19 Mart 2018 Pazartesi 21:17
  • 3.9492 TL
  • 4.8495 TL
KOCAELİ 12°

ICAS İLK YURTDIŞI ŞİRKETİNİ KURDU

Bigman Çakman
  • 0
  • 799

Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) bir kuruluşu olan Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Servisi A.Ş. (ICAS) ilk yurtdışı şirketini Moldova’da kurdu.

Uygunluk değerlendirme alanında hizmet verecek olan şirket Moldovalı yerel bir kuruluşla ortak olarak kuruldu. Şirket ilk etapta laboratuvar ve muayene alanlarında faaliyet gösterecek. Şirketin kuruluşuna dair imzayı TSE ve aynı zamanda ICAS yönetim kurulu başkanı olan Sebahittin Korkmaz Moldova’da Ticari Sicil Merkezi’nde attı. Şirket İntertehtest.Srl adı altında faaliyet gösterecek.

 

ICAS 2014 YILINDA KURULDU

ICAS, uluslararası uygunluk değerlendirme pazarında Türkiye’nin payını artırmak amacıyla, TSE tarafından 2014 yılında kuruldu. Şirket yurt içi ve yurt dışında belgelendirme, deney, laboratuar, test, metroloji ve kalibrasyon, gözetim muayene, eğitim, teknik müşavirlik ve raporlama faaliyetleri yürütüyor. 

799 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI