16 Aralık 2017 Cumartesi 19:57
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

"EYLÜLLERE RAĞMEN VAR OLACAĞIZ"

  • 0
  • 1567

MHP Gebze İlçe Teşkilatı, 12 Eylül’de idam edilen Ülkücüler için bir anma programı gerçekleştirildi.

MHP Gebze İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı dün akşam ilçe binasında gerçekleştirildi.  MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir öncülüğünde toplanan İlçe Kurulu Toplantısı öncesi Ülkücü Şehitler için Mevlidi Şerif okunarak tüm şehitlerimiz için dualar edildi. Yönetim kurulu toplantısının ardından 12 Eylül 1980 Ülkücü Şehitler Anma programı gerçekleştirildi. Anma programına MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ve ilçe yöneticileri, Kocaeli Karabüklüler Dernek Başkanı Bahri Kökçü ve partililer katıldı.

 

DEVLETİMİZE SIRT DÖNMEDİK, KÜSMEDİK

Anma programında bir konuşma yapan MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, “Ülkücü Hareket ve onun şerefli mensupları bölünmesin diye millet, baki kalsın diye devlet diyerek bölücülerin karşısında durmuş, kendilerini feda ederek Türkiye’yi böldürmemiştir. Ülkücü Hareket’in bu vatanperver çabasına karşı, hareketimiz dönemin yönetimi tarafından darağaçlarıyla, mahpuslarla, işkencelerle ve sürgünlerle ödüllendirilmiştir. 12 Eylül’de ‘biz kırk kere İsmail olsak da; devletimiz bir kere İbrahim olmadı.’ Buna rağmen, 5 bin kere can versek de bir gün olsun ebed müddet diye bildiğimiz devletimize sırt dönmedik, küsmedik.

 

EYLÜLLERE RAĞMEN VAR OLACAĞIZ

Fakat devletini yaşatmak, vatanını sevmekten başka hiçbir suçu olmayan Ülkücü Hareket için 12 Eylül mahkemeleri; zulmün, işkencenin ve adaletsizliğin birer örneği olarak hatırlanacaktır. MHP olarak; Allah için, Vatan için, Bayrak için, canından geçip, şahadet şerbetini içen başta Halil Esendağ, Selçuk Duracık, Mustafa Pehlivanoğlu, Cengiz Baktemur, Ali Bülent Okran, Cevdet Karataş, Fikri Arıkan, Velican Oduncu, Ahmet Kesre, İsmet Şahin ve tüm ülkücü şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ve diyoruz ki Unutmak, tükenmektir. Ne sizleri unutacağız ne de kahpe Eylülleri. Eylüllere rağmen var olacağız. Ne mutlu Türküm diyene.” dedi. Toplantı ve Mevlid-i Şerif Programı sonrası katılımcılara ikramlarda bulunuldu. 

1567 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlı Kocaeli’ye GELİYOR

Kılıçdaroğlı Kocaeli’ye GELİYOR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilimize geliyor.

Kocaelispor 3-1 MAĞLUP OLDU

Kocaelispor 3-1 MAĞLUP OLDU

Kocaelispor, rakibi Ankara Adliyespor karşısında 3-1 yenilince taraftarlar yeşil sporlu futbolculara tepki gösterdi.

Kuloğlu Restoran AÇILDI

Kuloğlu Restoran AÇILDI

Kuloğlu Restoran, kalabalık bir törenle açıldı

CHP’li gençlerde 2 ADAYLI KONGRE

CHP’li gençlerde 2 ADAYLI KONGRE

Yarın yapılacak CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları kongresinde Mehdi Kaan Günan ve Ahmet Sefa Aşkın başkanlık için yarışacak.

Bu Yolda Siz Yürüyün

Bu Yolda Siz Yürüyün

Yürüyüş Yolu’nda  bir türlü onarılamayan kırık parkeler yüzünden vatandaşlar her gün düşme tehlikesi yaşıyor.

Vatandaş NEREDEN YÜRÜYECEK?

Vatandaş NEREDEN YÜRÜYECEK?

İzmit’te otomobillerini kaldırımlara park eden sürücüler yüzünden yayalar yoldan yürümek zorunda kalmaktan dert yanıyor

ANKET

KÖŞE YAZARLARI