20 Şubat 2018 Salı 18:46
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

GEBZE HALKI BU AYIBI UNUTMAYACAK

Bigman Çakman
  • 0
  • 70269

Gebze Belediyesi Kasım ayı meclis oturumunu polis barikatıyla halka kapatmasına Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneğinden tepki geldi.

Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, Gebze Belediyesi Kasım ayı meclis oturumunu polis barikatıyla halka kapatmasına tepki gösterdi. Gebze Belediyesi Kasım ayı Meclis oturumu öncesi Kent Meydanında bulunan toplantı salonu ve Çamlık park çevresinde oluşturulan polis bariyerleri ile vatandaşların Meclis çalışmalarına izleyici olarak katılmasına engel olunması “Gebze meclisine, tarihine ve halkına yapılmış en büyük ayıptır” diyen Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, “Bu ayıbı Gebze ve halkı unutmayacaktır” dedi.

 

VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMALIDIR

Dernek Başkanı Bilir açıklamalarına şöyle devam etti: “Sayın Köşker 2014 Yerel seçimlerdeki vaatlerini, Gebze halkına verdiği sözleri tutmalıdır. Zaten verdiği sözler vatandaşların hakları olan sözlerdir.

 

O mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız yıllardır belediye ve kamu hizmetlerinde yeteri kadar yararlandırılmayarak mağdur edilmektedir. Bu mağduriyetlerin giderilmesi Gebze Belediye Başkanının asli görevidir. Âdem Yavuz, Yavuz Selim, Hürriyet, Kirazpınar mahallelerinde yaşayan yurttaşlarımız yerel seçimlerde iktidar partisinin adayına güvenerek oy vermiştir.

 

GEBZE’YE YAPILMIŞ BİR AYIP

Karşılığında hakkı olanı istemektedir. Belediye başkanı kimseye bir şey bağışlamıyor ki. Halkın seçtiği Meclis üyelerinin çalışmalarını takip etmek Gebzeli hemşerilerimizin en doğal hakkıdır. Haklarını kullanmak isteyen yurttaşlarımıza meclisi kapatmanın yaşanan sorunların çözümü olmadığını kendisine hatırlatmak isteriz.

 

Belediye Başkanının mensup olduğu parti Gebze Meclisine ve halkına yapılmış bu ayıbın derhal gereğini yapmalıdır.” dedi.

70269 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI