23 Eylül 2017 Cumartesi 06:52
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 22°

HEMŞİRELER HASTANELERİN VE SAĞLIĞIN OLMAZSA OLMAZIDIR

Hemşireler Hastanelerin ve Sağlığın Olmazsa Olmazıdır
  • 0
  • 2746

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin’de 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında bugün(17.05.2017) “2017 Hemşirelik Haftası Programı” düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği koordinatörlüğünde, Özel Cihan Hastanesi, Özel Körfez Marmara Hastanesi, Özel Aile Konak Hastanesi, Özel Kocaeli Tıp Merkezi ve Seka Devlet Hastanesi işbirliği ile gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu’nun yanı sıra akademisyenler, çok sdayıda hemşire ve öğrenci katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Görkem Aksu, “Mesleğe ilk başladığımızda kıdemli hemşilerimizden hastaya nasıl davranılır, nasıl iletişim kurulur bunları öğrendik. Hemşirelerimizle çalışmaktan her zaman onur ve şeref duydum. Temenni ediyorum ki her meslek grubunda olduğu gibi hemşirelerin de daha saygın olduğu, huzurlu çalışma ortamlarda işlerini yaptıklarını görebiliriz” dedi.

 

Türkiyedeki hemşire sayılarının azlığına dikkat çeken Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Ülkemizde, sağlıkta çok önemli gelişmeler olmasına rağmen hemşire sayımız az ve bu sayının arttırılması gerekiyor. Her ne kadar değerini bilemiyorsak da hemşireler hastanelerimizin ve sağlığın olmazsa olmazıdır” ifadelerini kullandı.

 

Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Gonca İlter, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kader Mert ve Özel Cihan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Günay Zorteymur’un konuşmalarının ardından sunumlar şeklinde devam eden etkinlikte İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhan Eren, “Sanat, Yaratıcılık ve Psikiyatride İşlevi”, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencilerinden Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ise 16. Ulusal Hemşirelik Öğrenci Kongresinde poster 3.lüğü aldıkları “Hemşirelik Tanılarının Kullanımında Öğrenciler Nerede” başlıklı poster bildirisi ile ilgili sunum yaptılar. Etkinlikte Prof. Dr. Ertan Ural, Doç. Dr. Özgür Mehtap ve hastane hemşirelerinden Yeliz Demirhan’den oluşan Grup Triküspit de mini bir konser verdi.

 

Etkinlik, Doç. Dr. Nurhan Eren ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencileri Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ile Grup Triküspit üyelerine plaket ve teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

 

Hemşirelik Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi’nde yapılan etkinlikler yarın(18.05.2017) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Memuru İsmet Ünsal’ın şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Türk Halk Müziği Korosunun Tıp Fakültesi Konferans Salonunda vereceği konserle birlikte sona erecek.

2746 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Merkezi EZAN kaldırıldı

Merkezi EZAN kaldırıldı

İlimizde 1998-2009 yıllarında görev yapan ve 2013 yılında vefat eden rahmetli müftü Hikmet Kutlu döneminde ilimizde başlatılan camilerdeki merkezi ezan okuma sistemi kaldırıldı

Bu bir yangın DEĞİL!

Bu bir yangın DEĞİL!

Bu görüntüler bir yangına ait değil! Gebze gişelerinin hemen yanında bulunan bir tesise ait görüntüler tam bir çevre felaketine ait.

Örgüç’ün ACI GÜNÜ

Örgüç’ün ACI GÜNÜ

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Hamit Örgüç’ün acı günü

AKP’lilerden kaymakama ZİYARET

AKP’lilerden kaymakama ZİYARET

AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, göreve yeni başlayan Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’i ziyaret ettiler

GTÜ’de ev sahipliğinde TOPLANILDI

GTÜ’de ev sahipliğinde TOPLANILDI

Su ve atıksu arıtma teknolojisi membran uygulamalarının değerlendirildiği 5. Ulusal Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu’na Gebze Teknik Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

Demirci mahallelerin sorunlarını DİNLEDİ

Demirci mahallelerin sorunlarını DİNLEDİ

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova Emek ve İnönü Mahalleleri sakinleriyle bir araya gelerek mahalledeki kentsel dönüşüm sorununu konuştu

ANKET

KÖŞE YAZARLARI