20 Şubat 2018 Salı 18:47
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

GASTRONOMİ PANELİ’NDE KÖRFEZ’İ TEMSİL ETTİLER

Bigman Çakman
  • 0
  • 72358

Körfez Kent Konseyi, Lezzet Dernekleri Federasyonu’nun ile Bodrum Gastronomi ve Turizm Derneği tarafından coğrafi işaretli ürünlerin turizme kazandırılması amacıyla düzenlenen “Bodrum Gastronomi ve Turizm” paneline katıldı.

Bodrum Özel Marmara Koleji’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Yağız ve Körfez Belediyesi Halk Ekmek Müdürü Fatma Kandal katılım sağladı. Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ayfer Özmen’in moderatörlüğünde başlayan programda gastronomi uzmanı akademisyenler Yrd. Doç Derya Nizam, Yrd. Doç.Tülay Üzümcü, Öğr. Görevlisi Ömür Alyakut, Öğr. Görevlisi Ersin Uğurkan ve Berk Balbay sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

Başkan Baran’ın Selamını İlettiler


Körfez genelinde başarılı çalışmalara imza atan Körfez Kent Konseyi, her platformda adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Bu bağlamda Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Yağız ve beraberindekiler Bodrum’da düzenlenen ve 3 gün süren etkinliklere katılım sağlayarak Körfez’i en iyi şekilde temsil ettiler. Yöneticiler ile bir araya gelen heyet, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın selamını ve hediyeleri takdim ettiler.

 

Yöresel Lezzetler

Etkinliğin ikinci gününde bölgenin etnik değerlerini koruyan nadir köylerinden biri olan Milas’ın, çiçek başlı kadınları olarak anılan Ekiztaş köyünde bölgenin yöresel lezzetleri tanıtılarak, yöreye özgü köy düğünü ve gelin alma etkinliği düzenlendi. Etkinliğin son gününde Gastronomi Uzmanı Berk Balbay tarafından süt atölyesi açılarak, misafirlere doğal yollarla yapılan çeşitli peynirleri anlatıldı. Eski usullere göre yapılan doğal peynirler büyük beğeni topladı.

 

72358 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI