25 Kasım 2017 Cumartesi 03:17
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 15°

İZMİTLİ ŞAİRİN KİTABI İNGİLTERE’DE

İZMİTLİ ŞAİRİN KİTABI İNGİLTERE’DE
  • 0
  • 1106

2001 yılından bu yana ulusal, 2010 yılından itibaren de uluslararası edebiyat dergilerinde, şiirleri ve şiir sanatı üzerine kuramsal makaleleri yayımlanan şair-yazar Serkan Engin’in İngilizce şiir kitabı, yakında İngiltere’deki kitapçıların raflarında yerini alacak.

Bangladeş asıllı İngiltere vatandaşı, çevirmen-yayıncı Tanvir Ratul’un teklifini değerlendiren Serkan Engin, “Come On Mama, Kill Me!” adlı İngilizce şiir kitabının, kendi tabirleriyle “edebiyattan sosyal filolojiye kadar geniş bir yelpazede” yayıncılık anlayışını şiar edinmiş “Antivirus Publication” tarafından yayımlanmasını kabul etti. Liverpool merkezli Antivirus Publication tarafından yayımlanacak olan Serkan Engin imzalı “Come On Mama, Kill Me!” adlı şiir kitabı, matbu formda yayımlanacak olup Serkan Engin'in şiir kitabının geliri, yayınevinin diğer kitapları gibi, Bangladeşli ve Hindistanlı yoksul çocuklara yardım amaçlı olarak örgütlenmiş Bishwo Shahitto Kendro (BSK)  bünyesine aktarılacaktır.

1106 defa okundu.

DİĞER HABERLER

AKP Milletvekili yaralandı

AKP Milletvekili yaralandı

Konya’ya parti çalışmaları için giden ve içinde AKP Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Ali Okur’un da yer aldığı minibüs kaza yaptı. Kazada, Mehmet Ali Okur’da hafif şekilde yaralandı.

Yeni camiye DURDURMA KARARI!

Yeni camiye DURDURMA KARARI!

Geçtiğimiz günlerde oldukça sansasyonel bir şekilde yapımına başlanan ve ruhsatı var mı yok mu tartışma konusu olan caminin yapımı durduruldu.

3. KRİZDE KURTULAMADI

3. KRİZDE KURTULAMADI

Körfez Hacı Osman Mahallesi’nde ikamet eden 47 yaşındaki Salim Yıldırım adlı fırın işçisi, 3. Kez geçirdiği kalp krizinden sonra kurtarılamadı.

Şimdi de İSU’nun taşeronları…

Şimdi de İSU’nun taşeronları…

İSU’nun Kullar’da bulunan arıtma tesisinde çalışan personel maaşlarını alamadan işten çıkarıldığı iddia edildi.

2 bin öğretmene BİSİKLET VERİLDİ

2 bin öğretmene BİSİKLET VERİLDİ

Körfez’de, sabah salon kutlamasıyla başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü, öylenleyin de ilçede görev yapan öğretmenlere bisiklet dağıtımı ile devam etti.

Pazarcı esnafında DEVE KRİZİ..!

Pazarcı esnafında DEVE KRİZİ..!

9 Aralık’ta temeli atılacak olan Doğu Kışla’daki kapalı Pazar yeri ile ilgili oda başkanı Ahmet Serim’in pazarcı esnafından açılışta keseceği deve ile ilgili para toplaması tepkilere yol açtı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI