22 Şubat 2018 Perşembe 13:49
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

KAMU HASTANELERİNDE TOPLU SÖZLEŞME SONUÇLANDI

Bigman Çakman
  • 0
  • 1124

Belediye İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı hastanelerde çalışan, 1045 üyeyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri sonuçları açıklandı.

Sözleşmenin ayrıntıları hakkında bilgi veren Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar,  şu bilgileri verdi:

 

“Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği' ne bağlı; Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmit Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları yerleşkesi, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, Dilovası Devlet Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Körfez Devlet Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Karamürsel Devlet Hastanesi, M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve bağlı birimlerinde temizlik işini yapan Merdan Sağlık Bilgi İşlem A.Ş. temizlik firmasında çalışan 1045 üyemizi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi sonuçlanmıştır.

 

Toplu İş Sözleşmesi 15.01.2017-31.12.2017 yürürlük süreli olup, başta Kıdem Tazminatı olmak üzere; Askerlik Yardımı, Yıllık İzinler, Sosyal İzinler, Çocuk Yardımı, Yemek yardımı, Yakacak Yardımı, Bulaşıcı Hastalık ve Risk Primi, Öğrenim Yardımı, Bayram Yardımı, Evlenme Yardımı, Tabii Afet Yardımı, Ölüm Yardımı, İkramiye (yılda iki defa) adı altında çeşitli kazanımlar elde edilmiştir. Gerekli evrakları en kısa sürede işverenimize ulaştırıp farkların ödenmesi konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Örgütlenme sürecinin başından sonuna kadar verdiğimiz sözleri tutabilmiş olmanın üyelerimize bir değer kazandırabilmiş olmanın gururunu yaşarken, Türkiye’nin her yerinden örgütlenme sürecince yardım edenlere emeği geçenlere teşekkür eder, tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.”

1124 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI