22 Şubat 2018 Perşembe 03:34
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

İZMİTLİ ŞAİRİN KİTABI İNGİLTERE’DE

Bigman Çakman
  • 0
  • 1337

2001 yılından bu yana ulusal, 2010 yılından itibaren de uluslararası edebiyat dergilerinde, şiirleri ve şiir sanatı üzerine kuramsal makaleleri yayımlanan şair-yazar Serkan Engin’in İngilizce şiir kitabı, yakında İngiltere’deki kitapçıların raflarında yerini alacak.

Bangladeş asıllı İngiltere vatandaşı, çevirmen-yayıncı Tanvir Ratul’un teklifini değerlendiren Serkan Engin, “Come On Mama, Kill Me!” adlı İngilizce şiir kitabının, kendi tabirleriyle “edebiyattan sosyal filolojiye kadar geniş bir yelpazede” yayıncılık anlayışını şiar edinmiş “Antivirus Publication” tarafından yayımlanmasını kabul etti. Liverpool merkezli Antivirus Publication tarafından yayımlanacak olan Serkan Engin imzalı “Come On Mama, Kill Me!” adlı şiir kitabı, matbu formda yayımlanacak olup Serkan Engin'in şiir kitabının geliri, yayınevinin diğer kitapları gibi, Bangladeşli ve Hindistanlı yoksul çocuklara yardım amaçlı olarak örgütlenmiş Bishwo Shahitto Kendro (BSK)  bünyesine aktarılacaktır.

1337 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI