19 Mart 2018 Pazartesi 21:30
  • 3.9492 TL
  • 4.8495 TL
KOCAELİ 12°

"EYLÜLLERE RAĞMEN VAR OLACAĞIZ"

Bigman Çakman
  • 0
  • 1714

MHP Gebze İlçe Teşkilatı, 12 Eylül’de idam edilen Ülkücüler için bir anma programı gerçekleştirildi.

MHP Gebze İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı dün akşam ilçe binasında gerçekleştirildi.  MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir öncülüğünde toplanan İlçe Kurulu Toplantısı öncesi Ülkücü Şehitler için Mevlidi Şerif okunarak tüm şehitlerimiz için dualar edildi. Yönetim kurulu toplantısının ardından 12 Eylül 1980 Ülkücü Şehitler Anma programı gerçekleştirildi. Anma programına MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ve ilçe yöneticileri, Kocaeli Karabüklüler Dernek Başkanı Bahri Kökçü ve partililer katıldı.

 

DEVLETİMİZE SIRT DÖNMEDİK, KÜSMEDİK

Anma programında bir konuşma yapan MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, “Ülkücü Hareket ve onun şerefli mensupları bölünmesin diye millet, baki kalsın diye devlet diyerek bölücülerin karşısında durmuş, kendilerini feda ederek Türkiye’yi böldürmemiştir. Ülkücü Hareket’in bu vatanperver çabasına karşı, hareketimiz dönemin yönetimi tarafından darağaçlarıyla, mahpuslarla, işkencelerle ve sürgünlerle ödüllendirilmiştir. 12 Eylül’de ‘biz kırk kere İsmail olsak da; devletimiz bir kere İbrahim olmadı.’ Buna rağmen, 5 bin kere can versek de bir gün olsun ebed müddet diye bildiğimiz devletimize sırt dönmedik, küsmedik.

 

EYLÜLLERE RAĞMEN VAR OLACAĞIZ

Fakat devletini yaşatmak, vatanını sevmekten başka hiçbir suçu olmayan Ülkücü Hareket için 12 Eylül mahkemeleri; zulmün, işkencenin ve adaletsizliğin birer örneği olarak hatırlanacaktır. MHP olarak; Allah için, Vatan için, Bayrak için, canından geçip, şahadet şerbetini içen başta Halil Esendağ, Selçuk Duracık, Mustafa Pehlivanoğlu, Cengiz Baktemur, Ali Bülent Okran, Cevdet Karataş, Fikri Arıkan, Velican Oduncu, Ahmet Kesre, İsmet Şahin ve tüm ülkücü şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ve diyoruz ki Unutmak, tükenmektir. Ne sizleri unutacağız ne de kahpe Eylülleri. Eylüllere rağmen var olacağız. Ne mutlu Türküm diyene.” dedi. Toplantı ve Mevlid-i Şerif Programı sonrası katılımcılara ikramlarda bulunuldu. 

1714 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI