20 Şubat 2018 Salı 18:46
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

KARAOSMANOĞLU’NU YERDEN YERE VURDU!

Bigman Çakman
  • 9
  • 29998

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun her hafta sonu, şimdilerdeyse hafta içi de organize ettiği toplu yürüyüşler için, Ayhan Yanık isimli bir vatandaşımızın çektiği isyan dolu video sosyal medyayı salladı.

Karaosmanoğlu’nu yetim hakkı yemekle suçlayan ve düzenlenen her organizasyonun maliyetinin en az 50 bin TL olduğunu bununda vatandaşların cebinden çıktığını belirten Ayhan Yanık, “Sizde hiç Allah korkusu yok mu?” dedi.

 

Bir Müslüman bunu yapabilir mi?

Sosyal medya üzerinde oldukça beğeni toplayan videoda Ayhan Yanık, “Bu otobüslerin parasını kim veriyor? 50 tane otobüsün ve kahvaltının parası nerden çıkıyor. Bu insanların parasını nasıl bu kadar kolay harcıyorlar? Az önce oradaydım, şaşırdım, kızdım ve geri döndüm ve bu çekmek istedim. Kimse insanların sporuna karışamaz, ama ben otobüsçüyüm, İzmit’ten buraya 500 TL’ye bir otobüs gelmez. Bir de bunun Antikkapı’dan kahvaltısı var. Bana sonra diyorlar ki neden konuşuyorsun? Ben konuşurum tabi ki, daha Yuvacık’ın anayolunu yapmıyor, Yuvacık’ımıza yatırım yapmıyor, insanları sağdan soldan topluyor spor yapacağız diye milletin parasını çarçur ediyor. Bir Müslüman bunu yapabilir mi?” dedi.

 

Allah’tan korkmuyor musun? Tuncay Seyehat'i zengin ettin...

Konuşmasına devam eden Ayhan Yanık “En az 600-700 TL otobüslere veriyor. Düşünsene bu kadar otobüs en az 35 bin TL yapar. Bu yürüyüşün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne maliyeti 40-50 bin TL’den aşağı değil. Yazık günah değil mi bu insanların parasına, Allah’tan korkmuyor musun? Bir yürüyüşün maliyeti 40-50 bin liradan aşağı değil, Tuncay Seyehat’i zengin ediyosun. 50 bin TL’yi bir kalemde siliyorsun ama Yuvacık halkı için bit tek proje bile yapmıyorsun. Ondan sonra tabi ki suya zam yapacaksın. Bu saltanata para mı dayanır? Ben bunlarla çalıştım, bunlar bir kuruş işçiye zam vermediler. Ben bir Müslüman olarak insanların parasının bu kadar kolay harcanmayacağını biliyor. Allah’u teala Kuran-ı Keriminde böyle yazıyor. Tüysüz yetimin hakkını böyle çarçur edemezsin.” dedi.

 

İşte o video;

 

29998 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 9 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI