20 Şubat 2018 Salı 12:06
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

KENDİ İMKANLARIYLA SOKAK HAYVANLARINA BAKIYOR

Bigman Çakman
  • 5
  • 2629

Kartepe’de yaşayan emekli Jale Sencer, yıllardır kendi imkanlarıyla sokakta yaralı, aç ve tedaviye muhtaç sokak hayvanlarına bakıyor.

İzmit Düşkün ve Yaralılar Derneği Başkan Yardımcısı ve KOHAYDER fahri üyesi Jale Kızılsencer, yıllardır sokak hayvanlarını besliyor. Emekli olan ve Kartepe’de bir sitede yaşayan Sencer, yaralı olan hayvanların tedavisini yaptırıp hayvanları kısırlaştırarak bulundukları yerlere geri bırakıyor. Evinde de tek bacağı olmayan ve gözlerinden rahatsız iki kediye bakan Jale Sencer’in hayvan sevgisi tüm insanlara örnek oluyor.

 

İnsanların duyarlı olmasını istiyorum

 Sencer, insanların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmalarını istediğini söyleyerek şunları söyledi: “Sitede kaza geçirmiş, gözü kör, kuyruğu olmayan, yediği darbeden gözünü kaybetmiş ve site halılarına sarılmış kedilere kendi evimde bakıyorum. Petshoptan aldığım bir hayvan yok. Tamamen doğal ortamdaki hayvanlar. Bahçeli bir evim var. Evimin yanındaki şantiyede doğum yapan bir köpek ve yavruları var. Anneyi kısırlaştırdım. Onlara bakıyorum. O köpekleri veterinere götürüp ameliyat ettirip kulaklarına küpe taktırdım. Sitenin kedilerine de mama verip sularını koyuyorum. Korka korka yapıyorum bunları. İnsanlar onları beslediğim için bazen tepki gösteriyor. Belki zamanla çoğalacak duyarlı insanlar. Eğitim çok küçükten başlıyor. İnsanların sevgi dolu olması lazım. Çocuklara ‘Dokunma, elini sürme’ demek çok yanlış. İnsanların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmasını istiyorum.”

 

 

 

 

2629 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI