15 Aralık 2017 Cuma 16:57
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

GÜMÜŞ: İSRAFA SON VERİLMELİ

Gümüş: İsrafa SON VERİLMELİ
  • 1
  • 1235

MHP Körfez Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gümüş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyeler ve kamu kurumlarındaki israf, lüks araç kullanımına son verilmesi konusundaki uyarısını hatırlatarak, ‘’Ülke olarak buna uyum sağlamalı ve israftan uzaklaşmalıyız’’ dedi

Körfez Belediye Meclis Toplantısında da bu konuyu gündeme getiren Mehmet Gümüş, verilen yemek davetleri, yurt dışı gezileri gibi harcamaların da aynı şekilde tasarruf kapsamında değerlendirilmesi, gerekirse sınırlanma yapılması gerektiğini söyledi.

 

Gümüş, israfın İslam Dini’nde de kabul edilemez bir günah olduğunu ifade ederek, ‘’Toplum olarak lüks harcamalar, israfa kaçan harcamalar, lüks makam araçları ve gereksiz harcamalardan kaçınmalıyız. Cumhurbaşkanımızın da uyarısını dikkate alarak, bundan sonra her harcama kalemine daha çok dikkat etmeliyiz. Yapılacak hizmeti sırf yapıldı anlayışı ile değil, halkla görüşerek, ihtiyaç sıralamasını belirleyerek yapmalıyız’’ dedi.

 

Ülkenin ekonomik olarak zor günler yaşadığını, bu nedenle de vergilerle ek gelir elde edilmesinin düşünüldüğünü de hatırlatan Gümüş, ‘’Her fert israfın önüne geçecek tedbirler almalı ve gerekirse yapılamaması gereken harcamalar da uyarıcı olmalıdır’’ dedi.

1235 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Aydınlık Yarınlara Gençlerle OMUZ OMUZA

Aydınlık Yarınlara Gençlerle OMUZ OMUZA

“Temiz Siyaset Genç Nesillere Emanet” sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkan adayı Ahmet Sefa Aşkın, siyasetin kirlenmeyen tarafının temsilcisi olmak için yola çıktığını dedi.

Boykot için IPHONE’nunu KIRDI

Boykot için IPHONE’nunu KIRDI

MHP Körfez İlçe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gümüş, Kudüs’le ilgili açıklamasından dolayı Amerika ve İsrail’i protesto etmek için mallarına yönelik boykot kararını başlattı

Tarhan: Sanayi DOLULUK ORANI % 60

Tarhan: Sanayi DOLULUK ORANI % 60

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Plan Bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında Sanayi’nin ve Tübitak’ta çalışan bilim insanlarının durumu ile ilgili sorduğu sorulara Bakanlıktan cevap geldi.

SAFİPORT Derince’de PDI HİZMETİ BAŞLIYOR!

SAFİPORT Derince’de PDI HİZMETİ BAŞLIYOR!

Liman işletmeciliği sektörüne hızlı bir giriş yapan ve de art arda yeniliklere imza atan Safiport Derince, özelleştirme sonrası yaptığı teknolojik yatırımlar ile mevcut hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Coşkun:Doğu Kudüs’ün ayrılmasını KABUL ETMİYORUZ

Coşkun:Doğu Kudüs’ün ayrılmasını KABUL ETMİYORUZ

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Kudüs ile ilgili olarak yapılan İİT toplantısı sonrasında yapılan sonuç bildirgesine tepki göstererek, ‘’Kudüs’ün yönlere ayrılmasını kabul etmiyoruz’’ dedi.

Emek Gençliği, ERDAL EREN'İ ANDI

Emek Gençliği, ERDAL EREN'İ ANDI

17 yaşında yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren, Kocaeli’de Emek Gençliği tarafından anıldı. Sağlık Emekçileri Sendikası’nda (SES) Emek Partisi (EMEP) MYK Üyesi Tarık Erkan’ın katılımıyla gerçekleşen anmaya çok sayıda genç katıldı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI