23 Şubat 2018 Cuma 23:26
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

HASTA EŞİNE ORGANLARINI BAĞIŞLADI.

Bigman Çakman
  • 0
  • 2038

SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir Organ Nakli daha gerçekleştirildi.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kronik Böbrek Yetmezliği nedeniyle hastaneye başvuran ve organ nakli ihtiyacı bulunan hastaya başarılı bir operasyonla canlıdan canlıya organ nakli gerçekleştirildi.

Organ nakli yapılan hastanın donörü ise kendi eşi. Organlarını eşine bağışlayan hasta eşi ameliyat sonrası “Biz evlenirken iyi günde kötü günde birbirimize destek olacağız diye söz vermiştik. Ben eşimi bu hasta haliyle yalnız bırakamazdım. Önce Allah’a sonra da sizlere güvenerek bu yola girdim. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesini evimiz gibi gördük. Burada ki doktor, hemşire ve personellerin ilgisinden oldukça memnun kaldık. Ameliyatımız çok başarılı geçti ve kendimizi şuanda çok iyi hissediyoruz. Ameliyat sürecinde bizleri desteklerini esirgemeyen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil hekim, hemşire, personel ve Hastane Yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Başhekim Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın: “Amacımız Bölgemize ve ilimize en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmek”

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın “Hastanemizde Organ nakli konusunda çok güzel bir ekip oluşturuldu. Bu ekip arasında çok güzel bir sinerji var. Nakil yapılan hastalarımızdan sağlıkları konusunda çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Tüm organ nakil ekibine başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bizim amacımız bu tür başarılı ameliyatlar yapıp bölgemize ve ilimize en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektir” diye konuştu.

2038 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI