25 Kasım 2017 Cumartesi 03:12
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 15°

KARABÜKLÜLER’DEN GELENEKSEL PİKNİK ŞÖLENİ

Karabüklüler’den geleneksel piknik şöleni
  • 0
  • 1455

Kocaeli Karabüklüler Derneği her yıl geleneksel olarak düzenledikleri geleneksel piknik şöleninin bu yıl yedincisini düzenlendiler.

Gebze Hünkâr Çayırı’nda önceki gün düzenlenen pikniğe TBMM eski Başkanı, eski bakan ve AKP Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Nurettin Yiğit, Darıca Dış Hastanesi Başhekimi Eray Ünaldı, BRTV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çetinkaya, Pendik Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Tunç, işadamı Şeref Karakaya, Kocaeli'deki Karabüklü siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Karabük dernek başkanları ve çok sayıda Karabüklü vatandaş katıldı.

 

SİZLERLE OLMAKTAN MUTLUYUM

Programda açılış konuşmasını yapan Kocaeli Karabüklüler Dernek Başkanı Bahri Kökçü, pikniğe katılan herkese teşekkür etti. Eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin yaptığı konuşmada; “Sizlerle birlikte bu meydanda piknik etkinliğinizde aranızda bulunmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Kocaeli Karabüklüler Dernek Başkanımız Bahri Bey arkadaşlarıyla birlikte Ankara’ya gelerek bizi davet ettiler ve bugün sizlerle birlikte olmamı arzu ettiler. Biz de bunu emir telakki ettik. Koştuk aranıza geldik. Gerçekten sizlerle birlikte olmak, kucaklaşmak, aranızda olmak, bu güzel havayı teneffüs etmek ne kadar güzel.” dedi.

 

DOYASIYA EĞLENDİLER

Piknik birbirinden görkemli etkinliklere sahne oldu. Karabüklü Sanatçı Ezgi Mutlu'nun şarkı ve türküleriyle renklendirdiği piknikte, Karabük'ün yerel halk oyunu olan köçek sanatçıları da katılanlara keyifli anlar yaşattı. Mangalların yakıldığı, sohbetlerin edildiği, çeşitli oyunların oynandığı piknikte düzenlenen çekilişte, katılanlara hediyeler dağıtıldı. Pikniğe katılan Karabüklüler hasret giderirken, etkinlik akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdü. 

1455 defa okundu.

DİĞER HABERLER

AKP Milletvekili yaralandı

AKP Milletvekili yaralandı

Konya’ya parti çalışmaları için giden ve içinde AKP Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Ali Okur’un da yer aldığı minibüs kaza yaptı. Kazada, Mehmet Ali Okur’da hafif şekilde yaralandı.

Yeni camiye DURDURMA KARARI!

Yeni camiye DURDURMA KARARI!

Geçtiğimiz günlerde oldukça sansasyonel bir şekilde yapımına başlanan ve ruhsatı var mı yok mu tartışma konusu olan caminin yapımı durduruldu.

3. KRİZDE KURTULAMADI

3. KRİZDE KURTULAMADI

Körfez Hacı Osman Mahallesi’nde ikamet eden 47 yaşındaki Salim Yıldırım adlı fırın işçisi, 3. Kez geçirdiği kalp krizinden sonra kurtarılamadı.

Şimdi de İSU’nun taşeronları…

Şimdi de İSU’nun taşeronları…

İSU’nun Kullar’da bulunan arıtma tesisinde çalışan personel maaşlarını alamadan işten çıkarıldığı iddia edildi.

2 bin öğretmene BİSİKLET VERİLDİ

2 bin öğretmene BİSİKLET VERİLDİ

Körfez’de, sabah salon kutlamasıyla başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü, öylenleyin de ilçede görev yapan öğretmenlere bisiklet dağıtımı ile devam etti.

Pazarcı esnafında DEVE KRİZİ..!

Pazarcı esnafında DEVE KRİZİ..!

9 Aralık’ta temeli atılacak olan Doğu Kışla’daki kapalı Pazar yeri ile ilgili oda başkanı Ahmet Serim’in pazarcı esnafından açılışta keseceği deve ile ilgili para toplaması tepkilere yol açtı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI