18 Şubat 2018 Pazar 05:46
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

GENÇLER KONUŞULDU

Bigman Çakman
  • 0
  • 491

Körfez Ordulular Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve gençlerin bir araya geldiği söyleşide, gençlerin yaşadığı sorunlar, beklentileri ve yapılması gerekenler gündeme geldi.

Dernekte gerçekleşen söyleşide, Gürgentepe Gençlik İnsiyatifi Yönetim Kurulu’da misafir ekip olarak yer aldı. Gençlerin gündeme taşıdıkları ve konuştukları başlıklar arasında yer alan konular ve gerçekleşen söyleşi hakkında yapılan açıklamada, ‘’Söyleşimizde bir çok konuya değindik. Hepimizin ortak amacının aynı bağlamda olduğu ve birlikte daha nasıl büyük projeler ile topluma katkı sağlaya biliriz, bunları değerlendirdik. Gençlere yönelik neler yapabileceğimiz konusunu, konuşmadan önce kendimize “Neden Gençlik?” sorusunu sormalı ve bunun cevabını vermeliyiz diye düşündük,

Gençlik, toplumsal hareketlerin adeta can damarı, dahası hareketlerin lokomotif gücü olduğunun önemini, gençlerini kuşatamayan her camia sönmeye mahkum bir toplum olduğunu, bu nedenle, hareketlerin sürekliliği, gençlik çalışmalarına bağlı olmasının üzerine yoğunlaştık. Gençlik çalışmaları, önemini gençliğin sosyolojik değerinden olduğunu, Bu amaçla; geleceğin öncü kadroları, gençlerin önünü açmaları ve onlara güvenip sorumluluk vermemizle, toplum olarak emin adımlarla ilerleyeceğimizi konuştuk’’ denildi.

Yapılan açıklamanın devamında, ‘’Körfez Ordulular Yardımlaşma Derneği olarak, yapılan tüm çalışmalar ve gerçekleşmesini planladığımız her şey, bizlere ayrı bir vizyon kazandırdığı gibi, topluma kattığı değerlerin olduğu belirtilmiştir. Gençlik çalışmalarında “ Gençler ne yapmak istiyorsunuz?” Size hangi konularda, nasıl yardımcı olabiliriz? “ yaklaşımı esas alınmasını ve her anlamda desteklerimizi, Gençlerimizi anlayan, sahiplenen ve gençlerin yanında olunduğu hissettirilen bir yaklaşımın devam edeceği sözünü verdik’’ denildi.

491 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI