23 Kasım 2017 Perşembe 18:00
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 13°

GASTRONOMİ PANELİ’NDE KÖRFEZ’İ TEMSİL ETTİLER

Gastronomi Paneli’nde Körfez’i TEMSİL ETTİLER
  • 0
  • 38480

Körfez Kent Konseyi, Lezzet Dernekleri Federasyonu’nun ile Bodrum Gastronomi ve Turizm Derneği tarafından coğrafi işaretli ürünlerin turizme kazandırılması amacıyla düzenlenen “Bodrum Gastronomi ve Turizm” paneline katıldı.

Bodrum Özel Marmara Koleji’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Yağız ve Körfez Belediyesi Halk Ekmek Müdürü Fatma Kandal katılım sağladı. Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ayfer Özmen’in moderatörlüğünde başlayan programda gastronomi uzmanı akademisyenler Yrd. Doç Derya Nizam, Yrd. Doç.Tülay Üzümcü, Öğr. Görevlisi Ömür Alyakut, Öğr. Görevlisi Ersin Uğurkan ve Berk Balbay sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

Başkan Baran’ın Selamını İlettiler


Körfez genelinde başarılı çalışmalara imza atan Körfez Kent Konseyi, her platformda adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Bu bağlamda Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Yağız ve beraberindekiler Bodrum’da düzenlenen ve 3 gün süren etkinliklere katılım sağlayarak Körfez’i en iyi şekilde temsil ettiler. Yöneticiler ile bir araya gelen heyet, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın selamını ve hediyeleri takdim ettiler.

 

Yöresel Lezzetler

Etkinliğin ikinci gününde bölgenin etnik değerlerini koruyan nadir köylerinden biri olan Milas’ın, çiçek başlı kadınları olarak anılan Ekiztaş köyünde bölgenin yöresel lezzetleri tanıtılarak, yöreye özgü köy düğünü ve gelin alma etkinliği düzenlendi. Etkinliğin son gününde Gastronomi Uzmanı Berk Balbay tarafından süt atölyesi açılarak, misafirlere doğal yollarla yapılan çeşitli peynirleri anlatıldı. Eski usullere göre yapılan doğal peynirler büyük beğeni topladı.

 

38480 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI