24 Kasım 2017 Cuma 05:05
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 14°

KAMU HASTANELERİNDE TOPLU SÖZLEŞME SONUÇLANDI

Kamu hastanelerinde toplu sözleşme SONUÇLANDI
  • 0
  • 904

Belediye İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı hastanelerde çalışan, 1045 üyeyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri sonuçları açıklandı.

Sözleşmenin ayrıntıları hakkında bilgi veren Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar,  şu bilgileri verdi:

 

“Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği' ne bağlı; Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmit Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları yerleşkesi, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, Dilovası Devlet Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Körfez Devlet Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Karamürsel Devlet Hastanesi, M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve bağlı birimlerinde temizlik işini yapan Merdan Sağlık Bilgi İşlem A.Ş. temizlik firmasında çalışan 1045 üyemizi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi sonuçlanmıştır.

 

Toplu İş Sözleşmesi 15.01.2017-31.12.2017 yürürlük süreli olup, başta Kıdem Tazminatı olmak üzere; Askerlik Yardımı, Yıllık İzinler, Sosyal İzinler, Çocuk Yardımı, Yemek yardımı, Yakacak Yardımı, Bulaşıcı Hastalık ve Risk Primi, Öğrenim Yardımı, Bayram Yardımı, Evlenme Yardımı, Tabii Afet Yardımı, Ölüm Yardımı, İkramiye (yılda iki defa) adı altında çeşitli kazanımlar elde edilmiştir. Gerekli evrakları en kısa sürede işverenimize ulaştırıp farkların ödenmesi konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Örgütlenme sürecinin başından sonuna kadar verdiğimiz sözleri tutabilmiş olmanın üyelerimize bir değer kazandırabilmiş olmanın gururunu yaşarken, Türkiye’nin her yerinden örgütlenme sürecince yardım edenlere emeği geçenlere teşekkür eder, tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.”

904 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI