23 Kasım 2017 Perşembe 17:55
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 13°

GEBZE HALKI BU AYIBI UNUTMAYACAK

Gebze halkı bu ayıbı UNUTMAYACAK
  • 0
  • 37001

Gebze Belediyesi Kasım ayı meclis oturumunu polis barikatıyla halka kapatmasına Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneğinden tepki geldi.

Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, Gebze Belediyesi Kasım ayı meclis oturumunu polis barikatıyla halka kapatmasına tepki gösterdi. Gebze Belediyesi Kasım ayı Meclis oturumu öncesi Kent Meydanında bulunan toplantı salonu ve Çamlık park çevresinde oluşturulan polis bariyerleri ile vatandaşların Meclis çalışmalarına izleyici olarak katılmasına engel olunması “Gebze meclisine, tarihine ve halkına yapılmış en büyük ayıptır” diyen Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, “Bu ayıbı Gebze ve halkı unutmayacaktır” dedi.

 

VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMALIDIR

Dernek Başkanı Bilir açıklamalarına şöyle devam etti: “Sayın Köşker 2014 Yerel seçimlerdeki vaatlerini, Gebze halkına verdiği sözleri tutmalıdır. Zaten verdiği sözler vatandaşların hakları olan sözlerdir.

 

O mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız yıllardır belediye ve kamu hizmetlerinde yeteri kadar yararlandırılmayarak mağdur edilmektedir. Bu mağduriyetlerin giderilmesi Gebze Belediye Başkanının asli görevidir. Âdem Yavuz, Yavuz Selim, Hürriyet, Kirazpınar mahallelerinde yaşayan yurttaşlarımız yerel seçimlerde iktidar partisinin adayına güvenerek oy vermiştir.

 

GEBZE’YE YAPILMIŞ BİR AYIP

Karşılığında hakkı olanı istemektedir. Belediye başkanı kimseye bir şey bağışlamıyor ki. Halkın seçtiği Meclis üyelerinin çalışmalarını takip etmek Gebzeli hemşerilerimizin en doğal hakkıdır. Haklarını kullanmak isteyen yurttaşlarımıza meclisi kapatmanın yaşanan sorunların çözümü olmadığını kendisine hatırlatmak isteriz.

 

Belediye Başkanının mensup olduğu parti Gebze Meclisine ve halkına yapılmış bu ayıbın derhal gereğini yapmalıdır.” dedi.

37001 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI