23 Ocak 2018 Salı 18:37
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

HALDIZLAR'IN AVUKATI DEĞİLİM

Bigman Çakman
  • 4
  • 4879

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yılın ilk meclis toplantısı bugün gerçekleşti

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter İlhan Bayram, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP Meclis Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez katıldı.

 

Perşembe ve Cumartesi pazarları

Genel Sekreter, İlhan Bayram Doğu Kışla’ya yapılacak olan modern kapalı Pazar ile ilgili bilgiler verdi. Bayram, “Doğu Kışla Pazar alanında 25 Eylül’de işe başladık. 13 Nisan’da bitirmiş olacağız. 18 bin metre kare kapalı alanımız var. Bin araçlık otopark da olacak. Burası İzmit  içinde çok modern bir pazar. Perşembe ve Cumartesi Pazarı’nı buraya nakledeceğiz” dedi.

 

Denetim Komisyonu seçildi

Denetim Komisyonu’nun seçimi gizli oylama yapılarak seçildi. Adnan Balcı, Fikret Ormancıoğlu, Ergün Kahraman, Cafer Teyyar Demirtaş, Dilek Tan önerildi.

 

Bilgi alamıyorum, parmak mı kaldıracağım

İZAYDAŞ’ın sermayesinin artırılması ile ilgili gündem maddesi konusunda CHP Meclis Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Geçtiğimiz yıllarda İZAYDAŞ ve İSU’yla ilgili verdiğim önergelerde ‘sizin orayı denetleme yetkiniz olmadığı için bilgi veremeyiz’ dediler. Benim hakkında bilgi alamadığım bir şirketle ilgili ben şu an sermaye artırması için parmak mı kaldıracağım?” diye sordu. Karaosmanoğlu, ise Taşdemir’e “Bizim gizli kapaklı herhangi bir şeyimiz yoktur. Siyasi polemik mevzusu olmasın diye ilgili arkadaşlar bilgi vermemiştir. Kamunun malı buralar. Belli ticaret kanununa göre oraları yönetiyoruz” diye yanıtladı.

 

“Haldızların avukatı değilim”

CHP Meclis Grubu, Ocak ayı meclisinde tartışılacak olan ancak Şubat ayı meclisine ertelenen AKP’li işadamı Macit Haldız’ın sahibi olduğu Real AVM arazisindeki imar değişikliği maddesi İle ilgili “Kentin en önemli gündem maddesinde sustunuz. Ama ormanın yanından yol mu geçecek gibi maddeleri tartışıyoruz. Oradaki imar planı değişikliğinin sebebi nedir? Bu maddenin meclise iade sebebi nedir?” diye sordu.

Başkan Karaosmanoğlu ise, kendisinin kimsenin avukatı olmadığını ve vatandaşın o alanda ilgili tıkandığını belirterek şunları söyledi: “Ben kimsenin malına şirketin ortak değilim. Kimseye rant sağlama mecburiyetim yok. Ama yapılması gereken bir şeyi biz kesinlikle orada şahıslarla ilgi değil. Orada yatırım yapılamadı. Oradaki bütün vatandaşlar bize müracaat etti. ‘Biz yatırım yapamıyoruz’ dediler. ‘Teşvik yaparsanız orada bir şey yaparız’ dediler. Orada zaten bir AVM var. Oradaki vatandaş tıkandım diyor. Haldızmış  maldızmış biz kimsenin avukatı ortağı değiliz. Ben değilim. Ben emekli bir kardeşinizim. Emekli maaşımın ve başkanlık maaşımın dışında bir gelirim yok. Kimseye parselcilik yapmak bana yakışmaz. 14 yıldır başkanım Her şeyimi didik didik edebilirsiniz. Ama vatandaşlar bizden istediği zaman bunları dinlemek zorundayız” dedi.

 

KOMEK net değil

Taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağıyla ilgili ise Karaosmanoğlu, “4 bin küsür taşeron işçimiz var. Farklı birimlerde çalışan arkadaşlarımız var. Bunlar kanunun öngördüğü şekilde kadroya alınacak. Belki istisnalar vardır. KOMEK buna dahil mi değil mi netleştiremedik. Arkadaşlar yoğun bir çalışmaya devam ediyor tüm arkadaşları kadroya dahil edeceğiz” dedi.

4879 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI