23 Ocak 2018 Salı 18:51
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

İZMİT GAZOZUNA RAĞBET AZALDI

Bigman Çakman
  • 2
  • 3932

Piyasaya bomba gibi giriş yapan İzmit Gazozu, fiyatının yüksek olmasından dolayı şimdilerde pek rağbet görmüyor

Gazozu satan büfe ve bakkalcılar, 1,5 liradan satılan gazozun, fiyatının düşürülmesiyle satışların yeniden artacağını ifade ediyor.

 

Genç girişimci Tolga Bozüyük’ün girişimleriyle yaz ayında piyasaya sürülen ‘İzmit Gazozu’ oldukça yoğun ilgi görmüştü. İlk hafta tam tamına 20 bin satan gazozun yelpazesi genişletilerek, kısa sürede şehrin dört bir noktasında büfelerde satışa sunulmaya başlamıştı. Simit ve pişmaniyeden sonra bir başka değerine sahip çıkan İzmitliler, sıcak yaz aylarında kana kan İzmit Gazozunu tüketmeye koyuldu.

 

FİYATI YÜKSEK

Fakat, gel gelelim, piyasaya fırtına gibi girerek satış rekorları kıran İzmit Gazozu, şimdilerde pek rağbet görmüyor. Dev markalarla yarışan gazozun, diğer rakiplerine göre daha pahalı bir fiyattan satıldığını söyleyen büfe ve bakkallar, “Uludağ ve Çamlıca gibi gazozların fiyatları 1 TL ile 1,25 TL arasında değişiyor. Ama, İzmit Gazozunun satış fiyatı 1,5 TL. Bize öyle geliyor ki satışların düşmesinin sebebi fiyat. Fiyatın düşürülmesinin ardından satışların tekrardan aynı rakamlara çıkacağına eminiz” diyor.

3932 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI