24 Ocak 2018 Çarşamba 04:27
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

HEMŞİRELER HASTANELERİN VE SAĞLIĞIN OLMAZSA OLMAZIDIR

Bigman Çakman
  • 0
  • 3043

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin’de 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında bugün(17.05.2017) “2017 Hemşirelik Haftası Programı” düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği koordinatörlüğünde, Özel Cihan Hastanesi, Özel Körfez Marmara Hastanesi, Özel Aile Konak Hastanesi, Özel Kocaeli Tıp Merkezi ve Seka Devlet Hastanesi işbirliği ile gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu’nun yanı sıra akademisyenler, çok sdayıda hemşire ve öğrenci katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Görkem Aksu, “Mesleğe ilk başladığımızda kıdemli hemşilerimizden hastaya nasıl davranılır, nasıl iletişim kurulur bunları öğrendik. Hemşirelerimizle çalışmaktan her zaman onur ve şeref duydum. Temenni ediyorum ki her meslek grubunda olduğu gibi hemşirelerin de daha saygın olduğu, huzurlu çalışma ortamlarda işlerini yaptıklarını görebiliriz” dedi.

 

Türkiyedeki hemşire sayılarının azlığına dikkat çeken Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Ülkemizde, sağlıkta çok önemli gelişmeler olmasına rağmen hemşire sayımız az ve bu sayının arttırılması gerekiyor. Her ne kadar değerini bilemiyorsak da hemşireler hastanelerimizin ve sağlığın olmazsa olmazıdır” ifadelerini kullandı.

 

Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Gonca İlter, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kader Mert ve Özel Cihan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Günay Zorteymur’un konuşmalarının ardından sunumlar şeklinde devam eden etkinlikte İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhan Eren, “Sanat, Yaratıcılık ve Psikiyatride İşlevi”, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencilerinden Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ise 16. Ulusal Hemşirelik Öğrenci Kongresinde poster 3.lüğü aldıkları “Hemşirelik Tanılarının Kullanımında Öğrenciler Nerede” başlıklı poster bildirisi ile ilgili sunum yaptılar. Etkinlikte Prof. Dr. Ertan Ural, Doç. Dr. Özgür Mehtap ve hastane hemşirelerinden Yeliz Demirhan’den oluşan Grup Triküspit de mini bir konser verdi.

 

Etkinlik, Doç. Dr. Nurhan Eren ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencileri Sevcan Özcan, Serpil Yüzügüldü, Ümran Yaman ile Grup Triküspit üyelerine plaket ve teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

 

Hemşirelik Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi’nde yapılan etkinlikler yarın(18.05.2017) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Memuru İsmet Ünsal’ın şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Türk Halk Müziği Korosunun Tıp Fakültesi Konferans Salonunda vereceği konserle birlikte sona erecek.

3043 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Gazeteyi SOYMUŞLAR

Gazeteyi SOYMUŞLAR

Vedat Taştekin'in imtiyaz sahibi olduğu Körfez Manşet Gazetesi soyuldu

AKP'lilerin ACI GÜNÜ

AKP'lilerin ACI GÜNÜ

AKP Kandıra eski ilçe başkanı Mustafa Akkoç vefat etti

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI