27 Temmuz 2017 Perşembe 03:45
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 29°

HEMŞİRELER HASTANELERİN VE SAĞLIĞIN OLMAZSA OLMAZIDIR

Hemşireler Hastanelerin ve Sağlığın Olmazsa Olmazıdır
  • 0
  • 2267

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin’de 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında bugün(17.05.2017) “2017 Hemşirelik Haftası Programı” düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği koordinatörlüğünde, Özel Cihan Hastanesi, Özel Körfez Marmara Hastanesi, Özel Aile Konak Hastanesi, Özel Kocaeli Tıp Merkezi ve Seka Devlet Hastanesi işbirliği ile gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu’nun yanı sıra akademisyenler, çok sdayıda hemşire ve öğrenci katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Görkem Aksu, “Mesleğe ilk başladığımızda kıdemli hemşilerimizden hastaya nasıl davranılır, nasıl iletişim kurulur bunları öğrendik. Hemşirelerimizle çalışmaktan her zaman onur ve şeref duydum. Temenni ediyorum ki her meslek grubunda olduğu gibi hemşirelerin de daha saygın olduğu, huzurlu çalışma ortamlarda işlerini yaptıklarını görebiliriz” dedi.

 

Türkiyedeki hemşire sayılarının azlığına dikkat çeken Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Ülkemizde, sağlıkta çok önemli gelişmeler olmasına rağmen hemşire sayımız az ve bu sayının arttırılması gerekiyor. Her ne kadar değerini bilemiyorsak da hemşireler hastanelerimizin ve sağlığın olmazsa olmazıdır” ifadelerini kullandı.

 

Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Gonca İlter, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kader Mert ve Özel Cihan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Günay Zorteymur’un konuşmalarının ardından sunumlar şeklinde devam eden etkinlikte İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhan Eren, “Sanat, Yaratıcılık ve Psikiyatride İşlevi”, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencilerinden Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ise 16. Ulusal Hemşirelik Öğrenci Kongresinde poster 3.lüğü aldıkları “Hemşirelik Tanılarının Kullanımında Öğrenciler Nerede” başlıklı poster bildirisi ile ilgili sunum yaptılar. Etkinlikte Prof. Dr. Ertan Ural, Doç. Dr. Özgür Mehtap ve hastane hemşirelerinden Yeliz Demirhan’den oluşan Grup Triküspit de mini bir konser verdi.

 

Etkinlik, Doç. Dr. Nurhan Eren ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencileri Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ile Grup Triküspit üyelerine plaket ve teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

 

Hemşirelik Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi’nde yapılan etkinlikler yarın(18.05.2017) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Memuru İsmet Ünsal’ın şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Türk Halk Müziği Korosunun Tıp Fakültesi Konferans Salonunda vereceği konserle birlikte sona erecek.

2267 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Dilovası’nda korkutan yangın

Dilovası’nda korkutan yangın

Dilovası’nda akşam saat 22.00 sıralarında çıkan ev yangınında mahalle yangın tehlikesi yaşadı. Yangına, Gebze ve Körfez’den de takviye ekipler müdahale etti

Duyar’dan geçmiş olsun ziyareti

Duyar’dan geçmiş olsun ziyareti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda Çadır Kandıra Sofrası’nın sahibi Sercan Özmen'i geçirdiği trafik kazası sonrası ziyarette bulundu

KOTO'da klimalar kriz YARATTI!

KOTO'da klimalar kriz YARATTI!

Bugün Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kocaeli Ticaret Odası'nda iş adamlarıyla bir araya geldi

Tüfenkci, Rakamlari yukari çekeceğiz

Tüfenkci, Rakamlari yukari çekeceğiz

KOTO'da gerçekleştirilen Ekonomi İstişare Toplantısı'nda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 15 Temmuz'un ardından ekonominin düzelmesine katkı sağlayan esnaf ve işadamlarına teşekkür etti

YHT seferleri durdu

YHT seferleri durdu

Gebze Pendik arasındaki yaşanan enerji kesintisi nedeniyle Yüksek Hızlı Tren seferleri durduruldu. Trenlerden inen vatandaşlar yolculuğa otobüslerle devam ettiler

Çıraklık Eğitim’e yeni bina

Çıraklık Eğitim’e yeni bina

Sanayi alanının ihtiyaç duyduğu kalfa ve ustaların yetiştiği Çıraklık Eğitim Merkezi, Körfez’de yeni yapılan bina ile eğitime daha uygun olan yerine kavuşacak.

KÖŞE YAZARLARI