21 Kasım 2017 Salı 03:59
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 10°

HEMŞİRELER HASTANELERİN VE SAĞLIĞIN OLMAZSA OLMAZIDIR

Hemşireler Hastanelerin ve Sağlığın Olmazsa Olmazıdır
  • 0
  • 2911

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin’de 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında bugün(17.05.2017) “2017 Hemşirelik Haftası Programı” düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği koordinatörlüğünde, Özel Cihan Hastanesi, Özel Körfez Marmara Hastanesi, Özel Aile Konak Hastanesi, Özel Kocaeli Tıp Merkezi ve Seka Devlet Hastanesi işbirliği ile gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu’nun yanı sıra akademisyenler, çok sdayıda hemşire ve öğrenci katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Görkem Aksu, “Mesleğe ilk başladığımızda kıdemli hemşilerimizden hastaya nasıl davranılır, nasıl iletişim kurulur bunları öğrendik. Hemşirelerimizle çalışmaktan her zaman onur ve şeref duydum. Temenni ediyorum ki her meslek grubunda olduğu gibi hemşirelerin de daha saygın olduğu, huzurlu çalışma ortamlarda işlerini yaptıklarını görebiliriz” dedi.

 

Türkiyedeki hemşire sayılarının azlığına dikkat çeken Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Ülkemizde, sağlıkta çok önemli gelişmeler olmasına rağmen hemşire sayımız az ve bu sayının arttırılması gerekiyor. Her ne kadar değerini bilemiyorsak da hemşireler hastanelerimizin ve sağlığın olmazsa olmazıdır” ifadelerini kullandı.

 

Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Gonca İlter, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kader Mert ve Özel Cihan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Günay Zorteymur’un konuşmalarının ardından sunumlar şeklinde devam eden etkinlikte İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhan Eren, “Sanat, Yaratıcılık ve Psikiyatride İşlevi”, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencilerinden Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ise 16. Ulusal Hemşirelik Öğrenci Kongresinde poster 3.lüğü aldıkları “Hemşirelik Tanılarının Kullanımında Öğrenciler Nerede” başlıklı poster bildirisi ile ilgili sunum yaptılar. Etkinlikte Prof. Dr. Ertan Ural, Doç. Dr. Özgür Mehtap ve hastane hemşirelerinden Yeliz Demirhan’den oluşan Grup Triküspit de mini bir konser verdi.

 

Etkinlik, Doç. Dr. Nurhan Eren ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencileri Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ile Grup Triküspit üyelerine plaket ve teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

 

Hemşirelik Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi’nde yapılan etkinlikler yarın(18.05.2017) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Memuru İsmet Ünsal’ın şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Türk Halk Müziği Korosunun Tıp Fakültesi Konferans Salonunda vereceği konserle birlikte sona erecek.

2911 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Makedonya’da Körfez’i tanıttılar

Makedonya’da Körfez’i tanıttılar

Makedonya’da düzenlenen, Körfez Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin de destek verdiği ICTEBS fuarında; Körfez’in kültürel ve gastronomik ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

İmkansızlıklar içinden çıkan şampiyonlar

İmkansızlıklar içinden çıkan şampiyonlar

Kocaeli’nin Körfez İlçesi Yukarı Hereke Bölgesi zorunlu hizmet kapsamında yer alıyor. Burada görev yapan öğretmenler ve memurlar tıpkı Doğu ve Güneydoğu’da görev yapmış gibi zorunlu hizmet kapsamındalar.

İSU’da yeni görevlendirmeler YAPILDI

İSU’da yeni görevlendirmeler YAPILDI

İSU, kurumsal yapılanma çalışmaları kapsamında yeni görevlendirmeler yaptı.

Büyükşehirde görev yerleri DEĞİŞTİ

Büyükşehirde görev yerleri DEĞİŞTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bazı şube müdürlerinin görev yerleri değiştirildi.

Toyota Sahipleri Servis Kampanyasıyla  “Kışa Meydan Okuyacak”

Toyota Sahipleri Servis Kampanyasıyla  “Kışa Meydan Okuyacak”

Toyota sahipleri, Toyota Plaza Kocaeli Kaya’nın geleneksel “Kış Servis Günleri Kampanyası” ile zorlu yol ve hava şartlarına hazırlıklı olacak. 30 Kasım tarihine kadar sürecek olan kampanyada Toyota Plaza Kocaeli Kaya’ya gelenler, 2013 yılı ve öncesi modeller için hazırlanan “güvenlik ve filtre” paketlerinde yüzde 15 yedek parça ve yüzde 25 işçilik indiriminin yanı sıra tüm periyodik bakımların işçiliklerinde de yüzde 30  indiriminden yararlanacaklar

Türk Ocaklarından Türk Eğitim-Sen'e ziyaret

Türk Ocaklarından Türk Eğitim-Sen'e ziyaret

Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 nolu Şube Başkanlığına ziyarette bulundu

ANKET

KÖŞE YAZARLARI