22 Şubat 2018 Perşembe 03:34
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

KARABÜKLÜLER’DEN GELENEKSEL PİKNİK ŞÖLENİ

Bigman Çakman
  • 0
  • 1584

Kocaeli Karabüklüler Derneği her yıl geleneksel olarak düzenledikleri geleneksel piknik şöleninin bu yıl yedincisini düzenlendiler.

Gebze Hünkâr Çayırı’nda önceki gün düzenlenen pikniğe TBMM eski Başkanı, eski bakan ve AKP Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Nurettin Yiğit, Darıca Dış Hastanesi Başhekimi Eray Ünaldı, BRTV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çetinkaya, Pendik Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Tunç, işadamı Şeref Karakaya, Kocaeli'deki Karabüklü siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Karabük dernek başkanları ve çok sayıda Karabüklü vatandaş katıldı.

 

SİZLERLE OLMAKTAN MUTLUYUM

Programda açılış konuşmasını yapan Kocaeli Karabüklüler Dernek Başkanı Bahri Kökçü, pikniğe katılan herkese teşekkür etti. Eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin yaptığı konuşmada; “Sizlerle birlikte bu meydanda piknik etkinliğinizde aranızda bulunmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Kocaeli Karabüklüler Dernek Başkanımız Bahri Bey arkadaşlarıyla birlikte Ankara’ya gelerek bizi davet ettiler ve bugün sizlerle birlikte olmamı arzu ettiler. Biz de bunu emir telakki ettik. Koştuk aranıza geldik. Gerçekten sizlerle birlikte olmak, kucaklaşmak, aranızda olmak, bu güzel havayı teneffüs etmek ne kadar güzel.” dedi.

 

DOYASIYA EĞLENDİLER

Piknik birbirinden görkemli etkinliklere sahne oldu. Karabüklü Sanatçı Ezgi Mutlu'nun şarkı ve türküleriyle renklendirdiği piknikte, Karabük'ün yerel halk oyunu olan köçek sanatçıları da katılanlara keyifli anlar yaşattı. Mangalların yakıldığı, sohbetlerin edildiği, çeşitli oyunların oynandığı piknikte düzenlenen çekilişte, katılanlara hediyeler dağıtıldı. Pikniğe katılan Karabüklüler hasret giderirken, etkinlik akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdü. 

1584 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI