatlarımız 270.000 TL  ile 569.000 TL arasında değişmektedir. 2018 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız projemizle ilgili detaylı bilgiyi, “Kullar mah. Yaylacık Mevkii Yeliz Sokak” adresindeki satış ofisimizden ya da www.twinkle.com.tr adresinden edinebilirsiniz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

2183 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlı Kocaeli’ye GELİYOR

Kılıçdaroğlı Kocaeli’ye GELİYOR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilimize geliyor.

Kocaelispor 3-1 MAĞLUP OLDU

Kocaelispor 3-1 MAĞLUP OLDU

Kocaelispor, rakibi Ankara Adliyespor karşısında 3-1 yenilince taraftarlar yeşil sporlu futbolculara tepki gösterdi.

Kuloğlu Restoran AÇILDI

Kuloğlu Restoran AÇILDI

Kuloğlu Restoran, kalabalık bir törenle açıldı

CHP’li gençlerde 2 ADAYLI KONGRE

CHP’li gençlerde 2 ADAYLI KONGRE

Yarın yapılacak CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları kongresinde Mehdi Kaan Günan ve Ahmet Sefa Aşkın başkanlık için yarışacak.

Bu Yolda Siz Yürüyün

Bu Yolda Siz Yürüyün

Yürüyüş Yolu’nda  bir türlü onarılamayan kırık parkeler yüzünden vatandaşlar her gün düşme tehlikesi yaşıyor.

Vatandaş NEREDEN YÜRÜYECEK?

Vatandaş NEREDEN YÜRÜYECEK?

İzmit’te otomobillerini kaldırımlara park eden sürücüler yüzünden yayalar yoldan yürümek zorunda kalmaktan dert yanıyor

ANKET

KÖŞE YAZARLARI